fbpx

Maraton Warszawski

Znamy trasę 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego i New Balance Biegu na Piątkę

Do startu największej imprezy biegowej na dystansie półmaratonu w Polsce został nieco ponad miesiąc. Na liście startowej jest już ponad 8 tysięcy biegaczy. Uczestnicy pobiegną znaną z poprzednich edycji, malowniczą trasą wiodącą przez serce stolicy, ale po drodze czekać będzie na nich kilka nowości! „Wiosna wystartuje w Warszawie” już 26 marca o 11:00. Wydarzenie zapowiada się jako powrót do wydarzeń z ponad 10-tysięczną frekwencją! Ogłoszono również trasę biegu towarzyszącego – New Balance Biegu na Piątkę!

Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego będzie pokrywać się z trasą, którą wiodły wcześniejsze edycje. Zarówno start półmaratonu, jak i biegu na dystansie pięciu kilometrów zlokalizowane będą jak zwykle przy ulicy Konwiktorskiej.


– To tu biegacze wspólnie odśpiewają „Sen o Warszawie”, który uświetnia start największego Półmaratonu w Polsce. Spektakularna meta, również zgodnie z tradycją, znajdzie się na Wisłostradzie. Nie zabraknie jednak kilku nowości w przebiegu całego dystansu. Co nowego? Tak daleko na północ na Półmaratonie jeszcze nigdy nie biegliśmy! – mówi Magda Skrocka dyrektor komunikacji Fundacji „Maraton Warszawski”.

Nowa-stara trasa półmaratonu. Którędy pobiegną uczestnicy?

Po starcie z Nowego Miasta pobiegniemy na Północ przez Plac Inwalidów aż za Plac Wilsona. Ulicą Adama Mickiewicza ruszymy w kierunku Starych Bielan. Chwila oddechu czekać biegaczy będzie na zbiegu na 6 kilometrze. Potem obiegamy jedno z ulubionych miejsc biegaczy w tej części Warszawy, czyli Park Kępa Potocka, a następnie szeroką i prostą Wisłostradą pomkniemy wzdłuż Wisły.

Po drodze biegacze będą mijać okazały budynek Komitetu Olimpijskiego. Kawałek dalej – na wysokości dziesiątego kilometra miniemy mury Cytadeli, twierdzy zbudowanej po stłumieniu powstania listopadowego.

Potem uczestników czeka kręty wbieg na Most Gdański, którym przedostaniemy się na praską stronę Warszawy. Nabrać prędkości będzie można na zbiegu z wiaduktu. Piętnasty kilometr biegu przypada na okolice ZOO. Kolejny wart uwagi obiekt to Stadion Narodowy, który ujrzą biegacze na 17 km zanim udadzą się na jeden z najpiękniejszych mostów stolicy – Świętokrzyski. To właśnie z niego rozpościera się wyjątkowy widok na wieżowce śródmieścia, Syrenkę Warszawską i bulwary oraz zabudowę Starego Miasta.

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski trasa
Trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego

Tu już można zacząć myśleć o finiszu. Po pokonaniu ul. Browarnej i Karowej biegacze znów pojawią się na Wisłostradzie, gdzie czekać ich będzie meta na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

– Jako biegacz cieszę się, że trasa 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jest szybka i sprzyja osiąganiu dobrych wyników. Urozmaicona i malownicza trasa, wiodąca przez najciekawsze zakątki Warszawy, na pewno doda jeszcze więcej radości z biegu i będzie interesująca zarówno dla biegaczy, jak i kibiców. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i już nie mogę się doczekać niesamowitej atmosfery, która zapanuje na ulicach Warszawy 26 marca. – mówi Tomasz Zyśko, ultramaratończyk, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w Nationale-Nederlanden, które jest sponsorem tytularnym biegów organizowanych przez Fundację „Maraton Warszawski” .

17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski wystartuje 26 marca 2023

Nadchodzi zmiana opłat – zapisz się i otrzymaj imienny numer startowy

Tylko do piątku, 24 lutego obowiązywać będzie aktualna, niższa opłata startowa. Organizatorzy przypominają o zapisach i opłaceniu zgłoszeń! Osoby, które już wypełniły formularz rejestracyjny na stronie, ale nie opłaciły pakietu, również zostaną objęte zmianą kwot. Skorzystajcie z niższych cen!

Dodatkowym benefitem wynikającym z zapisu w najbliższych dniach jest imienny numer startowy. Biegacze, którzy zarejestrują i opłacą swój start na 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski do 24 lutego mają gwarancję uzyskania numeru startowego z własnym imieniem. To miła pamiątka z imprezy biegowej. Rejestracje, które wykonane zostaną po 24 lutego, nie mają dodatkowego nadruku w postaci imienia.

Bieg towarzyszący – sprawdź się na dystansie 5km!

Trwa rejestracja na bieg towarzyszący – New Balance Bieg Na Piątkę, który wystartuje godzinę przed dłuższym dystansem, o 10:00. To doskonała okazja dla wszystkich miłośników biegania, którzy tym razem nie planują mierzyć się z dystansem półmaratonu, ale chcą poczuć atmosferę wielkiego wydarzenia lub mają ambicję na naprawdę szybkie ściganie. Poznaliśmy również trasę tego biegu.

Trasa New Balance Biegu na Piątkę
Trasa New Balance Biegu na Piątkę

Trasa po starcie skręca w prawo i wiedzie wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza aż do Placu Wilsona, następnie nastąpi długi zbieg ulicą Zygmunta Krasińskiego. Dla szybszych zawodników zbieg to doskonała okazja, aby nabrać prędkości przed ostatnią długą prostą. Dla tych mniej zaawansowanych, to szansa na złapanie oddechu. Na koniec – długa prosta do mety i wspólnego z dystansem głównym Miasteczka Biegacza.

Nawet mniej doświadczeni biegacze nie będą mieli problemów z pokonaniem trasy. Pętla biegu wytyczona jest tak, aby sprzyjać życiówkom i komfortowemu bieganiu w stolicy. To wszystko oczywiście przy wyłączonym ruchu samochodowym i dopingu kibiców na całej długości trasy!

Wiosna wystartuje w Warszawie! Trwają zapisy na bieg główny i towarzyszący

Zapisy trwają! Na liście 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego jest już ponad 8 tysięcy osób, zaś w New Balance Biegu na Piątkę udział zdeklarowało ponad półtora tysiąca amatorów sportu. Dołącz do grona biegaczy, którzy 26 marca przywitają wiosnę w najlepszy możliwy sposób. Przeżyj biegową przygodę w stolicy Polski i spełnij swoje marzenie. Nie będzie lepszej okazji na rozpoczęcie sezonu – wiosna startuje w Warszawie! Rejestracja odbywa się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Na tegoroczny półmaraton do Warszawy przyjechała wyjątkowo mocna grupa elitarnych zawodników. To Kenijczycy i Etiopczycy, ale zobaczymy także mocne akcenty polskie.

17. Nationale Półmaraton Warszawski – szykuje się atak na rekord trasy!

Najnowsza digitalowa kampania eobuwie.pl skierowana jest do wszystkich miłośników biegania w terenie. Wraz z rozpoczęciem wiosny, coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu na zewnątrz. Jeśli nadal zastanawiacie się jakie buty najlepiej sprawdzą się […]

Ty masz pasję, my buty do biegania w terenie. Trwa kampania eobuwie.pl

Wiosna to czas, gdy biegacze chętniej zbiegają z asfaltu na wyboiste ścieżki parków, lasów czy gór. Jeśli także i w Was odezwał się zew przygody, warto się na nią odpowiednio przygotować. I to właśnie ta […]

Przegląd obuwia trailowego – adidas, ASICS, New Balance

Dobra wiadomość dla fanów biegania! W najbliższą niedzielę biegacze z Polski i ze świata wybiegną na ulice stolicy, aby po raz siedemnasty zmierzyć się z trasą Półmaratonu Warszawskiego i biegu na 5 km. Wydarzeniem towarzyszącym […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness przed 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim

Bieganie jest takie proste! Zakładasz buty, odpowiedni strój i lecisz przed siebie. Czyżby? A nie zapomniałeś czasem o… rozgrzewce? Rozgrzewka powinna być bowiem nieodłącznym elementem każdej jednostki treningowej, a szczególnie przed startem w zawodach. Główne […]

Rozgrzewka przed bieganiem – jak NAPRAWDĘ powinna wyglądać?

Na konferencji prasowej Fundacji „Maraton Warszawski” – organizatora największych biegów ulicznych w Polsce poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące nachodzącego 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu na Piątkę. Zostali też zaprezentowani faworyci, którzy mają spore […]

Już w niedzielę startuje 17. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski i New Balance Bieg na Piątkę!

Istnieje prosty sposób na poprawę biegowej dyspozycji w ostatnich tygodniach czy dniach przed ważnym startem. Jest nim zastosowanie strategii „wyostrzania”, znanej na świecie jako „tapering”. Żadnych długich wybiegań, odpoczywamy psychicznie i fizycznie, a treningi są krótkie i intensywne.

Tapering, czyli ostrzenie pazurów przed wyścigiem

Mazowiecki Track to półmaraton oraz bieg na 10 km. Start i meta znajdują się w warszawskiej Falenicy. Trasa wiedzie wyłącznie przez las – ścieżkami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Tak jak w poprzednich latach, nie zabraknie podbiegów, […]

Wystartowały zapisy na Mazowiecki Track. Biegacze ponownie ruszą trailową trasą u stóp Warszawy