Podcasty "Czy tu się biega?" > Slider
W trójkącie: pasja, rodzina i praca to nie pasja jest najważniejsza. Marcin Konieczny [PODCAST]
Marcin Konieczny – znany jako MKON – to nie tylko triathlonista, który zdobył w październiku 2022 roku na Hawajach zaszczytny tytuł wicemistrza świata IRONMAN w kategorii wiekowej 50-54. To również uznany trener biznesu i coach, który na co dzień szkoli kadrę menedżerską ze stawiania, ale i pokonywania wyzwań, nie tylko związanych z pracą zawodową. Sam nadal ma ich bardzo wiele. Czego się możemy od niego nauczyć i co to ma wspólnego z mekką polskich maratończyków, Szklarską Porębą?
Sam MKON tych celów stawia przed sobą nadal bardzo wiele. Zaledwie kilka miesięcy temu pokazał, jak się szybko biega będąc reprezentantem kategorii M50. Podczas Biegu Ursynowa na początku czerwca nabiegał czas netto 15:29, co od tego czasu jest nowym rekordem Polski na 5 km, zaś chwilę wcześniej z czasem 15:39 „zrobił” nowy rekord na bieżni, na dystansie 5000m.
Z kolei w ostatnich tygodniach, czyli w wakacje tego roku zasłynął z akcji, której jest pomysłodawcą: chodzi o oznakowanie słynnego Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie, czyli kultowej miejscówki, którą uważa się za kuźnię najlepszych polskich maratończyków, nie tylko zawodowców.
Sprawa ma charakter rozwojowy i została przekazana do właściwych organów urzędowych, choć MKON, jak na człowieka czynu przystało, nie zasypia gruszek w popiele i działa oddolnie, włączając całe środowisko biegowe w mówienie o kwestii bezpieczeństwa, wzajemnej korelacji i pokojowego współistnienia kierowców i biegaczy.
O co chodzi z Zakrętem Śmierci i dlaczego trzeba o niego zawalczyć? Co jest celem MKON-a? I co to ma wspólnego z kulturą osobistą i wzajemnym poszanowaniem w relacjach społecznych?
Czym jest inna inicjatywa MKON-a, słynne Świąteczne Bieganie, którego beneficjentem są podopieczni Nidzickiego Funduszu Lokalnego?
Na kogo najbardziej działają znane z różowych koszulek hasła: „Nie ma nie mogę” i „Płaczesz – nie rób. Robisz – nie płacz”?
Jak trenuje mistrz Polski masters na 5 000 metrów?
I co obszar biznesu i zarządzania może zaczerpnąć od biegaczy i triathlonistów?
Posłuchajcie koniecznie!
Odtwórz na YOUTUBE.