fbpx

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Zestawienie biegów niepodległościowych 2014

Jedenastka na 11 listopada ZADYSZKA

Jedenastka na 11 listopada. Fot. Klub Biegowy ZADYSZKA

11 listopada w tym roku wypada we wtorek. Na szczęście jest dniem wolnym od pracy. A co zrobić z takim dniem wolnym od pracy w środku (prawie) tygodnia? No oczywiście, że wystartować w biegu! Przedstawiamy wybrane propozycje.

 Zakopiański Bieg Niepodległości 

Dystanse: 5 km, 10 km, nordic walking
Start: godz. 10:00

Bieg uliczny w Zakopanem wystartuje spod Urzędu Miasta na ul. Kościuszki. Zawodnicy będą biegli wzdłuż ul. 3 Maja i Zamoyskiego – od Ronda Solidarności do Ronda Jana Pawła II, gdzie będzie nawrót i prosto ulicą Chałubińskiego, a następnie Sienkiewicza – do mety. To przebieg 5-kilometrowej pętli, którą uczestnicy biegu na 10 km pokonają dwa razy. Limit czasu to 1,5 godziny. Każdy zawodnik otrzyma medal, koszulkę oraz bilet do aquaparku – ważny w dniu zawodów. Niższa opłata startowa obowiązuje do 25 października – 20 zł dla mieszkańców Zakopanego, 40 zł dla pozostałych. Po tym terminie wpisowe wzrośnie o 20 zł.  W przeddzień i w dniu zawodów za start trzeba będzie zapłacić 75 zł.

Więcej informacji: www.mosir.zakopane.eu/64-1-zakopianski-bieg-niepodleglosci

Zakopiański_Bieg_Niepodległości_mapka_sytuacyjna_biegu

Trasa Zakopiańskiego Biegu Niepodległości

 Bieg Niepodległości – Gdynia 

Dystanse: 10 km, biegi młodzieżowe, nordic walking
Start: godz. 15:00 (bieg główny)

Gdyński bieg niepodległości to również bieg uliczny, a trasa będzie posiadać atest PZLA. Zawodnicy wystartują ze Skweru Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”. Limit czasu na pokonanie trasy to 2 godziny. Zapisy internetowe potrwają do 27 października, później będzie się można zapisać tylko w dniach 10 i 11 listopada, przy czym liczba pakietów startowych jest ograniczona, a przy zapisach tuż przed biegiem opłata za start jest dużo wyższa. Opłata startowa dla biegu głównego (10 km) wynosi 30 zł (w przeddzień biegu – 100 zł), a udział w Marszu Niepodległości oraz w biegach młodzieżowych jest bezpłatny. Przed startem biegu głównego odbędą się Marsze Niepodległości (nordic walking) oraz biegi młodzieżowe – w podziale na rywalizację szkół podstawowych (1 km), szkół gimnazjalnych (2 km) oraz szkół ponadgimnazjalnych (2 km). Odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące biegu dostępne są TUTAJ.

Więcej informacji: www.gdyniasport.pl/bieg-niepodleglosci/bieg-na-10-km-regulamin-bn

 Bieg Niepodległości – Żagań 

Dystanse: 10 km (bieg główny), 3 km (bieg hobby)
Start: godz. 12:00 (bieg główny)

Obie trasy biegu niepodległościowego w Żaganiu będą poprowadzone po nawierzchni asfaltowej, obie wystartują ze Stadionu Arena przy ul. Kochanowskiego 6, gdzie będzie też meta. Limit czasu na pokonanie biegu hobby o długości 3 km wynosi 40 min, a biegu głównego 10 km – 100 minut. Do 31 października opłaty startowe wynosić będą: w biegu hobby – 15 zł (w przypadku startu także w biegu głównym – 10 zł), w biegu głównym – 55 zł. Wszyscy uczestniczy w ramach wpisowego dostaną numer startowy z agrafkami, pamiątkowy medal, napój i posiłek na mecie oraz wodę na trasie. Uczestnicy biegu głównego otrzymają dodatkowo gadżet biegowy.

Więcej informacji: www.biegniepodleglosci.zagan.pl

 Jedenastka na 11 listopada – Oświęcim 

Dystans: 11 km
Start: godz. 15:00

Organizatorem biegu jest Oświęcimski Klub Biegowy ZADYSZKA. Start i meta biegu będą zlokalizowane na oświęcimskim Rynku, a uczestnicy pobiegną ścieżkami spacerowo-rowerowymi nad Solą (nawierzchnia szutrowo-asfaltowa). Limit czasu na pokonanie trasy to 80 minut. Zapisywać się można do samego dnia biegu, ale tylko przy zapisach i wpłatach dokonanych do 6 listopada jest gwarantowany pamiątkowy medal. Na mecie zawodnicy mogą liczyć na pyszny salezjański bigos oraz gorącą herbatę.

Więcej informacji: www.zadyszka.org.pl/biegi-zadyszki/jedenastka-na-11-listopada.html

 Niepodległościowa Jedenastka – Biały Kościół k. Krakowa 

Dystans: 11 km
Start: godz. 11:00

Bieg odbędzie się na terenie gminy Wielka Wieś znajdującej się ok. 15 km od Krakowa. Z dawnej stolicy Polski na start można bez problemu dojechać autobusem 210 lub busami jeżdżącymi w stronę Olkusza. Trasa – poprowadzona w większości asfaltem, a tylko na odcinku ok. 1 km drogą polną – będzie przebiegać przez samo serce Ojcowskiego Parku Narodowego. Limit czasu na ukończenie biegu to 110 minut. Oprócz klasyfikacji w kategoriach wiekowych będzie prowadzona także klasyfikacja małżeństw – w dodatku w podziale na staż (1-10 lat, 11-20 lat, 21-30 lat i powyżej 30 lat). Do 10 listopada opłata startowa wynosi 60 zł, w dniu biegu – 100 zł. Dla osób zameldowanych na terenie gminy Wielka Wieś opłata startowa wynosi zaledwie 11 zł, o ile przelew zostanie wykonany do 31 października. Dla osób powyżej 70. roku życia oraz urodzonych 11 listopada udział w biegu jest bezpłatny.

Więcej informacji: www.niepodleglosciowa11.pl

 Bieg Niepodległości… z wąsem – Wrocław 

Dystans: 11 km
Start: godz. 11:00

Trasa biegu poprowadzona będzie alejkami Parku Grabiszyńskiego (nawierzchnia szutrowa) – do pokonania będą dwie pętle o długości 5500 m. Limit czasu wynosi 90 minut. Organizatorzy przygotują jeden punkt nawadniania, odżywiania i odświeżania na trasie. Dokładna zawartość pakietów startowych nie jest jeszcze znana, ale organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie w nich symbolicznego wąsa. Pierwszych 500 zgłoszonych zawodników otrzyma na mecie pamiątkowy medal. Do 30 października opłata startowa wynosi 40 zł, do 7 listopada i w dniu zawodów – 50 zł. Po zakończeniu biegu głównego odbędzie się Bieg Krasnala na dystansie 100 m, na który nie będą prowadzone zapisy.

Więcej informacji: www.pro-run.pl/index.php/bieg-niepodleglosci

 I Górski Bieg Niepodległości Skawina – Mogilany 

Dystans: 8 km
Start: godz. 12:00

Bieg – jak sama nazwa wskazuje – będzie prowadzić z miejscowości Skawina do miejscowości Mogilany. Organizatorzy określają trasę jako średnio trudną. Na całym dystansie nawierzchnia będzie asfaltowa, a różnica wzniesień to 160 m. Organizator zapewnia transport bagażu zawodników ze startu na metę. Podczas biegu należy mieć na sobie koszulkę techniczną, którą każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym. Wpisowe do 8 listopada wynosi 40 zł (dla mieszkańców Gminy Skawina i Mogilany – 30 zł), a płatne gotówką w dniu zawodów – 55 zł. Wśród wszystkich uczestników biegu, którzy ukończą zawody, zostanie wylosowany telewizor LED 40″.

Więcej informacji: www.facebook.com/bieg.skawinamogilany

Bieg Niepodległości Skawina - Mogilany

Trasa Górskiego Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany

 Bieg Niepodległości – Rzeszowska Dycha 

Dystans: 10 km
Start: godz. 12:00

Trasa będzie poprowadzona ulicami Rzeszowa – zawodnicy będą przebiegać m.in. przez Most Zamkowy na Wisłoku oraz Rynek. Limit czasu na pokonanie całej trasy to 90 minut. Podczas biegu będą prowadzone następujące klasyfikacje: w kategoriach wiekowych (z podziałem na płeć), najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka, klasyfikacja służb mundurowych studentów oraz rzeszowskich debiutantów („Mój pierwszy bieg w Rzeszowie”). Do 3 listopada wpisowe wynosi 55 zł. W dniu zawodów – 75 zł. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma koszulkę, numer startowy, chip oraz ciepły posiłek, a po ukończonym biegu – pamiątkowy medal.

