fbpx

XIII Ekiden dla Agencji Mienia Wojskowego

Autor: Jakub Karasek • 15.05.2017

sdr

XIII Ekiden już za nami. W zawodach udział wzięło ponad 700 zespołów. Fot. Jakub Karasek

Agencja Mienia Wojskowego zdominowała rywalizację sztafet w ramach XIII Ekidenu, zajmując 1. i 2. miejsca w klasyfikacji generalnej. W sobotę i niedzielę 13-14 maja w Parku Szczęśliwickim dystans maratonu pokonało ponad 700 zespołów.

Rywalizacja w ramach warszawskiego Ekidenu trwała 2 dni. Impreza od lat cieszy się tak dużym zainteresowaniem uczestników, że rozgrywane są już 4 tury biegu. Nie inaczej było w tym roku – zawodnicy ruszali na trasę w sobotę i niedzielę o godz. 9:00 i 14:00. Losy rywalizacji sportowej rozstrzygnęły się już w pierwszej sobotniej odsłonie. Najszybsza drużyna, czyli AMW#4 w składzie: Dawid Klaybor, Krzysztof Maj, Daniel Dulski, Adam Pisulski, Mateusz Demczyszak i Szymon Krawczyk, pokonała dystans maratonu w 2:19:38, osiągając najlepszy czas zawodów od 2012 r., kiedy zwycięstwo z wynikiem 2:10:30 odniósł Asics Polska Pro Team. Zawodnicy z AMW#4 o niemal 10 minut wyprzedzili swoich kolegów z AMW#1 (2:29:04). Agencja Mienia Wojskowego zdominowała tym samym pierwszą turę biegu. Na 3. miejscu dobiegli zawodnicy RK Athletics I z rezultatem 2:32:11.

Kilka godzin później do rywalizacji przystąpili zwycięzcy 2 ostatnich edycji Ekidenu – ENTRE.PL Team. To oni okazali się najlepsi w drugiej turze, osiągając czas 2:31:26 i wskakując na najniższy stopień podium po pierwszym dniu rywalizacji. To jednak nie był koniec sportowych emocji – w niedzielę w pierwszej turze wystartowała drużyna Żórawski Team IV i goście, którzy ukończyli bieg w czasie 2:31:12, rzutem na taśmę awansując na 3. miejsce. Po ostatniej serii klasyfikacja generalna nie uległa zmianie.

Oprócz klasyfikacji generalnej w ramach imprezy zorganizowano Mistrzostwa Sztafet Firmowych (AMW#1 przed RK Athletics 1 i Cisowianka Team PL 1), klasyfikację banków (PKO Bank Polski 1, PKO Leasing, DNB Runners), firm ubezpieczeniowych (Allianz Running Team Masters, Medicover Runners I, PZU Sport Team 1) i drużyn biegających w ramach akcji #BiegamDobrze (Klub Biegacza NCBR „INNORUNNERS” 1, AMBRA – zWINNI 1, Pomarańczowi).

Ekiden to jednak nie tylko rywalizacja sportowa, ale także dobra zabawa i okazja do spędzenia aktywnie wolnego czasu. Pogoda dopisała, dzięki temu kibiców i atrakcji dla nich w Parku Szczęśliwickim nie zabrakło. Warunki sprzyjały również biegaczom, choć niektórzy wspominali, że woleliby nieco niższą temperaturę. Ostatecznie dystans maratonu wspólnie pokonało 706 sześcioosobowych drużyn. Wyniki dostępne są w linku poniżej.

XIII Ekiden – klasyfikacja generalna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger