fbpx

Xiaomi 90 Minutes Ultra Smart Shoes – inteligentne buty z Chin

90-minutes-ultra-smart-sportswear-shoes-04

Inteligentne buty już chyba nie dziwią, co prawda w naszym kraju spotkanie ich graniczy z cudem, ale już oswoiliśmy się z ich istnieniem dzięki internetowi. Do grona producentów tego typu obuwia dołączyło Xioami.

Xiaomi to chińska firma, która specjalizuje się w produkcji elektroniki takiej jak np. telefony komórkowe oraz kamery sportowe (testowaliśmy nawet jeden model tego producenta). Niedawno producent ten całkiem niespodziewanie wprowadził do sprzedaży inteligentne buty biegowe. Otrzymały one nieco przydługą nazwę: 90 Minutes Ultra Smart Shoes i mają być częścią całej kolekcji sportowej o nazwie 90 Minutes Ultra Smart Sportswear. Rozczaruje się jednak ten, kto oczekuje niesamowitych cudów od tych butów. Posiadają one co prawdą czip intela, żyroskop i akcelerometr, ale zbierają dość podstawowe dane, takie jak tempo, dystans, kadencja czy ilość spalonych kalorii. Bateria według producenta ma starczyć na 60 dni użytkowania. Buty łączą się poprzez moduł bluetooth z aplikacją na smartphonie, na której możemy odczytać dane.

W dzisiejszych czasach jednak wydaje się to niewystarczające, aby buty odniosły sukces. Tak podstawowe dane zbierają opaski i zegarki. Pocieszeniem jest cena, 90 Minutes Ultra Smart Shoes można dostać nawet za 80 $. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger