fbpx

Slider > Wydarzenia

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Relacja minuta po minucie

Poniżej zapis z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, który wystartował 24 września o godzinie 9:00. Start oraz meta znajdowały się w samym sercu miasta pod Pałacem Kultury i Nauki. Na biegaczy oraz kibiców czekało wiele atrakcji. Dziękujemy, że byliście z nami!

W relacji na żywo z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego relacjonowaliśmy również rywalizację TEAM UP! Europe, które już zostały okrzyknięte „małymi mistrzostwami Europy”. W jej ramach o tytuł tej najszybszej powalczyły drużyny narodowe: Belgii, Szwajcarii, Ukrainy, Węgier oraz międzynarodowy z Polakami w składzie. Poznaj szczegóły rywalizacji i elitę biegu.

Przydatne linki: program wydarzenia, trasa biegu, strona TEAM UP! Europe

16:40

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski za nami. Na mecie hucznie został powitany ostatni zawodnik – pan Michał Strzałkowski. Osobiście odebrał medal od mistrzyni świata w maratonie – Wandy Panfil. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

14:00

Jak co roku, maraton nie mógł się odbyć bez klasyfikacji uczestników na wózkach. Gratulujemy ukończenia zawodów!

12:50

Jak co roku w ramach imprezy odbywała się rywalizacja sztafet. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Passion First, uzyskując czas 02:27:40. Drugie miejsce – Adidas Runners Warsaw Speed Squad – 02:35:20. Miejsce trzecie – TMT Dynamite – 02:39:06. Gratulujemy!

11:50

Znamy wyniki pierwszej w historii Maratonu Warszawskiego rywalizacji TEAM UP! Europe. Na pierwszym miejscu TOP SPORT UKRAINE: 3164 pkt. Tuż za nimi uplasowała się międzynarodowa grupa Team Continental – 3116 pkt. Trzecie miejsce WINGS FOR ATHLETES BELGIUM – 2991, czwarte SYNERGY TEAM HUNGARY – 2954 pkt, oraz team SZWAJCARIA – 2871 pkt.

Wciąż jednak toczy się rywalizacja TEAM UP! Everyone skierowana do amatorów. Zasady są te same, jednak drużyna, która osiągnie najlepszy wynik punktowy w TEAM UP! Everyone weźmie udział w podziale nagród w ramach TEAM UP! Europe. Czekamy zatem na szóstą ekipę, która zaliczy się do europejskiej klasyfikacji.

11:44

Możemy również już oficjalnie powiedzieć: Zwycięzcami TEAM UP! Europe jest team TOP SPORT UKRAINE. Liczba „wybieganych” punktów: 3164

11:35

„To największy sukces w moim życiu”. Ewa Jagielska zwyciężczynią 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Czas na mecie 2:34.43. Jest to również rekord życiowy biegaczki.

11:18

Znamy zwycięzcę 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Jest nim Levente Szemerei z Węgier (2:15:32). Na drugim miejscu Mykola Mevsha z Ukrainy (2:16:38), na trzecim Vitalyi Shafar również z Ukrainy (2:16:53). Artur Olejarz na czwartym miejscu z czasem 2:17:45.

11:16

W klasyfikacji kobiet nieznacznie prowadzi obecnie Ewa Jagielska. Pięknie!

11:13

Czołówka przekroczyła 40 km. Dawaj Artur!

10:54

Fantastycznie radzi sobie Team Continental w rywalizacji TEAM UP! Europe. Póki co Ukraina na czele.

10:47

Najszybsi zawodnicy minęli 30 km. Artur Olejarz biegnie na 4. miejscu. Jak najbardziej jest szansa na podium!

10:29

Wśród kobiet również prowadzi reprezentantka Ukrainy. Jednak ramię w ramię biegnie Ewa Jagielska. Nasza zawodniczka ma potrójną motywację: podium w klasyfikacji open kobiet, rekord Polski w kategorii wiekowej oraz walka o jak najwyższe miejsce w rywalizacji TEAM UP! Europe. Zapowiada się przepiękna walka na ostatnich kilometrach.

10:16

TEAM UP! Europe: Cały czas wysoko plasuje się Team Continental – jedyna drużyna, w której startują Polacy.

Przypomnijmy: TEAM UP! Europe to rywalizacja drużynowa, w której liczy się nie tyle sam suchy wynik czasowy, co jego ekwiwalent punktowy przeliczony według specjalnych tabel. Tabele są przygotowane oddzielnie dla kobiet i oddzielnie dla mężczyzn.

10:10

Za nami półmetek. Co na trasie? W czołówce dwóch Ukraińców i zawodnik z Węgier – Levente Szemerei. Bardzo ładnie z przodu trzyma się również Artur Olejarz. Na ten moment czołówka biegnie na czas w okolicach 2:14. Wszystko jeszcze może się wydarzyć.

10:03

Tymczasem na mecie biegu na 10 km pojawił się Andrzej Starżyński z czasem 00:30:48.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Izabela Paszkiewicz z czasem 33:17

9:40

Obecnie prowadzi Ukrainiec Vitaliy Shafar. W czołówce jedyny Polak – Artur Olejarz. Artur biegnie również w ramach rywalizacji TEAM UP! Europe. Wraz z pozostałymi członkami teamu Team Continental i tu walczy o podium.

9:30

Mamy podgląd drużyn startujących w ramach „małych mistrzostw Europy”, czyli TEAM UP! Europe. Jak widać, wyniki przeliczają się na punkty. I to one zadecydują o zwycięstwie drużyny.

9:00

Ruszyli! Na trasie mamy ok. 6000 maratończyków. Pogoda przepiękna, chociaż z każdą minutą robi się coraz cieplej. Liczymy, że nie przeszkodzi to biegaczom w wykręcaniu wymarzonych życiówek!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Iwona Ludwinek-Zarzeka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?