12. Półmaraton Warszawski – zbiór ważnych informacji

Autor: Jakub Karasek • 06.02.2017

polmaraton_warszawski_2013-03-30_warszawa_sm_016

12. Półmaraton Warszawski coraz bliżej, do biegu pozostało już niespełna 7 tygodni. Wszystkim, którzy planują wiosenny start w Warszawie przedstawiamy pakiet podstawowych informacji na temat tej imprezy.

Daty, terminy i godziny

12. Półmaraton Warszawski wystartuje 26 marca o godz. 10:00. Planując start w biegu warto pamiętać, że odbiór pakietów będzie możliwy wyłącznie w 2 dniach przed zawodami – 24 i 25 marca podczas targów Sport&Fitness wiosna 2017, które odbędą się na Stadionie PGE Narodowym. W piątek Biuro Zawodów będzie czynne w godzinach 12-20, w sobotę 10-20. Ci, którzy nie będą mogli odebrać pakietów osobiście powinni skorzystać z możliwości weryfikacji i odbioru pakietu przez osobę upoważnioną. W tym celu należy pobrać kartę startową z profilu zawodnika (pojawi się tam na około 2 tygodnie przed biegiem – po zarejestrowaniu się w zakładce TWOJE BIEGI), wydrukować i podpisać ją oraz dołączyć ksero swojego dowodu osobistego. Taki zestaw dokumentów należy przekazać osobie, która odbierze pakiet startowy w naszym imieniu.

Opłaty i Biegam Dobrze

Luty to ostatni miesiąc niższej opłaty startowej. Do końca tego miesiąca podstawowy pakiet z koszulką bawełnianą kosztuje 80 zł, pakiet z koszulką Adidas – 115 zł, a ci, którzy chcą mieć obie koszulki zapłacą 130 zł. W dniach od 1 do 22 marca stawki opłaty startowej będą wynosić kolejno: 120, 155 i 170 zł. W dniach 23-25 marca koszt pakietów wzrośnie do 160, 195 i 210 zł. Informacja dla osób, które planują zwlekać z dokonaniem opłaty startowej i wykonają przelew po 19 marca 2017 r. i nie otrzymają potwierdzenia nadania numeru startowego, muszą w biurze zawodów okazać potwierdzenie nadania przelewu. Zniżka w wysokości 50% od podstawowej opłaty startowej w danym terminie przysługuje wszystkim osobom urodzonym w roku 1952 i wcześniej. Zawodnicy startujący na wózkach inwalidzkich są zwolnieni z opłat na podstawie skanu dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.

Inną możliwością zarejestrowania się na bieg jest akcja #BiegamDobrze. #BiegamDobrze to inicjatywa, która już na stałe wpisała się we flagowe imprezy organizowane przez Fundację Maraton Warszawski. Uczestnicy mogą zgłosić się do biegu poprzez ścieżkę charytatywną – wybierając organizację pozarządową, którą poprzez swój start w zawodach chcą wesprzeć. W ten sposób zakładają swój profil zbiórki i mogą zacząć namawiać znajomych i inne osoby do zaangażowania się w pomoc. Dodatkową atrakcją związaną z #BiegamDobrze jest tegoroczna rywalizacja blogerów „Walka na dobro”, którą możecie śledzić na naszym portalu.

Wielka walka na dobro

Trasa

Trasa 12. edycji Półmaratonu Warszawskiego jest podobna do tej, którą pokonali uczestnicy ubiegłorocznej imprezy. Zaszły w niej jednak 2 istotne zmiany. Pierwsza z nich to zmiana lokalizacji linii startu i mety – w tym roku zawodnicy rozpoczną i zakończą bieg w okolicach Placu Teatralnego. Druga zmiana dotyczy kierunku biegu – uczestnicy pobiegną w przeciwną stronę niż rok wcześniej. Tym samym zmora wielu startujących rok wcześniej, czyli wymagający podbieg ulicą Belwederską w okolicach 20. kilometra, zmieni się w zbieg już po 4 kilometrach trasy. Nie oznacza to wcale, że trasa nie będzie wymagająca – niemal całe ostatnie 4 kilometry prowadzą stopniowo pod górę. Szczegółowa trasa prezentuje się następująco:

trasa12-pmw_

Inne atrakcje

Organizatorzy Półmaratonu Warszawskiego nie zapominają o tych, którzy od lat biorą udział w imprezie. Osoby, które mają na koncie start w 10 edycjach imprezy w pakietach startowych znajdą złote odznaki Półmaratonu Warszawskiego. Ci, dla których będzie to 5. start znajdą srebrne odznaki. Odznaczenia te będą wręczane również w kolejnych latach, tym, którzy będą startować w imprezie po raz 5. lub 10.

Wśród innych atrakcji 12. Półmaratonu Warszawskiego jest również konkurs na najlepsze przebranie. Uczestnicy biegów ulicznych znani są ze swojej kreatywności i organizatorzy postanowili nagrodzić tych, którzy wyróżnią się na trasie oryginalnym strojem. Aby wziąć udział w tym konkursie, należy pokonać trasę Półmaratonu Warszawskiego w pomysłowym stroju i wysłać do 28 marca swoje zdjęcie z biegu na adres konkurs@maratonwarszawski.com. Nagrody zostaną przyznane 2 osobom – jedną wyłoni jury Fundacji „Maraton Warszawski”, drugą wskażą internauci w internetowym głosowaniu.

16296116_1746215035403966_1663716964_n

To jeszcze nie wszystkie atrakcje związane z 12. edycją Półmaratonu Warszawskiego. Jednak o tym, co jeszcze czeka na biegaczy, przekonacie się już 26 marca. Pamiętajcie, żeby nie zwlekać z zapisami – to już ostatnie tygodnie podstawowej opłaty startowej, a liczba uczestników wciąż rośnie – na liście startowej jest już ponad 9 tysięcy nazwisk!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger