fbpx

Żele, dieta, zabawy biegowe, niska temperatura – podcast o przygotowaniach do 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego

Autor: Jakub Karasek • 28.02.2018

transmisja

Już tylko niecały miesiąc został do 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego. Z tej okazji Fundacja Maraton Warszawski zorganizowała podcast z udziałem naszych redaktorów – Marcina Nagórka i Jakuba Karaska na temat przygotowań do tej imprezy.

W trakcie godzinnej transmisji mieliście okazję zadawać pytania na różne tematy związane z półmaratonem, przygotowaniami do startu czy taktyką na bieg. Początkowo duże zainteresowanie wzbudziła kwestia korzystania z żeli energetycznych oraz spożywania posiłków w ostatnich dniach przed startem, a także w dniu zawodów. Czy w półmaratonie żele są koniecznością? Co zjeść na śniadanie w dniu biegu?

Kolejne zagadnienie dotyczyło treningów. W trakcie dyskusji szczegółowo omówiona została zwłaszcza zabawa biegowa i reguły dotyczące realizacji takiej jednostki w praktyce. Pojawiły się również pytania na temat wyboru terenu do stosowania podbiegów, wykonywania treningów przy bardzo niskiej temperaturze czy biegania na bieżni mechanicznej. Inne poruszone zagadnienia dotyczyły polskiej elity półmaratończyków, trasy 13. PZU Półmaratonu Warszawskiego, kwestii wyboru stroju na zawody czy rozgrzewki przed startem.

Wszystkich zainteresowanych tematyką przygotowań do półmaratonu zachęcamy do obejrzenia zapisu transmisji, a jeśli będziecie mieli dodatkowe pytania, nie wahajcie się zamieszczać ich w komentarzach – na najczęściej pojawiające się zagadnienia odpowiedzi udzielimy w formie artykułów lub przy okazji kolejnych podcast’ów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger