fbpx

XV Ekiden dla Żórawski Team 1. Wystartowało ponad 700 drużyn!

Autor: Jakub Karasek • 19.05.2019
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl, www.aktywer.pl

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
fot: www.sportografia.pl, www.aktywer.pl

Jubileuszowa 15. edycja sztafety maratońskiej Ekiden w Warszawie za nami. W imprezie udział wzięło ponad 700 drużyn. Spośród nich najszybsza okazała się ekipa Żórawski Team 1, która pokonała wspólnie trasę maratonu w 2:23:46.

W tym roku uczestnicy warszawskiego Ekidenu musieli zmagać się nie tylko z dystansem, ale także z niezbyt sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Startujący w sobotę o godz. 9:00 już od początku wiedzieli, że nie przebrną przez trasę suchą stopą. Burzowa pogoda zapewniła im niemało atrakcji – wiele osób, nawet ci, którzy nie wykonali rozgrzewki, na trasę ruszało kompletnie w kompletnie przemoczonych strojach.

Kiedy w pewnym momencie deszcz ustał, biegacze wcale nie mogli odetchnąć z ulgą. Wszystko dlatego, że duża wilgotność, słońce, które nagle pojawiło się zza chmur i rosnąca temperatura nie sprzyjały uzyskiwaniu idealnych wyników. Zwłaszcza, że na krótkich fragmentach trasy wciąż było ślisko.

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: www.sportografia.pl, www.aktywer.pl

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone,
fot: www.sportografia.pl, www.aktywer.pl

Pogoda nie odstraszyła jednak miłośników biegania. Zobowiązania wobec drużyn były silniejsze niż ewentualna niechęć do biegania w deszczu czy duchocie, dzięki czemu w 3 rozegranych turach na trasę wyruszyło łącznie ponad 700 zespołów. Do mety w komplecie w limicie czasu dotarło 697 ekip.

Rywalizacja sportowa była bardzo emocjonująca. Po pierwszej turze prowadzenie objęła drużyna Live Well at Citi- FX Pulse Runners z czasem 2:46:31. Spośród startujących o godz. 14:00 w sobotę wynik ten poprawiły 3 zespoły: Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej oraz AWM#2 i AWM#1. Czas liderów po 2 turach wynosił 2:24:21.

Losy zwycięstwa miały rozstrzygnąć się w niedzielny poranek, gdyż w 3. turze do rywalizacji przystąpili wicemistrzowie Ekidenu sprzed roku – Żórawski Team (łącznie 4 zespoły w tym 2 aspirujące do walki o zwycięstwo). I to właśnie biegacze z tych drużyn oznaczonych numerami 1 i 2 nadawali ton rywalizacji.

Po pierwszych 3 zmianach na prowadzeniu była ekipa z numerem 2, jednak od 4. zmiany na prowadzenie wyszli biegacze Żórawski Team 1 i nie oddali go do samego końca. Wciąż jednak musieli walczyć z czasem, bo Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej wysoko powiesiła poprzeczkę i ostatecznie o zwycięstwie zadecydowała niecała minuta. Żórawski Team 1 ukończył zmagania z rezultatem 2:23:46, wyprzedzając Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy AWM#2.

Pełne wyniki XV Ekidenu dostępne są pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger