fbpx

Polki urządziły sobie ściganie w Belgii – Anna Gosk najlepsza!

Autor: Jakub Karasek • 22.01.2019
Poland's Anna Gosk celebrates as she crosses the finish line to win the women's race at the fourth stage of the Structabo CrossCup cross country running competition in Hannut on January 20, 2019. (Photo by YORICK JANSENS / BELGA / AFP) / Belgium OUT

Poland’s Anna Gosk celebrates as she crosses the finish line to win the women’s race at the fourth stage of the Structabo CrossCup cross country running competition in Hannut on January 20, 2019. (Photo by YORICK JANSENS / BELGA / AFP) / Belgium OUT

Anna Gosk okazała się najlepszą zawodniczką w rywalizacji pań na 6 km w biegu przełajowym AA Drink Crosscup rozgrywanym w belgijskim Hannut. W pokonanym polu zostawiła m.in. kilka koleżanek z Polski.

Zawody rozgrywane pod egidą European Athletics w ramach “EA Cross Country Permit Races” w Hannut zgromadziły na starcie silną ekipę z Polski. Oprócz zawodniczek gospodarzy to właśnie Polska była najliczniej reprezentowana w stawce z 4 biegaczkami: Aleksandrą Brzezińską, Anną Gosk, Katarzyną Jankowską (wcześniej Rutkowską) i Karoliną Nadolską.

Wszystkie Polki uplasowały się w czołowej 10 zawodów. Najszybsza w całej stawce okazała się Anna Gosk, dla której ten sezon przełajowy jest niezwykle udany – zajęła m.in. 14. miejsce w Mistrzostwach Europy i otrzymała powołanie do reprezentacji Starego Kontynentu na mecz pomiędzy Europą, USA i Wielką Brytanią, gdzie również spisała się bardzo dobrze, dobiegając na 7. pozycji. W Belgii bardzo dobrze otworzyła rok 2019.

To zwycięstwo bardzo cieszy. Zwłaszcza, że przez ostatni tydzień w Białymstoku z powodu dużej ilości śniegu, treningi były utrudnione. W Hannut biegło mi się wyśmienicie. Od początku biegu kontrolowałam przebieg rywalizacji. Po 1,5 km narzuciłam swoje tempo i utrzymałam prowadzenie do samego końca. Dzięki krętej trasie miałam dobrą widoczność tego co się dzieje za plecami. Biegi przełajowe w Belgii są dość mocno popularne. Niemalże na całej trasie było można spotkać kibiców. Każdy z nich mocno zagrzewał do walki. Coś niesamowitego!

Anna Gosk o 8 sekund wyprzedziła 2. na mecie Katarzynę Jankowską. Obie Polki okazały się zatem lepsze od mistrzyń Belgii i Rumunii na 5000 m czyli Niny Lauwaert i Roxany Barcy. Karolina Nadolska została sklasyfikowana na 6. miejscu, a Aleksandra Brzezińska zajęła 8. pozycję.

W męskim biegu na 9 km 16. miejsce zajął Mariusz Giżyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger