fbpx

Bez kategorii > Informacje prasowe > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Czy 3.Wizz Air Half Marathon Katowice zaskoczy nas czymś w 2020 roku?

wizz_mat_960x365

Zmiany, zmiany zmiany…. zapowiada w krótkiej rozmowie Mateusz Banaś, Dyrektor Wizz Air Half Marathon Katowice. Ale czego dokładnie mogą się spodziewać biegacze?

To już trzecie podejście! Wiemy, że to będzie bieg nocny. Czy zaskoczycie czymś jeszcze?

Ha! Oczywiście, że tak! Gdyby kolejne edycje miały się niczym nie różnić, tylko być kopiami jednych od drugich, to nie widzielibyśmy sensu w robieniu kolejnych wydarzeń. Ile razy można odgrzewać ten sam obiad? Oprócz zmiany pory biegu, powrotu do biegu na 5km i przemodelowaniu nieco sztafety (4x), zmieniamy także trasę, tak by po pierwsze poprowadzić ją wyłącznie oświetlonymi odcinkami, ale także po to, by pokazać biegaczom przepiękne miejsca w Katowicach, które nie leżą w bezpośrednim sąsiedztwie śródmieścia. Miejsca, które mają dla Ślązaków wymiar historyczny i zabytkowy, a także będą stanowiły doskonałą promocję Katowic w świecie. Generalnie ta edycja stoi pod znakiem próby wyjścia z nieco oklepanych, zakurzonych tradycji polskiego “biegowego światka”. Zmagając się z wieloma przeciwnościami w poprzednich edycjach, cały czas mocno główkowaliśmy jak podejść do różnych tematów by było lepiej. Mamy wiele naocznych wzorców zebranych z całego świata, jak również sporo inwencji własnej. Zarówno jeśli chodzi o organizację biegu, prowadzenie rejestracji biegaczy, pakiety startowe, czy wszystko to co będzie się działo dookoła biegu. Chcemy po prostu być prawdziwie nowoczesnym biegiem.

Słyszymy, że Polska coraz bardziej rozbiegana, coraz więcej konkurencyjnych biegów. Czy ścigacie się też z innymi organizatorami? Czujecie konkurencje?

Nie ścigamy się z nikim poza samym sobą 🙂 Mamy wizję, którą systematycznie rozwijamy od momentu kiedy podjęliśmy współpracę z liniami lotniczymi Wizz Air. Zresztą, to właśnie nasza autentyczna fascynacja bieganiem jako budowaniem radości wśród ludzi i podejście może nieco mało ekonomiczne, ale za to szczerze “biegowe” przekonały do nas węgierskich przyjaciół.

Trasa pewnie wciąż jest planowana, ale czy macie już jej zarys? Którędy pobiegniemy?

Tak, zarys trasy jest w naszych głowach i rysunkach od dawna. Na pewno ponad połowa trasy ulegnie zmianie. Będzie znacznie bardziej atrakcyjna (zwłaszcza nocą!) i dużo bardziej turystyczno-krajoznawcza. Pilnujemy także, by po zmroku była po prostu bezpieczna. Na pewno bieg odbędzie się na jednej pętli i będzie dawał solidne podstawy do bicia własnych rekordów życiowych!

Znani jesteście z bogatych pakietów. Czy przy trzeciej edycji utrzymacie standard?

Tutaj także chcemy wyjść do biegaczy z nowościami, które podpatrzyliśmy w krajach z o wiele dłuższymi tradycjami jeśli chodzi o komercyjne bieganie. Wierzymy, że nasz pakiet będzie jeszcze bogatszy, mimo, że w zasadzie już jest najbogatszy w Polsce, bo kto inny płaci biegaczom za udział? Voucher na loty o wartości 90 zł (20 euro) to nie lada gratka, a to przecież tylko jeden z elementów.

Powiedz coś o zespole organizacyjnym, kto się kryje za tym biegiem?

Stara, dobra ekipa z Fundacji “Cała Naprzód”. Jesteśmy drużyną zapalonych do działania ludzi. Przy czym zawsze pomagamy z ideą wspierania innych, głównie niepełnosprawnych dzieci i dorosłych. Z roku na rok stajemy się mocniejsi, cały czas się rozwijając, nadrabiając mankamenty i wyciągając wnioski z przeszłości. Bawimy się naszym samodoskonaleniem i tym, że w zasadzie każdy stały członek ekipy stał się już ekspertem. W tym roku nasza ekipa uległa “odświeżeniu” pozyskując nowych, bardzo wartościowych partnerów z doświadczeniem, a także powrotem pierwotnego dyrektora biegu, który naszą imprezę w ogóle wymyślił. Jesteśmy dumni, że udaje nam się zawiązać pewną nieformalną koalicję poprzez dokooptowanie do naszej ekipy organizatorów innych biegów na Śląsku, z takich miast jak Gliwice, Zabrze, Piekary Śląskie, Siemianowice, Chorzów… Pokazujemy, że jesteśmy ponad wszelkimi podziałami, a nasze horyzonty, wizje i umiejętność spoglądania z szerokiej perspektywy na pewne sprawy, dają solidne podstawy do wiary w to, że Wizz Air Katowice Half Marathon, któregoś dnia będzie po prostu najfajniejszym biegiem w Polsce, a może i dalej. Cieszymy się, że udało nam się odzyskać świeżość myślenia i działania, z odpowiednią dawką wiary w sukces, a nade wszystko, że w końcu zyskaliśmy na tyle dużo zaufania u wszystkich partnerów, że dostajemy w końcu szansę pokazania jak chcielibyśmy robić biegi. Po naszemu!

Wszystkim, którzy zjawią się 23 maja o 20:45 na starcie bardzo zazdrościmy, bo nie możemy pobiec razem z Wami, ale będziemy się cieszyć widząc Wasze zmęczone a jednocześnie uśmiechnięte twarze!

Do zobaczenia w Katowicach! Zapisy na: halfmarathonkce.pl

 

mm
Katarzyna Marczyńska

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!