fbpx

Wydarzenia > Aktualności > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

32. Bieg Niepodległości już za trzy tygodnie – wiemy jak będą wyglądać medale!

Już 11 listopada, tradycyjnie o godz. 11:11 wystartuje 32. Bieg Niepodległości. To ostatni w tym roku bieg organizowanej pod hasłem „Zabiegaj o Pamięć” Warszawskiej Triady Biegowej, w której skład wchodzą jeszcze Bieg Konstytucji oraz Bieg Powstania Warszawskiego. Na trzy tygodnie przed imprezą swój udział zadeklarowało już ponad 7000 biegaczy. Dziś organizatorzy prezentują wzór wyjątkowego medalu, który zostanie wręczony uczestnikom na mecie!

Niepowtarzalna atmosfera tego wydarzenia co roku przyciąga do Warszawy tysiące profesjonalistów oraz amatorów biegania z całego kraju. Bieg organizowany jest przez Fundację Maraton Warszawski, Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. Zapisy na wydarzenie wciąż trwają!

Przed nami 32. edycja Biegu Niepodległości

Pamiątkowy medal dla każdego

Wolność to synonim niepodległości. Właśnie taką symbolikę niesie ze sobą tegoroczny wzór pamiątkowego medalu dla uczestników 32. Biegu Niepodległości.
Medal ma kształt Polski, nad którą unosi się z majestatycznie rozłożonymi skrzydłami orzeł w koronie. Złoty kolor krążka podkreśla walory estetyczne i znakomicie współgra z całością projektu, a liczne uwypuklenia o geometrycznych kształtach tworzą ciekawą grę światłem. Na awersie i rewersie znajdują się informacje dotyczące daty i miejsca tej wyjątkowej imprezy. Piękny, efektowny medal z pewnością będzie wspaniałą pamiątką dla każdego, kto przekroczy metę tegorocznego biegu. Ty również możesz go mieć, nie zwlekaj i zapisz się już dziś!

Oficjalny medal 32. Biegu Niepodległości

Przebieg imprezy

Wielkie bieganie rozpocznie się godz. o 11:11. Podczas zapisów istnieje możliwość zakupu białej bądź czerwonej koszulki. Dzięki temu podczas biegu powstanie wielka biało-czerwona flaga. Jak co roku, na starcie zostanie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”. Chwile po nim odbędzie się klasyczny bieg na dystansie 10 kilometrów. Fani nordic walking również nie będą zawiedzeni. Dla nich przewidziany jest dystans 6,5 kilometra. Zmagania odbędą się zaraz po zakończeniu głównego dystansu.

Koszulki 32. Biegu Niepodległości

Mila Niepodległości – jedenastego biegamy od małego

32. Bieg Niepodległości w Warszawie to okazja, by zarażać pasją do sportu także młode pokolenie. Z tej okazji odbędzie się Mila Niepodległości, na symbolicznym dystansie 1918 metrów. Zapraszamy dzieci w wieku 10-14 lat do uczestnictwa w wydarzeniu. To jedyna w swoim rodzaju okazja do nauki patriotyzmu, ale i dobrej zabawy w sportowym duchu. Bieg odbędzie się w tym samym miejscu, w którym pobiegną dorośli uczestnicy. Start przewidziano na godzinę 10:00, a więc przed biegiem głównym.

Kibicuj na trasie!

Nie musisz biec, by uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu. Jeśli nie możesz, bądź nie chcesz biegać, nic straconego! Serdecznie zapraszamy na bieg wszystkich kibiców, którzy są ogromnym wsparciem i motywacją dla zawodników. Dopinguj bliskich – rodzinęi przyjaciół. Wasza rola w biegu jest równie ważna.

Trasa 32. Biegu Niepodległości

Bieganie to również pomaganie

32. Bieg Niepodległości to nie tylko okazja, by z przytupem zakończyć sezon biegowy, ale również zrobić coś pożytecznego! Podczas zawodów znajdziecie czerwony namiot Fundacji DKMS. Wolontariusze będą tam czekać na chętnych do niesienia pomocy. Na stanowiskach będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego.

