fbpx

Akcja Treningowa > Maraton Warszawski > Trening > Na 5 i 10 km > Trening > Plany treningowe > Polecane > Promocje > Slider > Trening

Plany treningowe na 10km: 45min, 60min i dla początkujących. Akcja treningowa do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy

Pekao S.A. Warszawska Dycha odbędzie się już za 2 miesiące! To właśnie z myślą o tej imprezie przygotowaliśmy dla Was plany treningowe na 45min, 60min oraz dla początkujących. To będzie naprawdę wyjątkowa, bo pierwsza edycja nowego biegu towarzyszącego Maratonowi Warszawskiemu. Aby pomóc Ci poczuć te niesamowite emocje i atmosferę na własnej skórze oraz maksymalnie cieszyć się biegiem rozgrywanym 25 września, przygotowaliśmy specjalną akcję treningową. Tobie pozostaje tylko zapisać się na bieg i czerpać wiedzę z naszych wskazówek!

Nowa maratońska tradycja

Od kilku tygodni wiadomo już, że biegiem towarzyszącym 44. Maratonowi Warszawskiemu będzie Pekao S.A. Warszawska Dycha. Bieg na 10 km przy Maratonie Warszawskim ma być nową tradycją imprezy. Dotychczas podczas maratońskiego weekendu rozgrywano jednocześnie zawody na dystansie 5 km. Postanowiliśmy ułatwić Wam stanie się częścią tej nowej tradycji. Podobnie, jak dla osób startujących w maratonie, tak i dla biegaczy, którzy wybiorą dystans 10 km, przygotowaliśmy specjalną akcją treningową. Dzięki niej przygotowania do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy będą znacznie przyjemniejsze i owocne. Dołącz do akcji i wspólnie z nami buduj piękną historię nowego biegu!

Plany treningowe

Pierwszym elementem, który czeka na wszystkich chcących wystartować w Pekao S.A. Warszawskiej Dysze, są plany treningowe. W ramach akcji treningowej dostępne są 3 plany: dla absolutnie początkujących, szykujących się do pierwszej „dyszki” w życiu, dla osób chcących pokonać ten dystans w czasie poniżej 60min oraz dla celujących w złamanie 45min. Plany przewidują 8 tygodni przygotowań.

Osoby, które nigdy jeszcze nie startowały w zawodach biegowych i mają obawy, czy dadzą radę pokonać 10 km w ostatni weekend września, nie powinny dłużej wątpić ani zwlekać z zapisem na bieg. Plan dla początkujących zakłada start niemal od zera i przygotowanie do pokonania całego dystansu w dniu zawodów. Na ukończenie biegu będzie aż 80 minut, dzięki czemu tempo biegu nie będzie tak istotne. Wszak nie tylko o rywalizację, ale przede wszystkim o ruch i dobrą zabawę tu chodzi!

Biegaczki i biegacze celujący w osiągnięcie określonych rezultatów czasowych, muszą liczyć się z tym, że plany na 60min i 45min zakładają, że są realizowane przez osoby w miarę regularnie biegające. Ze względu na ograniczony czas, jaki pozostał, nie ma w nich miejsca na przygotowania od zera. Plany te stanowią raczej formę bezpośredniego przygotowania startowego do biegu na 10 km.

Plan treningowy 10km w 45min >>>

Plan treningowy 10km w 60min >>>

Plan treningowy 10km dla początkujących >>>

Artykuły i wskazówki

Chociaż plany są istotnym elementem naszej akcji treningowej, to oprócz nich również będziemy mieli dla Was dużą dawkę przydatnej wiedzy i wskazówek treningowych. Wszystko dostępne będzie na stronie magazynbieganie.pl w postaci przystępnych i przejrzystych artykułów. Wiele z nich okaże się na pewno przydatnych nie tylko w przygotowaniach do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, ale także wielu innych biegów.

W artykułach będziemy mówić m.in. o specyfice przygotowań do biegu na dystansie 10 km, taktyce na ten dystans, stosowanych środkach treningowych, itd. Poszczególne teksty zebrane razem stworzą swoisty przewodnik z wyjaśnieniami dla biegaczek i biegaczy planujących wystartować na dychę. Co istotne, artykuły mają uniwersalny charakter i kierowane są do szerokiej publiczności, nie tylko osób realizujących omówione wcześniej plany treningowe.

Możliwość interakcji

Nasza akcja treningowa nie byłaby pełna, gdybyśmy nie dali Wam możliwości kształtowania jej oraz interakcji z naszymi ekspertami i innymi uczestnikami. Dlatego zachęcamy wszystkich, którzy chcą zadać pytania na temat przygotowań do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy, to oglądania transmisji na żywo z akcji treningowej do 44. Maratonu Warszawskiego. Jednym z elementów transmisji jest możliwość zadawania pytań, na które nasi eksperci odpowiadają na bieżąco.

Jednocześnie wszystkich osoby planujące wziąć udział w biegu na 10 w Warszawie 25 września, zachęcamy do śledzenia utworzonego wydarzenia na Facebook’u: „Pekao S.A. Warszawska Dycha”. Możecie tam zadawać wszelkie pytania dotyczące przygotowań do Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Pojawią się tam również linki do poszczególnych artykułów publikowanych w ramach naszej akcji treningowej.

Jeżeli zatem jeszcze zastanawiasz się, czy będziesz w stanie przygotować się do startu w Pekao S.A. Warszawskiej Dysze w ograniczonym czasie – możesz czuć się bezpiecznie. Jesteśmy m.in. po to, by pomóc Ci przygotować się do zrealizowania wybranego celu w dniu imprezy. Śledź akcję treningową i z czystą głową szykuj się na wiele radości i satysfakcji 25 września!

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?