fbpx

3. Walka na Dobro i Misja MILION. Takiej akcji jeszcze nie było!

Autor: admin • 10.03.2018

banner-1

Już po raz trzeci wraz z nadchodzącym Półmaratonem Warszawskim, ogłaszamy Walkę na Dobro – rywalizację organizowaną w ramach akcji #BiegamDobrze. W tym roku w zabawie udział wezmą znane osoby ze świata sportu i mediów. Zaangażować się w projekt może dosłownie każdy, przyczyniając się tym samym do sukcesu Misji MILION.

Czym jest #BiegamDobrze?

#BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Udział w nim może wziąć dosłownie każdy. Pierwsza edycja akcji odbyła się podczas 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Od tej pory towarzyszy ona wszystkim PZU Półmaratonom i PZU Maratonom Warszawskim oraz Sztafecie Maratońskiej Ekiden. Przez cały ten okres, uczestnikom #BiegamDobrze udało się zebrać łącznie 3,5 mln zł na cele charytatywne, wspierając działania kilkunastu fundacji dobroczynnych!

Czym jest Walka na Dobro?

To wielka rywalizacja, w której liczy się zebranie jak największej kwoty pieniędzy na cele charytatywne. Zbiórki prowadzone są na rzecz fundacji, uczestniczących w akcji #BiegamDobrze. W poprzednich dwóch edycjach zabawy walczyli znani blogerzy. Tym razem w projekcie biorą udział także aktorzy, dziennikarze i sportowcy. Każdy z nich jest ambasadorem jednej z 10  fundacji, uczestniczących w akcji #BiegamDobrze.

Podczas zabawy będą namawiać swoich znajomych, przyjaciół oraz fanów, aby wspierali wybrany przez nich cel charytatywny. Ponadto każdy z bohaterów akcji 31 marca 2019 pobiegnie w 14. Półmaratonie Warszawskim.

Jak możesz pomóc?

Wystarczy, że wpłacisz dowolną sumę pieniędzy na konto zbiórki wybranego przez siebie bohatera akcji. Pamiętaj, liczy się każda złotówka! To wystarczy, aby nie tylko wesprzeć ambasadorów w Walce na Dobro, ale przede wszystkim przyczynić się do zebrania na cele charytatywne jak największej puli pieniędzy.

Cel jest ambitny. Organizatorzy i uczestnicy 14. Półmaratonu Warszawskiego chcą bowiem w ramach akcji #BiegamDobrze po raz pierwszy przekroczyć granicę miliona złotych, zebranego na cele charytatywne w trakcie jednej imprezy.

To oni powalczą w trzeciej edycji Walki na Dobro:

Julita Kotecka-Nerek

Pragnę pobiec dla dzieci z #FDDS, bo wiem jak wiele dobrego jest w stanie przynieść bieganie. Czasami dokonuje pięknej przemiany, czasami daje spokój i ukojenie, czasami pozwana na zostawienie za sobą stresów i złości- czyni nasze życie lepszym. Czasami uciekamy w bieganie, jest to dla nas swego rodzaju ratunek- uratujmy także te dzieci! Jeżeli ja mogę je w jakiś sposób je uratować, poprzez ten wyścig – chcę to po prostu zrobić i mam nadzieję, że Państwo pomożecie”. Wy wpłacacie, ja biegnę z całych SIŁ i WALCZĘ O DOBRO! Wiem, że dla tych dzieci warto. Jak widać na załączonym obrazku- nie przyjmuję odmowy pomocy.

julita

Biegnę dla UNICEF bo na własne oczy widziałem jak skutecznie organizacja niesie pomoc dzieciom. Wiem też, że aby działać UNICEF potrzebuje wsparcia Darczyńców takich jak my. Wszystkich, którym nie jest obojętny los dzieci zapraszam do Drużyny UNICEF.