Odbiór pakietów startowych

Pakiet startowy na nadchodzący 32. Bieg Niepodległości oraz biegi towarzyszące będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym w CH Westfield Arkadia przy ul. Jana Pawła II 82 w Warszawie.

Godziny pracy Biura Zawodów:

• 8-10 listopada 2022 (wtorek-czwartek) – 12:00 – 20:00

Uwaga! W dniu biegu (w godz. 8:00 – 10:00) biuro zawodów będzie czynne wyłącznie dla uczestników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Więcej szczegółowych informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Widzimy się 11-stego listopada!

Zachęcamy do dzielenia się w social mediach Waszymi zdjęciami po biegu i oznaczania ich #świętujęnabiegowo. Pamiętajcie, celebrowanie odzyskania niepodległości to wielka radość i warto się nią dzielić z innymi.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Ruszyło głosowanie w 88. plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski roku. Wśród finałowych 25 nominowanych sportowców znalazły się 4 biegaczki. Głosowanie online w ramach I etapu konkursu trwa do 6. stycznia 2023 r. do […]

Biegaczki w gronie nominowanych do tytułu Najlepszego Sportowca Polski 2022 Roku Przeglądu Sportowego!

Zaczęło się od koleżeńskiego meczu „w gałę”. Dostałeś niezły łomot od kolegów. Kilka przebieżek i koniec gry. Zanim zdążyłeś złapać oddech, padły trzy bramki. Wynik? 8:1 – oczywiście dla przeciwnej drużyny i decyzja: „Pora wziąć się za siebie!”.

Motywacja do biegania. Jak wytrwać w drodze do celu?

Jeśli myślisz o zakupie butów do biegania, trekkingu czy hikingu, to teraz jest na to idealny moment. Na eobuwie.pl znajdziesz setki przecenionych modeli takich marek jak CMP, adidas, The Horth Face, Salewa i wiele innych. […]

Black friday z eobuwie.pl

W ubiegły weekend biegacze z całej Polski celebrowali Święto Niepodległości, biorąc udział w imprezach zorganizowanych właśnie z tej okazji. Ty również masz bieg za sobą? Zarejestruj swój wynik na Lidze Biegowej i jednocześnie dołącz do […]

Bieg Niepodległości za Tobą? Zarejestruj się na Lidze Biegowej i przekuj wynik na nagrody!

Lekkoatletyka to królowa sportu, a, jak wynika z nominacji do tytułu Lekkoatlety Roku (World Athlete of the Year 2022), królowymi i królami lekkoatletyki są biegacze. Przedstawiciele konkurencji biegowych stanowią 70% finalistów wyścigu o tę prestiżową […]

3 biegaczki i 4 biegaczy w gronie 10 kandydatek i kandydatów do tytułu Lekkoatlety Roku 2022

suunto 9 peak pro

Suunto 9 Peak Pro właśnie został zaprezentowany, jako flagowy produkt fińskiego producenta. To już druga edycja zegarka z tej serii. Jesteśmy obecnie w trakcie testów, jednak już po pierwszych oględzinach zastanawialiśmy się, co się takiego […]

Suunto 9 Peak Pro VS Suunto 9 Peak. Okiem biegacza

Marka adidas rozpoczęła kampanię społeczną With Women We Run, zwracającą uwagę na problem molestowania słownego i fizycznego kobiet, które uprawiają sport. Adresatami globalnego programu są nie tylko osoby doświadczające molestowania, ale także jego nieświadomi sprawcy […]

adidas rzuca światło na problem molestowania kobiet w nowej kampanii społecznej With Women We Run

Każdej wiosny tysiące zawodowców oraz amatorów z kraju i zagranicy przyjeżdża do Warszawy, by zmierzyć się w największej imprezie biegowej w tej części Europy. Bez względu na to, czy jesteś zaawansowanym biegaczem, czy też początkującym […]

Trwają zapisy na 17. Półmaraton Warszawski. Blisko 1000 biegaczy na liście startowej.