fbpx

XIV Ekiden – największy maraton sztafet w Europie już za tydzień!

Autor: Jakub Karasek • 05.05.2018

ekiden_2017

Coraz mniej czasu pozostało do 14. edycji Ekidenu w Warszawie. W weekend 12-13 maja w Parku Szczęśliwickim kilkaset zespołów wspólnie zmierzy się z dystansem maratonu podzielonym na 6 odcinków w ramach największego tego typu biegu w Europie.

Już od ponad 10 lat rywalizacja sztafet w formule Ekidenu w stolicy przyciąga wielu pasjonatów biegania oraz tych, którzy marzą o pokonaniu maratonu, ale chcą dokonać tego zespołowo. Drużyny z firm, stowarzyszeń, klubów biegowych czy po prostu grupy znajomych na 2 dni opanują Park Szczęśliwicki na Ochocie i będą wspólnie zmagać się z królewskim dystansem. Zawody odbędą się w 3 turach: I tura wystartują w sobotę 12 maja o godz. 9:00, II również w sobotę, ale o 14:00, zaś ostatnia w niedzielę o godz. 9:00. Po jej zakończeniu, popołudniu odbędzie się dekoracja najlepszych ekip w różnorodnych kategoriach – m.in. Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sztafet Firmowych, klasyfikacji banków i firm ubezpieczeniowych czy sztafet charytatywnych.

ekiden-trasa

Zawodnicy będą rywalizować na pętli o długości 2,5 km, a dystans maratonu podzielony zostanie na 6 odcinków: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km. Limit czasu na pokonanie całych 42,195 km to 4,5 godziny. Na liście startowej jest ok. 800 zespołów, z czego ponad 80 zgłosiło się w ramach ścieżki charytatywnej #BiegamDobrze. Zebrane przez nich środki zasilą konta jednej z 3 fundacji: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja „Rak’n’Roll – Wygraj Życie”, Fundacja Spartanie Dzieciom.

Biuro zawodów XIV Ekidenu czynne będzie w dniach 11 i 12 maja w Parku Szczęśliwickim. Odbiór pakietów będzie możliwy w godzinach 15:00-19:00 w piątek i 8:00-18:00 w sobotę. W niedzielę 13 maja pakiety mogą odebrać wyłącznie drużyny spoza Warszawy, które do 7 maja zgłoszą tę informację na adres mailowy info@maratonwarszawski.com.

Więcej informacji: ekiden.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger