fbpx

Biegowe nowości od Sigmy

Targi ISPO, które co roku odbywają się w Monachium, to największa i najważniejsza wystawa sprzętu sportowego i outdoorowego na świecie. Przez kilka dni niemal wszyscy producenci, zarówno ci niszowi, jak i branżowi potentaci, chcą zaprezentować światu najnowsze kolekcje i pochwalić się nowymi rozwiązaniami. Sigma Sport pokazała między innymi dwa nowe produkty przeznaczone dla biegaczy.

 opaska-aplikacja-sigma

Opaska R1 Blue oraz aplikacja na iPhone’a. Fot. Sigma Sport.

Niemiecka marka Sigma Sport kojarzona jest głównie z kolarstwem, a konkretnie z licznikami rowerowymi. S swojej ofercie ma jednak także akcesoria, które mogą być użytkowane w czasie biegania. Na tegorocznych targach ISPO Sigma Sport zaprezentowała dwie nowości: opaskę R1 Blue do pomiaru pulsu komunikującą się z urządzeniami przy pomocy bluetooth oraz czołówkę Mono Hl.

Opaska R1 Blue oraz aplikacja Sigma Move App

Zacznijmy od opaski. Ponieważ korzysta ona z technologii bluetooth, może współpracować z telefonami, smartphonami czy też innymi urządzeniami w tym standardzie, na których będzie zainstalowana odpowiednia aplikacja. Możemy korzystać z wielu dostępnych od dawna programów typu endomondo itp. lub użyć aplikacji stworzonej przez sigmę – Sigma Move App, która na początku będzie dostępna tylko na iPhone’a. Opaska wykorzystuje energooszczędną technologię Bluetooth SMART, więc również nasz telefon musi wspierać ten standard, aby komunikacja była bezproblemowa. R1 Blue wytrzymuje statyczne ciśnienie wody do 3 ATM, dzięki czemu nie powinno być problemów z wodoszczelnością.

lampka-sigma

Czołówka Mono Hl. Fot. Sigma Sport.

Latarka czołowa Mono Hl

Druga nowość to bardzo lekka czołówka dedykowana biegaczom. Mono Hl wyposażono w jedną diodę o mocy 0,5 W, dzięki czemu lampka może zaświecić mocą 32 lm na odległość 25 m, a biegaczowi zapewni widoczność ok. 400 m. Wartość ta może nie powala, ale powinna spokojnie wystarczyć do oświetlenia drogi w łatwiejszym terenie. Dzięki zrezygnowaniu z klasycznych baterii i zastosowaniu akumulatora litowo-jonowego ładowanego poprzez USB, uzyskano wagę zaledwie 52 g. Lampka może świecić w trzech trybach: 100% (Power Mode), 50% (Standard Mode) oraz tryb migający. Przy pełnej mocy bateria starcza na 5 godzin, w trybie standardowym na 8 godzin, a migać może przez 10 godzin.

Nowe produkty powinny pojawić się w sklepach w marcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger