fbpx
Krwawa pętla

Wydarzenia > Aktualności > Bez kategorii > Informacje prasowe > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Polecane > Promocje > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Krwawa Pętla już 6 sierpnia. Masz odwagę się z nią zmierzyć? Zapisy ruszyły!

Krwawa Pętla Run&Bike to wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Na 4-osobowe drużyny czeka pokonanie 250-kilometrowej obwodnicy Warszawy w 24 godziny. Uczestnicy muszą poruszać się razem, mogą korzystać z 3 rowerów i w każdej chwili ktoś musi biec.

Właśnie ruszyły zapisy na tegoroczną edycję Krwawej Pętli, jednej z najbardziej wymagających imprez na Mazowszu. Bieg odbędzie się 6 sierpnia. Start i meta zawodów będzie usytuowana w warszawskim Międzylesiu na parkingu przy ul. Przedwiośnie 26.

Krwawa Pętla. O co właściwie chodzi?

Formuła Krwawej Pętli bike&run oznacza, że 250-kilometrową trasę trzeba pokonać na rowerze i biegiem. Każdy maksymalnie 4-osobowy zespół (płeć zawodników dowolna. Najmniejszy dopuszczalny zespół to 2 osoby) ma do dyspozycji jedynie rowery (oczywiście swoje), ale w liczbie o jeden mniejszej niż liczba zawodników. Czyli zespół 4-osobowy może mieć 3 rowery, zespół 3-osobowy 2 rowery, a zespół 2-osobowy 1 rower. Oznacza to, że jedna osoba zawsze musi biec (nie można jej w żaden sposób holować). Jak długie będą zmiany biegowe – o tym decydują sami zawodnicy. Sami też decydują, kiedy i czy w ogóle chcą robić przerwy, czy chcą się przespać. Muszą też sami zadbać o swoje wyżywienie (bez pomocy osób trzecich), choć mogą korzystać ze sklepów i punktów gastronomicznych znajdujących się w pobliżu trasy.

Krwawa pętla
Krwawa pętla – 4 osoby i tylko 3 rowery

Trasa Krwawej Pętli nie należy do łatwych

Trasa wiedzie szlakami turystycznymi wokół Warszawy. Teren jest bardzo zróżnicowany i w dużej mierze zależny od panującej pogody. Większość trasy stanowi szlak czerwony, stąd też wywodzi się nazwa rywalizacji. Dystans nie jest jednoznaczny – mapy różnych wydawnictw przedstawiają w niektórych miejscach różny przebieg szlaków, a teren często dorzuca do tego swoją, całkowicie autorską wersję. Tak więc, w zależności od wersji trasy i sposobu jej pomiaru możemy mówić o dystansie od 240 do 250 km.

Wspomnienia Marka Troniny z próby pokonania Krwawej Pętli na rowerze >>>

Historia Krwawej Pętli

Podczas pierwszej, pilotażowej edycji – w 2012 r. – do walki stanęły tylko dwa zespoły. Oba przejechały trasę w limicie, ale zajęło im to ponad 23 godziny. Rok później z rywalizujących między sobą 6 ekip żadna nie ukończyła Krwawej Pętli w limicie. Tylko jedna w ogóle doczołgała się do mety. Rok 2014 to wreszcie sensowna rywalizacja i okazja do walki na trasie. Wystartowało osiem ekip, cztery z nich ukończyły wyścig w limicie. Wygrała drużyna, która zwyciężyła także podczas pierwszej edycji Krwawej Pętli – ERGO Vege Niezła Korba. Aktualny rekord trasy ustanowiony w 2014 r. to 20 godzin i 46 minut. W latach 2015-2016 żadnej drużynie nie udało się ukończyć rywalizacji w wymaganym limiecie. W 2017 roku dokonał tego team Nike Trail Friends. Rekord trasy próbował pobić zespół Vege Runners w latach 2018 (21 h 15 min) i 2021 (21 h 20 min), jednak pozostaje on niezmienny od 8 lat!

Zwycięzcy Krwawej Pętli w 2021 roku

Zapraszamy wszystkich śmiałków, którzy chcą oko w oko spotkać się z Krwawą Pętlą. Jesteśmy pewni, że będzie to jedna z największych Waszych biegowych przygód!

Krwawa Pętla – szczegóły:

Start: Warszawa Międzylesie parking przy ul. Przedwiośnie, 6 sierpnia godzina 12:00.
Dystans: 240-250 km
Limit czasu: 24 h
Wpisowe: 100 zł / drużyna
Rejestracja: krwawa@maratonwarszawski.com

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Jakie korzyści może odnieść sponsor imprezy biegowej? Czy celem zaangażowania we współpracę z organizatorem musi być zwiększenie sprzedaży? I jak takie partnerstwo przekłada się na aktywność biegową pracowników firmy? O współpracy firmy Plum, sponsora tytularnego […]

Adrianna Szumska, Plum: „Niektórzy się śmieją, że szefowa kazała im biegać”

Biegać może każdy, nawet od najmłodszych lat, jednak ważne by w tym wieku plan treningowy był ułożony tak, aby trening sprawiał radość dziecku. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przed pierwszymi treningami biegowymi maluchów.

Bieganie dzieci – jak sprawić by treningi były dobrą zabawą?

Właśnie wystartowały zapisy na drugi z trzech biegów słynnej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Uczestnicy wystartują w sobotę 29 lipca, aby upamiętnić wydarzenia z 1944 roku i oddać hołd Bohaterom. Oprócz standardowej wersji – […]

Ruszyły zapisy na 32. Bieg Powstania Warszawskiego!

Czy chorując na cukrzycę, nadciśnienie albo astmę możemy biegać? Albo czy powinniśmy w jakiś sposób ograniczać swoje treningi? Na liście potencjalnych przeciwwskazań do uprawiania tego wymagającego sportu jest wiele mitów. Postanowiliśmy się z nimi rozprawić. Sprawdzamy też co naprawdę powinno biegacza powstrzymać przed wysiłkiem kierując go do lekarza.

Czy bieganie jest dla każdego? Schorzenia, które mogą w tym przeszkodzić (ale nie muszą!)

bieg z narastającą prędkością

Chcąc osiągnąć poziom sportowy Kenijczyków, najłatwiej sięgnąć po ich własną broń – trening, przed którym nawet najlepszym uginają się kolana i który nigdy nie będzie nudny.

Bieg z narastającą prędkością. Jak go wykonać poprawnie?

Robert Karaś jest nowym rekordzistą świata na dystansie 10 x Ironman! Zawody Brasil Ultra Tri składające się z 38 km pływania, 1800 km roweru i 422 km biegu, pokonał z czasem ok. 164 godzin. Poprzedni […]

Jest rekord świata! Robert Karaś na mecie 10-krotnego Ironman!

Jest sobota, jest Parkrun – to zdanie zna w całej Polsce wiele tysięcy uczestników cotygodniowego wydarzenia promującego aktywność. Wydarzenia, które jest zdecydowanie czymś więcej niż biegiem na 5 km. Na czym polega fenomen Parkruna? Jak […]

Jest sobota, jest Parkrun. O fenomenie biegu na 5 km w miejskim parku opowiada Jakub Fedorowicz [podcast]

W przeddzień jednego z najpiękniejszych dni w roku, w dodatku w pięknym miesiącu maju, spotkały się przy mikrofonie dwie biegające matki: Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek. Kobiety, które na co dzień są zabiegane dosłownie i […]

Matki to kobiety zabiegane z natury. Justyna Kostrzewska i Ewa Paciorek [podcast]