fbpx

Odblaski czyli bezpieczne bieganie nocą

Poznaj Poznań Nocą fot. S. Kaczorowska

Fot. S. Kaczorowska

Ostatni weekend października to dla wielu najgorszy okres w roku. Przestawiamy wtedy zegarki, i dzień nagle robi się strasznie krótki. Chcąc nie chcąc musimy więc biegać po ciemku, co niekoniecznie jest przyjemne czy bezpieczne. O ile przyjemności ciężko dodać, to nad bezpieczeństwem można popracować.

Bieganie nocą po ulicach, szczególnie tych nieoświetlonych, wiąże się ze sporym ryzykiem potrącenia, jeśli nie zadbamy o elementy, którą sprawią, że będziemy dla kierowców widoczni z daleka. Podstawowym elementem takiego wyposażenia powinna być kamizelka odblaskowa, którą można kupić choćby na stacji benzynowej, czy lampka z tyłu. Gwarantują one widoczność z dużej odległości, ale nie zawsze są to rozwiązana wygodne, dlatego producenci wymyślają coraz to nowe gadżety, które mają poprawić bezpieczeństwo przy zachowaniu wysokiego komfortu.

Oto kilka rozwiązań, które nie powinny szczególnie uprzykrzyć biegania, ale za to mają nam zapewnić dobrą widoczność:

newline-viso-windpack-ve_375

Fot. Newline

Newline Visio Windpack Vest (149 zł) to kamizelka odblaskowa którą można spakować w kieszeń. Nie jest to jednak siostrzyczka tych, które znamy ze stacji benzynowych. Ta została wykonana z materiału, jaki można spotkać w wiatrówkach, czyli jest on wiatroodporny ale także zapewnia całkiem wysoki poziom wentylacji, w przeciwieństwie do kamizelek ze sklepu motoryzacyjnego.

SHIELD-FLASH-MAX-JACKET-686977_011_G_PREM.jpg'

Fot. Nike

Nike Shield Flash Max (1599 zł) to biegowa kurtka przeznaczona na chłodne deszczowe czy śnieżne dni. Z pozoru wygląda jak zwykła kurtka, ale wystarczy rzucić na nią nieco światła, by zaczęła się niesamowicie błyszczeć. Dzięki temu można jej używać zarówno na co dzień, jak i nocą.

ronhill-001328_r042_fluo_yellowblack

Fot. Ronhill

Ronhill Vizion Lumen Jacket (750 zł) to wyjątkowa kurtka do nocnego biegania. Nie dość, że materiał, z którego jest wykonana jest odblaskowy, to dodatkowo posiada dwie diody. Jedną białą z przodu, drugą – czerwoną z tyłu. Pełna widoczność po zmroku.

big_575868dd880848199b2e332ab7bd9e28

Fot. Kalenji

Rękawiczki odblaskowe do biegania Kalenji (49,99 zł) wglądają na zwyczajne, ale ich wierzchnia warstwa wykonana jest z materiału odbijającego światło, dzięki czemu działają jak kurtka Nike.

ronhillclip

Fot. Ronhill

Ronhill Light Shoe Clip (109 zł) to sprytna opaska wykonana z tworzywa sztucznego z ledami, mocowana na kostkę. Opaska świeci do 100 godzin w trybie migającym lub do 70 godzin w trybie ciągłym.

craft-vicibility

Fot. Craft

Craft Visibility Wristband (99 zł) to prosta materiałowa opaska na nadgarstek, wyposażona w specjalne elementy odblaskowe, które poprawiają nasze bezpieczeństwo. Dodatkowo w jednej opasce znajduje się niewielka kieszonka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger