fbpx

Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m!

Autor: Jakub Karasek • 03.03.2019
Mistrzostwa Europy Berlin 2018 fot: Paweł Skraba

Mistrzostwa Europy Berlin 2018 fot: Paweł Skraba

Sofia Ennaoui halową wicemistrzynią Europy na 1500 m! Polka walczyła o medal do samej mety i wyszarpała srebro dosłownie na ostatnich metrach!

Główną faworytką w finale biegu na 1500 m kobiet w Glasgow była Laura Muir, która wcześniej wywalczyła złoto na 3000 m. W gronie finalistek Sofia legitymowała się 2. rekordem życiowym, na dodatek ustanowionym w tym sezonie, co również stawiało ją w gronie mocnych kandydatek do medalu. Od początku biegu finałowego Laura Muir ruszyła mocno, a za jej plecami podążyła Polka. Sytuacja na czele nie zmieniała się aż do momentu, kiedy zawodniczkom zostały do pokonania 2 okrążenia. Wówczas Muir bardzo mocno ruszyła, a Ennaoui została na 2. miejscu, choć już była niemal pewna medalu.

Przeczytaj też: Marcin Lewandowski halowym mistrzem Europy!

Ostatnie okrążenie to popis Muir. Sofia w tym czasie walczyła z Irlandką Ciarą Mageean, która w pewnym momencie wyszła na 2. miejsce. Polka jednak nie poddała się i na ostatniej prostej przypuściła jeszcze jeden atak odzyskując pozycję i zostając halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m!

Sofia Ennaoui jest także aktualną wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m z otwartego stadionu. W swoim dorobku ma też m.in. brązowy medal halowych mistrzostw Europy na 1500 m.

W środę zachęcamy do przeczytania szczegółowego podsumowania HME w tygodniku BIEGANIE.

wiecej-znajdziesz-w-tygodniku-bieganie-4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger