fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Wydarzenia > Biegi zagraniczne > Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

Zwycięstwo i rekord życiowy: Izabela Paszkiewicz rozpoczyna sezon z wysokiego “C”!

(191027) -- WUHAN, Oct. 27, 2019 (Xinhua) -- Izabela Paszkiewicz of Poland competes during the women's marathon individual final of track and field at the 7th CISM Military World Games in Wuhan, capital of central China's Hubei Province, Oct. 27, 2019. (Xinhua/Wang Lili)

(191027) — WUHAN, Oct. 27, 2019 (Xinhua) — Izabela Paszkiewicz of Poland competes during the women’s marathon individual final of track and field at the 7th CISM Military World Games in Wuhan, capital of central China’s Hubei Province, Oct. 27, 2019. (Xinhua/Wang Lili)

25. edycja EDP Medio Maratón de Sevilla zakończyła się zwycięstwem polskiej zawodniczki. Jako pierwsza metę minęła Izabela Paszkiewicz. Co więcej, osiągnęła nowy rekord życiowy: 1:11:09, co jest 4. rezultatem w historii polskiej lekkiej atletyki.

Polskie biegaczki naprawdę mocno rozpoczęły sezon 2020. Karolina Nadolska poprawiła rekord Polski na 10 km, niedawno informowaliśmy o sukcesie Anny Gosk, jaki odniosła w Hannut, a w tym tygodniu mamy kolejne dobre wieści – tym razem z hiszpańskiej Sewilli. Izabela Paszkiewicz (wcześniej Trzaskalska) zaczęła rok z wysokiego “C”, odnosząc zwycięstwo w 25. EDP Medio Maratón de Sevilla, a przy okazji wyraźnie poprawiając rekord życiowy w półmaratonie. Jej nowy najlepszy w karierze rezultat od ostatniego weekendu wynosi 1:11:09.

Od początku biegu nadawałam tempo razem z koleżanką z Wielkiej Brytanii Lilly Partridge. Miała najlepszy rezultat z nas wszystkich. Gdy odskoczyłam jej na 17. km, to kilometr później zza moich pleców zaskoczyła mnie Hiszpanka, która miała swojego pacemakera. Jednak kontrolowałam to, co się działo na trasie, widziałam, że jest bardzo zmęczona. Po 19. kilometrze lekko przyspieszyłam, a na 20. już ile fabryka dała.

Wynik Izabeli Paszkiewicz cieszy tym bardziej, że został osiągnięty z tzw. pełnego treningu, bez odpuszczania i szukania świeżości na zawody. Mimo tego zawodniczka czuła, że jest dobrze dysponowana:

Zjechałam po ciężkim obozie w Ostii, gdzie treningi szły dobrze. Byłam optymistycznie nastawiona na ten start.

Oprócz Izabeli Paszkiewicz w Sewilli z dobrej strony pokazała się także Iwona Bernardelli. Wracająca po okresie macierzyństwa czołowa polska maratonka dobiegła na 5. miejscu z wynikiem 1:14:07. Rezultaty polskich zawodniczek z początku sezonu 2020 sprawiają, że walka o minima na igrzyska olimpijskie w Tokio zapowiada się coraz ciekawiej. Rywalizacja wewnątrz reprezentacji może napędzić je do osiągania jeszcze lepszych wyników.

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Najbliższa edycja „Żyrardów w Biegu” zbliża się wielkimi krokami. Zmagania na dystansie 5 i 10 kilometrów odbędą się w dniu 30 sierpnia (niedziela). Organizator zapewni niezbędne środki bezpieczeństwa oraz zapowiada udział jednej z najlepszych polskich […]

Rywalizacja nad Zalewem Żyrardowskim już wkrótce!

Wprowadzenie do biegania treningu siły zależy od zrozumienia, jak to działa. Przedstawiamy prawdziwą encyklopedię, przegląd biegowego treningu siły od kuchni. Co, jak i dlaczego działa.

Siła w bieganiu – kompendium wiedzy

Dave Wottle kończy dziś 70 lat. Prawdopodobnie nie kojarzycie tego nazwiska. Ale jest również bardzo prawdopodobne, że widzieliście flimik z jego fenomenalnym wyczynem z 1972 r. Wyczynem, który dał mu mistrzostwo olimpijskie i wprawił cały […]

Dave Wottle – bohater jednego z najbardziej emocjonujących biegów kończy 70 lat!

Komfort, ochrona, prędkość i trakcja – te określenia butów do biegania stanowią o sile kolekcji marki ASICS na sezon jesień-zima 2020. Kultowe modele w nowej odsłonie zostały zaprezentowane w trakcie spotkania pod hasłem „Poczuj różnicę” […]

ASICS zaprezentował nową kolekcję biegową AW20’

U rekordzisty świata w biegu na 400 m Wayde’a Van Niekerka stwierdzono zakażenie koronawirusem. Reprezentant Republiki Południowej Afryki miał właśnie rozpocząć tegoroczny sezon, gdy dowiedział się o chorobie. To oznacza, że jego przerwa w starach […]

Aktualny rekordzista świata i mistrz olimpijski z COVID-19!

Pandemia koronawirusa spowodowała, że w naszym życiu zaszło wiele zmian. Nie ominęły one również środowiska biegowego, bo obostrzenia wprowadzone przez rząd zablokowały organizację zawodów. Nawet po ich zluzowaniu nie jest tak jak dawniej, a wiele […]

Czy warto bronić się przed biegami wirtualnymi?

Przeciążenie w połowie przygotowania do ważnego biegu to koszmar każdego biegacza i każdej biegaczki. Co wtedy robić, jak reagować na różne objawy bólowe?

Przeciążenia w treningu – jak reagować?

Rosnąca liczba odwołanych imprez oraz próby organizacji biegów wirtualnych sprawiła, że miałem ostatnio przerażającą senną wizję przeszłości. Przyszłości, w której bieganie miało zupełnie inny wymiar i w której stałem się jednym z tych, którzy opowiadali […]

Biegowe science-fiction, czyli kilka słów o tym, jak to się drzewiej startowało w zawodach… [Felieton]