fbpx

Zachlupie błoto w butach. Już 22 czerwca IV Bieg Wulkanów

Autor: Paweł Kowalik • 14.06.2013

bieg w1

Gdy sprzykrzą się „zwykłe” biegi uliczne, warto dla odmiany wystartować w czymś bardzo nietypowym. Z błotem na trasie i rzeczką, którą trzeba pokonać, żeby biec dalej. Taki będzie IV Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów, organizowany 22 i 23 czerwca w Złotoryi.


Będzie i na wesoło, i na sportowo

Biegacz-płetwonurek, para młoda czy Indianin na trasie – udział w Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów wiąże się z dobrą zabawą. Wszystko odbywa się w duchu sportowej rywalizacji, z kategoriami open kobiet i mężczyzn w tle. Tym niemniej duża część uczestników przyjeżdża do Złotoryi właśnie po to, żeby się przede wszystkim dobrze bawić, a ściślej mówiąc, tarzać tunelami, przeskakiwać przez opony, wspinać na zbocza i ubłocić po pachy. I bardzo dobrze!


Trasa, co zaskoczyła już niejednego

Trasa jest bardzo zróżnicowana i w wielu miejscach może zaskoczyć (z czego z chęcią korzysta). Zawodnicy i zawodniczki mają do pokonania, niełatwy, trzynastokilometrowy dystans. Monotonię biegu urozmaicą liczne przeszkody, zbudowane m.in. ze zużytych opon samochodowych czy drewnianych palet. Umiejętność sprawnego przeciskania się podziemnymi rurami czy przeskakiwania przez stare samochody przyda się w walce z rywalami. Kto sprawniejszy, ten lepszy, nie liczy się tylko biegowa szybkość. Znajdą się również i utrudnienia, które „przygotowała” dla biegaczy sama matka natura, a które skrzętnie wykorzystali organizatorzy. Począwszy od stromych podbiegów i zbiegów, poprzez przeprawy przez rwące rzeczki, a na błocie skończywszy. Dobra kondycja i silna motywacja na trasie na pewno się przydadzą. W szczególności, gdy pokonuje się ją dwa razy – po raz pierwszy w biegu eliminacyjnym (nieobowiązkowym) o dobrą pozycję na starcie i po raz drugi, już w biegu finałowym.

bieg w3


„A po biegu zapraszamy na…”

Bieg Szlakiem Wygasłych Wulkanów to nie tylko impreza dedykowana biegaczom i biegaczkom. To też szereg imprez towarzyszących. Również dzieciaki mogą spróbować swoich sił na trasie rozgrywanego – specjalnie dla nich – biegu. Na zapaleńców chodzenia z kijkami czekają zawody nordic walking „NA WULKAN! MARSZ!!!”. Inne, równie ciekawe propozycje spędzenia czasu w Złotoryi w tych dniach, to np. udział w Festynie Podróżnika, Konkursie Przebierańców czy Mistrzostwach w Nocnym Płukaniu Złota.

Garść informacji, które mogą się przydać:


Kiedy?   

22 i 23 czerwca (sobota-niedziela)


Gdzie? 

Złotoryja, Zalew Złotoryjski


Trasa          

Biegi eliminacyjne – 1 km tor przeszkód – bez brodzenia w błocie;

Bieg główny – dystans około 13-14 km

Trasa ekstremalna: błoto, rowy melioracyjne, trzęsawisko, dno jeziora, przeszkody sztuczne i naturalne, strome podbiegi.


Szczegółowy przegląd trasy, przygotowany przez organizatorów, znajdziecie na:

TRASA BIEGU WULKANÓW [KLIKNIJ!]


Gdzie się zapisać? 

ZAPISY NA BIEG [KLIKNIJ!]


Ile to kosztuje? 

do 21 czerwca 2013 – 200 zł,

W biurze zawodów w dniach 22-23.06 opłata wynosi 220


Co będzie się działo? 

Oficjalny program imprezy dostępny na:

PROGRAM IMPREZY [KLIKNIJ!]


Więcej informacji na:     

www.biegwulkanow.pl [kliknij!]


Zobaczcie też video prosto w trasy biegu :

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger