fbpx

Weronika Pyzik z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy w biegach przełajowych!

Autor: Jakub Karasek • 09.12.2018

Weronika Pyzik

Niezwykle emocjonujące i szczęśliwe dla Polski okazały się zmagania zawodniczek startujących w mistrzostwach Europy w biegach przełajowych w kategorii do lat 23. Nasza reprezentantka Weronika Pyzik na ostatniej prostej wywalczyła brązowy medal!

Trenująca i mieszkająca na co dzień w Stanach Zjednoczonych Weronika Pyzik już przed imprezą była stawiana w roli faworytek do walki o najwyższe miejsca. Kluczowe pod tym względem jest właśnie USA, gdzie nasza reprezentantka studiuje. W Stanach bowiem biegi przełajowe cieszą się ogromną popularnością, dzięki czemu Weronika, mimo zaledwie 22 lat, dysponuje już niemałym doświadczeniem w tego typu rywalizacji. Doświadczeniem, o które byłoby bardzo trudno na krajowym podwórku.

W Tilburgu Polka od początku pokazywała, że przyjechała na mistrzostwa walczyć o najwyższe laury. Cały czas trzymała się w czołówce, choć przez zdecydowaną większość czasu nie biegła na medalowej pozycji. Przed nią biegły 2 zawodniczki specjalizujące się w biegu na 3000 m z przeszkodami – młodzieżowa mistrzyni Europy w tej konkurencji z 2017 r. Dunka Anna Moller i Szwajcarka Chiara Scherrer. Z przodu znajdowała się także Niemka Anna Gering –  młodzieżowa wicemistrzyni Europy w biegach przełajowych sprzed 2 lat (z biegu, który wygrała Sofia Ennaoui).

O pierwsze 2 lokaty rywalizowały Dunka i Niemka, zaś na 3. pozycji biegła Szwajcarka. Polka miała do niej kilka sekund starty. Kiedy zawodniczki wbiegały na ostatnią prostą przed metą, Moller uciekła Gering i zapewniła sobie złoty medal. Za ich plecami toczyła się zaś walka o brąz. Chociaż Scherrer wydawała się mieć bezpieczną przewagę, Pyzik przypuściła iście sprinterski finisz. Dogoniła rywalkę na 50 metrów przed metą i błyskawicznie ją minęła, nie oglądając się za siebie. Ostatecznie dobiegła na 3. miejscu i została medalistką mistrzostw Europy!

Zobaczcie, jak finiszowały pierwsze dwie zawodniczki:

Weronika Pyzik to jedna z nadziei naszych biegów długich w kolejnych latach. Jej kariera nabiera coraz większego tempa, a medal z Tilburga tylko potwierdza, że posiada duży potencjał do tego, by rywalizować o najwyższe laury na międzynarodowych imprezach. Mająca obecnie 22 lata zawodniczka legitymuje się rekordami życiowymi na poziomie 32:37 na 10 000 m, 15:59 na 5000 m czy 4:23,55 na 1500 m. O tym, jakie ma ambicje i plany na przyszłość oraz jak wygląda jej codzienne życie w USA możecie przeczytać w archiwalnym wywiadzie na naszym portalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger