Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez
Bieg Rzeźnika „Ultra” – zapisy od 14 stycznia
Kuszące Bieszczady. Fot. archiwum organizatora
Do tej pory „Rzeźnicy” mieli okazję zmierzyć się z dystansem 100 km tylko na wersji hard-core Biegu Rzeźnika. Decydowali się na nią jednak nieliczni. Teraz organizatorzy postanowili zachęcić do jeszcze większego wyzwania: po raz pierwszy w historii odbędzie się rzeźnicka impreza powyżej 100 km.
Podstawowe informacje:
Termin: 30 maja 2015 r. (sobota); start o godz. 22:00
Miejsce: Cisna (Bieszczady)
Dystans: 134,5 km
Przewyższenie: +/- 4100 m
Limit czasu: 24 godziny
Limit zgłoszeń: 200 osób
Formuła: bieg liniowy, start indywidualny
Zapisy: od 14 stycznia 2015 r. przez formularz on-line
Wpisowe: 250 zł od osoby
Więcej informacji: w regulaminie
Bieg Rzeźnika to ostatnio eksplozja nowych dystansów. Oprócz kultowej imprezy na 78 km i towarzyszącego mu 25-kilometrowego Rzeźniczka pojawił się jesienny Ultra Maraton i Ćwierćmaraton Bieszczadzki, w styczniu – Zimowy Maraton Bieszczadzki (plus Zimowa Dycha), a zaledwie tydzień przed przyszłorocznym Biegiem Rzeźnika organizatorzy proponują wyzwanie ultra powyżej setki.
Do pokonania 134,5 km w 24 godziny. Na trasie 4100 m przewyższenia. Najwyższy punkt – 1307 m n.p.m. Uczestnicy będą jednak klasyfikowani nie tylko na pełnym dystansie, ale też na dystansach pośrednich: 57 km, 73 km, 84 km, 100 km, 110 km, 118 km. Osoby, które nie zmieszczą się w limicie czasu na punktach bądź zrezygnują z biegu, będą klasyfikowane na dystansie, na którym zakończyły rywalizację. Na razie przebieg trasy organizatorzy przedstawiają jako wstępny. Można go obejrzeć na mapce niżej oraz bardziej interaktywnie – pod tym linkiem.
Bieg Rzeźnika „Ultra” 2015 – wstępna mapa trasy
Świadczenia
W ramach opłaty startowej każdy uczestnik już na wstępie dostanie pamiątkową koszulkę oraz buff, a także podstawowe odżywki (np. żele energetyczne) i mapę trasy. Zapewniony będzie miał też transport z punktu ewentualnego wcześniejszego ukończenia biegu do Cisnej oraz wstęp do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, przez który będzie przebiegać trasa. Podczas biegu każdy będzie miał zagwarantowaną podstawową obsługę medyczną oraz GOPR, wodę na 7 punktach regeneracyjnych oraz posiłek regeneracyjny na mecie.
Wszyscy, którzy ukończą bieg na jednym z wyznaczonych dystansów, otrzymają pamiątkowe medale, a ci, którzy ukończą bieg na dystansie 134,5 km w czasie poniżej 24 godzin, dostaną także bluzy „Bieg Rzeźnika Ultra. Finisher”. Ewentualne dodatkowe świadczenia są uzależnione od pozyskanych sponsorów.
Wszyscy uczestnicy Biegu Rzeźnika Ultra, którzy dobiegną przynajmniej do punktu kontrolnego w dolinie Wetliny (100 km), będą mieli możliwość dopisania się na miejscu na XII Bieg Rzeźnika (tzn. będą mogli dobrać sobie dowolną osobę, uiścić opłatę startową za XII Bieg Rzeźnika i… wystartować ponownie 5 czerwca).
Ponad 200 km w jednym tygodniu?
Organizatorzy Biegu Rzeźnika zachęcają do pokonania dystansu 134,5 km 30 maja, a tydzień później – 5 czerwca – do wystartowania w standardowym Biegu Rzeźnika (78 km). Razem: 212,5 km. Chyba że ktoś się zdecyduje jeszcze na wersję hard-core Biegu Rzeźnika – to dodatkowe 22 km. Organizator tak pisze o Biegu Rzeźnika „Ultra”:
Założenie jest takie, że… zachęcamy do wyjazdu w Bieszczady na tydzień. Ci, którzy ukończą Ultra, będą się mogli na miejscu dopisać na Bieg Rzeźnika. No i paradować już w glorii i chwale, kiedy Rzeźnicy będą się dopiero szykować do biegu. Więcej: można pobiec ultra, a potem (mając taką możliwość) pobiec Rzeźnika tylko towarzysko, ciągnąc kogoś słabszego w parze…
Brzmi zachęcająco! Czyż nie?