Paulina Holtz

Zawodowo aktorka telewizyjna i teatralna oraz trenerka w Centrum Kettlebell Polska. Prywatnie biegaczka, joginka. Jest autorką książki pt. “Po pierwsze joga”. Paulina zbiera pieniądze dla fundacji WWF.
1200_paulina
Dobrze jest biegać dobrze. Treningi jesienią i zimą nie należą do tych, które „same się zrobią”. Zawsze przyda się jakaś dodatkowa motywacja, żeby cisnąć przez deszcz i gołoledź.  Parę lat temu były nią starty w maratonach, a w tym roku będzie to Półmaraton Warszawski, w którym pobiegnę dla fundacji WWF ponieważ wspierają oni każdy właściwy krok zrobiony w kierunku  lepszego życia wszelkich stworzeń, w tym i nas, ludzi, na Ziemi. Razem z WWF biegniemy w dobrym kierunku.

Marcin Konieczny

Jeden z najpopularniejszych blogerów triathlonowych w Polsce – niemaniemoge.pl. Jego sportowy cel, to zdobycie tytułu mistrza świata IRONMAN w kategorii wiekowej M-50. Cel w #BiegamDobrze – zebranie jak największej kwoty dla fundacji NON IRON.

mkon

“Dlaczego startuję w ramach #BiegamDobrze? Prowadzę działalność charytatywną (wspieram innych) od 18 lat. Wtedy to zaproponowano mnie i mojej żonie założenie organizacji, której celem będzie rozdawanie stypendium dzieciakom zdolnym, ale niemajętnym. Stąd naturalne dla mnie jest łączenie hobby z szukaniem sposobów na zbieranie środków. Akcja #BiegamDobrze jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych akcji łączenia charytatywności i sportu –  więc jak można do niej nie dołączyć? Niemaniemogę i działamy razem na rzecz innych. Bo możemy! Zbieram środki dla NON IRON, bo Małgosia N. to cud dziewczyna, robiąca cud rzeczy.”

Łukasz Grass

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Redaktor naczelny serwisu Business Insider Polska oraz Akademia Triathlonu, autor książki “Trzy mądre małpy” oraz powieści biograficznej o Jerzym Górskim pt. “Najlepszy”. Z pasji triathlonista. W ramach akcji #BiegamDobrze zbiera pieniądze dla fundacji SYNAPSIS.
grass
Startuję w Półmaratonie Warszawskim dla Fundacji SYNAPSIS. Moja energia oddana podczas biegu może z Waszą pomocą zasilić akumulatory ludzi, którzy na co dzień zmagają się z autyzmem. Jak mawia  Jerzy Górski – bohater mojej książki „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, są w życiu rzeczy, o które warto walczyć do końca. Powalczmy o to razem!

Mateusz Jasiński

Bloger, influenser, trener, twórca portalu trenerbiegania.pl, promotor holistycznego podejścia do pracy nad rozwojem fizycznym.  Krótko mówiąc: człowiek orkiestra. W akcji #BiegamDobrze zbiera fundusze dla Amnesty International.
 jasinski

Akcję #BiegamDobrze doceniam od samego początku jej istnienia — bieganie jest sportem mocno indywidualnym, dlatego ta inicjatywa szczególnie mi się spodobała ze względu na możliwość jednoczenia społeczności, aby… robić dobro. Człowiek jako jednostka może wiele, ale w grupie jesteśmy w stanie osiągać niemożliwe. Biegnę dla Amnesty, bo szczególnie ważna jest dla mnie edukacja w zakresie praw człowieka. Zauważam jak wiele osób jest nieświadoma swoich praw, dlatego szczególnie zależy mi na szerzeniu świadomości tego, co powinno być fundamentem każdego istnienia – wolności

Maciej Kurzajewski

Mam na koncie 30 maratonów przebiegniętych na wszystkich kontynentach. A od teraz moje bieganie będzie jeszcze lepsze, bo #biegamdobrze z Polską Akcją Humanitarną! Zapraszam do przyłączenia się do mojej drużyny i wspierania naszych zbiórek. Razem możemy więcej!

Zbiórkę Macieja znajdziesz pod linkiem: rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/charity/7705

maciej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger