fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

XXI Żoliborski Bieg Mikołajkowy – wystartowały zapisy

xx-zoliborski-bieg-mikolajkowy-0210

W tym roku Żoliborski Bieg Mikołajkowy odbędzie się już po raz 21. Fot.: Andrzej Chomczyk, www.sztukakadru.pl

Ruszyły zapisy do XXI edycji Żoliborskiego Biegu Mikołajkowego. Jest to najstarszy wciąż rozgrywany bieg mikołajkowy w stolicy. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 grudnia, start o godzinie 12:00.

Żoliborz jest jedną z bardziej rozbieganych dzielnic Warszawy. Od wielu lat w okresie letnim odbywa się tam Grand Prix Żoliborza, w każdą sobotę o godz. 9:00 biegacze mogą wziąć udział w tamtejszym parkrunie, a od ponad 20 lat rozgrywany jest również Żoliborski Bieg Mikołajkowy. W tym roku odbędzie się już po raz 21.

Zawody rozgrywane są na dystansie 10 kilometrów, a trasa prowadzić będzie drogami spacerowymi w okolicach pasa nadwiślańskiego. Nawierzchnia jest zróżnicowana – od asfaltu przez kostkę betonową po naturalne, ale utwardzane fragmenty. Biuro i zaplecze zawodów oraz start i meta będą zlokalizowane w pobliżu Centrum Olimpijskiego w Warszawie.

Chociaż początek grudnia dla większości zawodników nie jest najdogodniejszym terminem do startu w zawodach, jak przekonuje Daniel Karolkiewicz, prezes organizującego bieg ENTRE.PL Team oraz trener biegowy w Entre Running, taki bieg może dostarczyć cennych treningowych danych.

Na początku grudnia większość biegaczy jest albo w trakcie roztrenowania albo właśnie rozpoczyna przygotowania do sezonu. Start w zawodach daje w tej sytuacji 2 korzyści: po pierwsze pozwala nam określić poziom wyjściowy i ocenić nad czym powinniśmy szczególnie popracować w okresie przygotowawczym, po drugie jest dobrą odskocznią od codziennego biegania i można go łatwo wkomponować w plan treningowy. Jednak przede wszystkim jest to spora frajda – dla zdecydowanej większości uczestników biegi mikołajkowe to po prostu przyjemny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych.

Jak dodaje Daniel Karolkiewicz, w tegorocznej edycji biegu na uczestników będą czekały oryginalne medale. Organizatorzy nie chcą jednak na razie zdradzać więcej szczegółów na temat.

W ubiegłym roku najlepszym zawodnikiem Żoliborskiego Biegu Mikołajkowego był Łukasz Parszczyński, który pokonał 10 km w czasie 31:02. Za jego plecami uplasowali się Jakub Pudełko (31:49) i Piotr Parfianowicz (32:30). W gronie pań bezkonkurencyjna okazała się Angelika Mach z wynikiem 36:17, wyprzedzając Izabelę Parszczyńską (37:00) i Olgę Kowalską (39:52). Linię mety 20. edycji zawodów minęło 725 zawodników.

Zapisy do biegu prowadzone są drogą elektroniczną. Opłata startowa do 15 listopada wynosi 40 zł, do 30 listopada – 50 zł, a po tym terminie i w dniu biegu60 zł. Limit uczestników to 800 osób. Start biegu o godz. 12:00. Wcześniej rozegrane zostaną biegi dzieci i młodzieży.

Portal magazynbieganie.pl jest patronem medialnym imprezy.

Link do zapisów

Strona internetowa i wydarzenie na Facebook’u

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe modele w nowej odsłonie zostały zaprezentowane w trakcie spotkania pod hasłem „Poczuj różnicę” […]

ASICS zaprezentował nową kolekcję biegową AW20’

U rekordzisty świata w biegu na 400 m Wayde’a Van Niekerka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Reprezentant Republiki Południowej Afryki miał właśnie rozpocząć tegoroczny sezon, gdy dowiedział się o chorobie. To oznacza, że jego przerwa w starach […]

Aktualny rekordzista świata i mistrz olimpijski z COVID-19!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]

Biegacze lubią wyzwania i chętnie je podejmują. Start w maratonie, czy biegu ultra kusi wielu, bo dystans… ma znaczenie. Jednak bywają zawody, w których liczba kilometrów stanowi zagadkę. Tak zdarza się podczas zawodów o określonym […]

Jak przygotować się do biegu 24-godzinnego? Radzi Patrycja Bereznowska

Uchwalono nowe przepisy dotyczące dozwolonych butów biegowych. Koniec z dowolnością producentów.

Nowe regulacje dotyczące butów dozwolonych na zawodach

Jak co roku, w środku lata wielu biegaczy zmaga się z upałem i wysokimi temperaturami. Jak przetrwać ten okres bez większego uszczerbku dla naszych treningów? Poznaj 5 podstawowych zasad trenowania w upalne dni! Chociaż każdy […]

5 podstawowych zasad treningów w upalne dni