Więcej informacji: www.runrzeszow.pl

 Biegi Niepodległości – Turek 

Dystans: 10 km
Start: godz. 12:45

Typowy bieg uliczny – 95% nawierzchni asfaltowej, 5% dróg utwardzonych. Trasa będzie oznaczona co kilometr, ale nie ma atestu PZLA. Po drodze będzie jeden punkt z wodą. Limit czasu to 90 minut. Wysokość wpisowego przy zgłoszeniach do 5 listopada to 30 zł, a w dniu biegu – 60 zł. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik otrzyma numer startowy, pamiątkową koszulkę, a na mecie posiłek regeneracyjny oraz pamiątkowy medal. Przed biegiem głównym, od godz. 10:45, na stadionie 1000-lecia odbywać się będą biegi młodzieżowe.

Więcej informacji: www.bieginiepodległości.pl

 Bieg Niepodległości – Oborniki 

Dystans: 10 km
Start: godz. 12:00

Będzie to pierwszy tak duży bieg zorganizowany w centrum Obornik. Trasa będzie poprowadzona na 5-kilometrowej pętli, którą uczestnicy będą musieli pokonać dwa razy. Start i meta będą usytuowane na Rynku. Trasa będzie oznaczona co 1 km. Każdy uczestnik biegu otrzyma koszulkę techniczną, napój izotoniczny, posiłek regeneracyjny na mecie (parzona kiełbasa lub zupa oraz Rogal Świętomarciński), a wszyscy, którzy ukończą, dostaną pamiątkowy medal. Do 2 listopada opłata startowa wynosi 30 zł, później – 50 zł.

Więcej informacji: www.biegi.oborniki.pl

Bieg Niepodległości Oborniki - medal

Projekt tegorocznego medalu Biegu Niepodległości w Obornikach nawiązujący do 100. rocznicy utworzenia Legionów Polskich. Fot. archiwum organizatora
mm
Marta Tittenbrun

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Sprzęt często decyduje o sukcesie lub porażce zawodnika. Dla aktywnej kobiety bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego biustonosza. Powinien zapewniać piersiom komfort i bezpieczeństwo. O tym, jak dobrać odpowiedni rozmawiamy z Marzeną Abramowicz, certyfikowaną brafitterką z […]

Biustonosz sportowy – jak wybrać ten idealny?

Już w najbliższy weekend 1300 zawodników z Polski i świata weźmie udział w PKO Poznań Virtual Run. Do piątku (16.10) do godz. 20.00 można zgłosić chęć udziału w evencie, a minutę po północy będzie można […]

PKO Poznań Virtual Run coraz bliżej!

Podobnie, jak organizatorzy, także i biegacze nie wyobrażają sobie października bez biegu w Poznaniu. W nadchodzący weekend miał odbyć się 21. PKO Poznań Maraton. I choć epidemia pokrzyżowała wszystkim plany to możemy połączyć się w […]

Od Pomorza do Tatr – Poznań rozbiega Polskę w najbliższy weekend!

Znalezienie programu zrzucenia 5 kilogramów wagi w 7 dni jest w obecnych czasach jedną z łatwiejszych rzeczy pod słońcem. Diety-cud, magiczne formuły, fantastyczne odkrycia rewolucjonizujące dotychczasowe myślenie o utracie wagi, akcje typu “jedz ile chcesz i chudnij” obiecują dokładnie to, o czym marzy każda osoba z nadwagą – szybki efekt. Prawda jest jednak okrutna i my nie zamierzamy nikogo zwodzić: walka z nadwagą nie jest prosta.

Pierwsze kroki: bieganie a odchudzanie – zrzucamy masę

Czy bieganie na bieżni mechanicznej jest łatwiejsze czy trudniejsze niż na zewnątrz? Zapewne odpowiedź każdego biegacza będzie uzależniona od jego preferencji. A co na ten temat mówią badania? Wraz z pogarszającą się pogodą oraz wprowadzeniem […]

Bieżnia mechaniczna – trudniejsza czy łatwiejsza niż bieganie na zewnątrz?

Po wyczerpujących treningach sportowcy nierzadko sięgają po napoje specjalnie dla nich przeznaczone. Co takiego mają w sobie izotoniki i kiedy oraz kto powinien je stosować? Na samym początku warto odpowiedzieć na pytanie, czym są napoje […]

Napoje izotoniczne. Po co? Kiedy? Dla kogo?

Pobicie rekordu świata w lekkoatletyce to coraz rzadszy widok. Jednak ustanowienie 2 najlepszych w historii rezultatów jednego wieczora to historia wręcz unikatowa. I znów byliśmy jej świadkami w tym zupełnie niestandardowym sezonie! Joshua Cheptegei i […]

2 rekordy świata padły w Walencji!

Osoby, które stresują się wysiłkiem biegowym, nie muszą już czuć obaw. Dzięki metodzie japońskiego profesora nie zmęczą się ani nadmiernie nie spocą, a aktywnie spędzą czas. Co ciekawe, w dużym komforcie i z uśmiechem na […]

Slow jogging – po co i dla kogo?