fbpx

Marcin Lewandowski pozostaje halowym mistrzem Europy!

Autor: Jakub Karasek • 03.03.2019
35. Halowe Mistrzostwa Europy 2019-03-01 Glasgow Emirates Arena NZ Marcin Lewandowski Foto Tomasz Kasjaniu

35. Halowe Mistrzostwa Europy 2019-03-01 Glasgow Emirates Arena
NZ Marcin Lewandowski
Foto Tomasz Kasjaniu

Marcin Lewandowski obronił tytuł halowego mistrza Europy w biegu na 1500 m! Polak w fantastycznym stylu pokonał Jakoba Ingebrigstena, wygrywając ze zdecydowaną przewagą!

W finale w Glasgow jako głównego rywala dla Marcina Lewandowskiego wskazywano młodego Jakoba Ingebrigstena. Z całej stawki tylko Polak i Norweg biegali w hali poniżej 3:37:00 i obaj dokonywali tego w bieżącym sezonie, dlatego wielu sprowadzało ów bieg do pojedynku tych 2 biegaczy. Początkowo ci dwaj zawodnicy trzymali się w środku stawki, pozwalając rywalom nadawać tempo.

Przeczytaj też: Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy!

Po 600 m ruszył nieco Ingebrigsten, ale Lewandowski pilnował młodego biegacza i plasował się na 3., 4. pozycji. Norweg zerwał tempo ponownie na 400 m do mety. Polak trzymał się w trójce i zaatakował tuż przed końcem przedostatniego okrążenia wychodząc na czoło. Lewandowski walczył jak lew i do samej mety utrzymał prowadzenie, broniąc tytuły halowego mistrza Europy! Ingebrigsten musiał zadowolić się srebrnym medalem.

Marcin Lewandowski w swojej karierze wywalczył m.in. halowe wicemistrzostwo świata w biegu na 1500 m, złote medale halowych mistrzostw Europy (na 800 m i 1500 m), srebro halowych mistrzostw Europy na 800 m oraz złoty (800 m) i dwa srebrne (800 m i 1500 m) medale mistrzostw Europy na otwartym stadionie.

W środę zachęcamy do przeczytania szczegółowego podsumowania HME w tygodniku BIEGANIE.

wiecej-znajdziesz-w-tygodniku-bieganie-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger