fbpx

Under Armour – mocny gracz na rynku butów biegowych

Autor: Marcin Nagórek • 31.01.2020

hovr-machina

Under Armour, amerykańska marka sportowa znana głównie z produkcji odzieży, wchodzi mocno na polski rynek biegowy. Podczas specjalnego pokazu dla mediów w Monachium zaprezentowano buta biegowego – Hovr Machina. Jesienią w Warszawie otworzono także pierwszy salon firmowy, w planie są kolejne. Czy Under Armour ma szanse zadomowić się u nas na dobre ?

Do tej pory marka UA znana była głównie bywalcom siłowni i graczom sportów zespołowych. Założyciel firmy, Kevin Plank, był futbolistą amerykańskim, który jako pierwszy wprowadził na rynek obcisłe koszulki odprowadzające pot. W ciągu 23 lat istnienia firma stała się potęgą w USA. Under Armour postanowił jednak rozwijać się dalej i od pewnego czasu powoli wprowadza na rynek kolejne modele butów do biegania. Do tej pory w Polsce trudno je było kupić, miało się też wrażenie, że sprzęt do biegania jest tylko dodatkiem do głównego biznesu. Teraz ma się to zmienić. Under Armour wypuszcza pełną kolekcję biegową, ciuchy, buty, a nawet kolce lekkoatletyczne.

hovr-machina-4

Od końca października w Warszawie działa pierwszy salon firmy, zlokalizowany w centrum Westfield Arkadia. Drugi otwarto w Centrum Handlowym Bonarka w Krakowie, w planach są kolejne. Od połowy lutego będzie tam można kupić nowe modele butów, w tym flagowy HOVR Machina. W praktyce oznacza to wejście na rynek mocnego gracza. Warto przy tym zauważyć, że dystrybutorem UA jest w Polsce ta sama firma, która stoi za sukcesem marki 4F.

Under Armour od dawna jest znane z produkcji dobrych ciuchów sportowych, w szczególności mocno uciskających sylwetkę, nie będących jednak formalnie odzieżą kompresyjną. Trudno powiedzieć, jak powiedzie się próba ataku na rynek butów biegowych. Test butów HOVR Machina pokażemy niebawem, ale już teraz widać, że Under Armour mocno prze w kierunku własnych rozwiązań technologicznych. Machina zawiera w sobie chip rejestrujący trening, który można potem zgrać na aplikację w smartfonie i odbierać automatyczne uwagi treningowe. But jest zbudowany m.in. z użyciem w podeszwie tak modnego ostatnio włókna węglowego. Ciuchy biegowe są nasycone od środka mikrominerałami, które mają wspomagać proces regeneracji. Własne technologie to z jednej strony atut, a z drugiej – obciążenie, jesli okaże się, że świat podąża w zupełnie innym kierunku.

under armour

Prezentacja butów HOVR Machina

odbyła się w Monachium. W efektownie zaaranżowanej hali usytuowano tor biegowy podświetlony laserami, wypełniony sztuczną mgłą, który miał podkreślać główne hasło firmy – “The only way is through”, czyli, w wolnym tłumaczeniu – “Nie ma drogi na skróty”. Oznacza to, że w bieganiu nie ma nic za darmo, życiówki trzeba wytrenować i wyrwać siłą na zawodach. Na prezentację zaproszono blisko 200 osób z całej Europy – biegaczy, dziennikarzy oraz influencerów. Under Armour była małą marką, która z sukcesem rzuciła wyzwanie potęgom w rodzaju Nike czy Adidas. Czy odniesie sukces także na rynku biegowym? Zobaczymy, początek jest niezły.

hovr-machina-3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger