fbpx

zBiegiem Natury – biegi na 5 km w 11 miastach Polski

Autor: admin • 20.10.2013

zBiegiem Natury

Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Poznań i Wrocław – pięć miast było w ubiegłym roku gospodarzami cyklu zBiegiem Natury, treningów, wyścigów i spotkań towarzyskich w jednym. Co niedzielę grupki ludzi spotykały się na wspólne wybiegania, za darmo, a raz w miesiącu odbywały się zawody na dystansie 5 km. W tym roku, w październiku do cyklu dołączyło sześć nowych miast.

Grand Prix zBiegiemNatury to ogólnopolski cykl biegów przełajowych na dystansie 5 km. Pierwsza edycja, która trwała od listopada 2012 do marca 2013 zgromadziła łącznie w pięciu miastach blisko 3000 tysiące biegaczy. Wyścigi będą odbywały się raz w miesiącu we wszystkich miastach.

zBiegiem Natury

Do tegorocznego cyklu zBiegiem Natury dołącza sześć miast: Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Katowice, Szczecin i Warszawa. W każdym z miast trasy biegów będą wytyczone przez samych biegaczy, bo to oni najlepiej znają okolicę i wiedzą, gdzie przeprowadzić najciekawszą rywalizację.

zBiegiemNatury to akcja która powstała z inicjatywy dziennikarzy radiowej Trójki, Stowarzyszenia GRAND PRIX Poznania i Clubu bbl. To przede wszystkim filozofia aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Lasy, parki, łąki to miejsca, które przyciągają ludzi, szukających aktywnego wypoczynku i relaksu. Właśnie taki jest cel cotygodniowych biegowych spotkań. W każdą niedzielę o 10 rano, trenerzy poprowadzą uczestników leśnymi duktami.

zBiegiem Natury

W każdy sobotni poranek o 8:20 w radiowej Trójce można posłuchać audycji “Z biegiem natury”. Porad udzielają zaproszeni goście i eksperci.

zBiegiem Natury

Terminy biegów na 5 km w ramach Grand Prix oraz miejsca, w których będą rozgrywane można będzie znaleźć wkrótce na stronie organizatora: www.zbiegiemnatury.pl, tam można również znaleźć regulamin akcji, mapy tras i galerię zdjęć.

Do tej pory biegi z cyklu Grand Prix odbywały się w 5 miastach:

Bydgoszczy – Myślęcinek;
Olsztynie – Jezioro Długie;
Poznaniu – Jezioro Rusałka;
Trójmieście – AWFiS Gdańsk;
Wrocławiu – Las Osobowicki.

zBiegiem Natury terminarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger