fbpx

Sprzęt > Aplikacje > Sprzęt

Good Coach App – polska odpowiedź na globalne aplikacje do współpracy trenerskiej. Co stoi za jej szybko rosnącą popularnością? Sprawdzamy!

Jesteś trenerem biegania i prowadzisz zawodników na odległość? Poznaj narzędzie, które może znacząco usprawnić Twoją pracę. To aplikacja Good Coach App, która ma ułatwić przygotowywanie planów treningowych i prowadzenie zarówno indywidualnych osób jak i całej grupy zawodników. Co ciekawe, chociaż ma ogólnoświatowy zasięg, jest to aplikacja stworzona przez polską firmę i dostępna również w języku polskim.

We współczesnym świecie praca trenera biegania nie polega już tylko na staniu na stadionie ze stoperem w jednej ręce i notatnikiem w drugiej. W związku z coraz większą popularnością biegania wśród amatorów, rozwojem nowych technologii i możliwości, jakie daje Internet, trenerzy mogą prowadzić zawodników bez konieczności widzenia ich na żywo. Współpraca na telefon, przez maila, wysyłanie treningów przez różne komunikatory – to sposoby, z których korzystają niektórzy trenerzy. Jednak taki sposób współpracy może wiązać się z pewnym chaosem czy wrażeniem braku profesjonalizmu.

Wygodnym narzędziem zdalnej współpracy trenera z zawodnikiem może okazać się aplikacja dla trenerów. To narzędzie, które może niektórym przypominać dzienniczek treningowy online. Przy czym może być to znacznie więcej niż tylko dzienniczek, jeżeli wybierzemy narzędzie, które posiada odpowiednio szeroki zakres funkcjonalności. Aplikacja może ułatwić np. przygotowanie planu treningowego, zapewnić odpowiednią przestrzeń do podzielenia się przez zawodnika czy trenera swoimi uwagami czy komentarzami, a posiadając odpowiednie integracje, może także pobierać informacje z takich platform, jak np. Garmin Connect. Jedną z takich aplikacji dla trenerów jest Good Coach App.

Good Coach App może być zarządzana przez komputer oraz aplikację mobilną

Good Coach App – co to za narzędzie?

Chociaż angielska nazwa może być myląca, to Good Coach App jest aplikacją polską, której głównym pomysłodawcą i współtwórcą jest Marcin Sikora – trener i pasjonat biegów długich oraz ultramaratonów. Angielska nazwa jest jednak wygodniejsza ze względu na fakt iż z tego narzędzia mogą korzystać i korzystają trenerzy na całym świecie. Na liście trenerów Good Coach App można znaleźć osoby nie tylko z Polski, ale także m.in. z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niderlandów, Portugalii Szwecji czy Włoch. Czym charakteryzuje się aplikacja Good Coach App?

Określając Good Coach App jednym zdaniem, można po prostu powiedzieć, że jest to nowoczesna aplikacja dla trenerów, prowadzących zawodników online. Narzędzie dostępne jest zarówno w wersji Web do wyświetlania przez przeglądarki internetowe, jak też w postaci aplikacji mobilnej na telefony z systemem Android oraz iOS. Dzięki łatwemu dostępowi do aplikacji z telefonu, trener może na bieżąco monitorować plany swoich zawodników lub też w czasie rzeczywistym zmieniać plany treningowe w zależności od potrzeb i różnych czynników (np. gwałtownego załamania pogody, czy konieczności przesunięcia treningu zgłoszonej przez zawodnika, itp.).

Jakie funkcjonalności oferuje aplikacja Good Coach App? Jest to znacznie więcej niż prosty dzienniczek treningowy online (chociaż, jeżeli ktoś chce, może ograniczyć się wyłącznie do tej funkcji, nie korzystając z innych). Z perspektywy trenera możliwe jest np.:

  • tworzenie treningów na dany dzień;
  • tworzenie szkiców treningów;
  • przygotowywanie szablonów tygodniowych treningów;
  • zapisywanie treningów jako szkice (widoczne dla trenera, niewidoczne dla zawodnika do momentu zatwierdzenia publikacji przez trenera);
  • możliwość łatwego kopiowania i edytowania treningów czy całych tygodniowych planów treningowych;
  • tworzenie mikro-, mezo- i makrocykli treningowych.

Treningi indywidualne, grupowe i analizy

Wszystkie poszczególne funkcje ułatwiają przygotowanie planu treningowego dla zawodnika, a praca trenera może ograniczyć się w zasadzie do analizowania wykonania treningów i zmiany poszczególnych detali w ramach cykli treningowych. Co istotne, z punkty widzenia aplikacji, trener może prowadzić zarówno pojedynczych zawodników, jak też przygotowywać plany dla grupy lub komunikować się z grupą kilku podopiecznych. Ta opcja pozwala zaoszczędzić czas, publikując np. wydarzenia trenera czy ogłoszenia trenera skierowane do wybranej grupy osób.

Interesującą funkcją oferowaną przez aplikację Good Coach App są analizy obciążenia treningowego oraz podsumowania treningów. Aplikacja, korzystając z narzędzi AI, dostarcza nie tylko podsumowania w postaci np. liczby przebiegniętych kilometrów, wykonanych treningów, czasu trwania, itp., ale także dotyczące np. wartości tętna, poziomu obciążenia treningowego i jego zmian na przestrzeni czasu, dane dotyczące intensywności czy jakości treningu i wiele innych. Good Coach APP korzysta z danych gromadzonych przez urządzenia pomiarowe, z których korzystają biegacze poprzez stosowne integracje. Obecnie aplikacja umożliwia pobieranie danych treningowych z takich źródeł, jak:

  • Garmin Connect;
  • COROS;
  • Polar Flow;
  • Suunto;
  • Apple Health;
  • Strava.
Good Coach App
Aplikacja mobilna dostępna jest na urządzenia z Androidem oraz iOS

Ceny, koszty, rozliczenia

Z Good Coach App może korzystać każdy trener, a prowadzenie pierwszych 2 zawodników jest całkowicie bezpłatne. Co istotne, już w tej opcji otrzymujesz dostęp do wszystkich funkcjonalności, jakie oferuje ta platforma – zarówno pod względem tworzenia planów treningowych, jak też raportów czy analiz. Dzięki temu, każdy trener ma możliwość bardzo dokładnie zapoznać się z systemem i dostępnymi funkcjami, może przez długi czas sprawdzać poszczególne możliwości i nie musi obawiać się, że nie starczy mu czasu w ramach „okresu próbnego”. W Good Coach App nie ma okresu próbnego, a ewentualne koszty zależą od liczby prowadzonych zawodników. Co więcej, rejestrując się na platformie, możesz utworzyć swoją wizytówkę trenera, co pozwoli np. znaleźć Cię zawodnikom, którzy przeglądają dostępnych trenerów na platformie i daje szanse na pozyskanie nowych podopiecznych.

W przypadku, gdy chcesz prowadzić więcej niż 2 zawodników, za możliwość dodania w panelu trenera każdego kolejnego zawodnika od 3. do 15. zapłacisz 3 euro miesięcznie. Prowadzenie kolejnych osób, aż do 100, nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. To oznacza, że za korzystanie z platformy, mając pod opieką do 100 biegaczy, zapłacisz nie więcej niż 39 euro miesięcznie. Jeżeli liczba Twoich podopiecznych jest większa niż 100, każdy zawodnik powyżej setki to koszt 1,50 euro miesięcznie. Co istotne, konto zawodnika jest bezwarunkowo bezpłatne.

Cennik Good Coach App jest przejrzysty i prosty i nie posiada ukrytych dopłat czy opłat „startowych”. Rozliczenie możliwe jest w euro, dolarach amerykańskich oraz polskich złotych, a trener na koniec miesiąca otrzymuje fakturę z kwotą uzależnioną od liczby prowadzonych podopiecznych.

Przystępujemy do testów!

Jak GoodCoach App sprawdza się w praktyce? Jak działają poszczególne funkcje i integracje? Jakie dane możesz znaleźć w raportach treningowych? I jak wygląda współpraca z trenerem online przy korzystaniu z aplikacji z perspektywy zawodnika? Na te wszystkie pytania będziemy udzielać Wam odpowiedzi w kolejnych tygodniach, gdyż jako redakcja Magazyn Bieganie jesteśmy już w trakcie testów platformy Good Coach App. Wszystkich zainteresowanych tą aplikacją zachęcamy jednak nie tylko do śledzenia naszych doświadczeń, ale także samodzielnego wypróbowania Good Coach App, rejestrując się na stronie https://goodcoach.app/. Strona jest dostępna także w polskiej wersji językowej.

Strona aplikacji Good Coach App >>>

Jak Good Coach App sprawdza się w praktyce? >>>

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Witamy wiosnę w Warszawie podczas rekordowego 116 123. Półmaratonu Warszawskiego! W tegorocznej edycji przyznano aż 16 250 numerów startowych. Czy liczba uczestników przełoży się na osiągnięcia sportowe? Zachęcamy do śledzenia relacji minuta po minucie z […]

116 123. Półmaraton Warszawski. Relacja minuta po minucie

Każda codzienna czynność może być inspiracją do biegania. Ba, nawet każda bezczynność może stać się inspiracją do biegania i aktywności fizycznej. Wystarczy odkryć w sobie na nowo naturalny instynkt. O jego istnieniu i potędze przypomina […]

PUMA GO WILD – kampania, która wyrwie z letargu każdego!

VO2max, czyli maksymalny pułap tlenowy, jest jednym z najważniejszych wskaźników wydolności fizycznej. Czym dokładnie jest VO2max, jakie czynniki na niego wpływają, jak go mierzyć oraz jak skutecznie zwiększyć jego wartość? Co to jest VO2max? Definicja […]

VO2max – Co to jest pułap tlenowy i jak go zwiększyć?

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń – półmaraton w Warszawie, który odbędzie się w niedzielę 30 marca. Jednak zanim zawodnicy staną na linii startowej, warto skorzystać z wyjątkowej okazji, by pogłębić swoją […]

Marka Saucony na EXPO Sport&Fitness wiosna 2025

W niedzielę, 23 marca 2025 roku, Radzymin stał się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego – Biegu z PAZUREM. Na malowniczej, niemal siedmiokilometrowej trasie pełnej naturalnych i miejskich przeszkód, ponad 400 uczestników z całej Polski zmierzyło się […]

Adrenalina, przeszkody i pasja – Bieg z PAZUREM podbił Radzymin

O pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Potwierdza to raport CBOS, z którego wynika, że zdrowie jest najczęstszą – choć nie jedyną – motywacją do uprawiania sportu[1]. Jednak spora część ankietowanych […]

Zdrowie psychiczne i aktywność fizyczna – czy bieganie może wspierać w radzeniu sobie z kryzysem emocjonalnym?

W ostatnią niedzielę miesiąca, 30 marca, stolica ponownie stanie się biegowym centrum kraju. Na trasę 116 123. Półmaratonu Warszawskiego wyruszy 16 500 zawodników, co czyni tegoroczną edycję największym półmaratonem w historii Polski. Tego samego dnia […]

Warszawa gospodarzem największego półmaratonu w historii Polski. Ostatnia niedziela marca będzie rekordowa!

Biegasz ze stoperem, GPS-em czy „na czuja”? Starasz się biec równo czy polegasz na bardziej skomplikowanej taktyce? Wiele jest dróg dojścia do życiówki. Kontroluj tempo z głową!

Jak kontrolować tempo podczas zawodów?

Zapraszamy do śledzenia relacji minuta po minucie z największego półmaratonu w historii Polski - 116 123. Półmaratonu Warszawskiego. Start w niedzielę o 11:00.
Dołącz