fbpx

Zimowy Ultramaraton Karkonoski – 8 marca 2014

Autor: Tomasz Pojawa • 13.12.2013

Pierwszy Zimowy Ultramaraton Karkonoski odbędzie się już w marcu. 150 zawodników wyruszy z Karpacza i w ekstremalnych, zimowych warunkach wbiegnie na Śnieżkę, przebiegnie przez Śnieżne Kotły, Szrenicę. Meta zawodów ulokowana jest na Polanie Jakuszyckiej.

Bieg będzie upamiętnieniem życia i dokonań Tomka Kowalskiego, który był nie tylko alpinistą ale również ultramaratończykiem. Będą to zawody trudne i wymagające, tak jak cele, które stawiał sobie Tomek. Kochał wyzwania, to one napędzały jego życie i pozwalały mu dokonywać rzeczy wyjątkowych. Ten bieg to także szansa dla zawodników na pokonanie własnych słabości.

Tomek Pik Lenina

Zimowy Ultramaraton Karkonoski ze względu na porę roku, w której jest organizowany nie będzie zwyczajnym długodystansowym biegiem. Nie będzie także biegiem dla każdego zawodnika.
Jego uczestnikami mogą stać się tylko ci, którzy mają już doświadczenie w długotrwałych biegach górskich, a także wiedzą z czym związane jest poruszanie się zimą w górach. Każdy biegacz biorący udział w zawodach powinien bardzo dobrze znać swój organizm, mieć pewność swoich umiejętności oraz być przygotowanym na walkę w trudnych warunkach, gdzie poza świetną kondycją i przygotowaniem sprzętowym jak nigdzie indziej potrzebna jest wola walki.

ultramaraton karkonoski

Kiedy:
8 marca 2013 roku

Trasa:
Dystans 52 km. Start w Karpaczu, wbieg na Przełęcz Okraj, Śnieżkę, dalej grzbietem przez Przełęcz Karkonoską i Śnieżne Kotły na Polanę Jakuszycką.

Jak się zapisać?
Zapisy już zostały zamknięte.

Opłata startowa:
220 zł

Więcej informacji:
www.ultramaratonkarkonoski.pl

Przeczytaj o tym jaki sprzęt wybrać na Ultramaraton Karkonoski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger