fbpx

Ludzie > Triathlon

Adrian Kostera ustanowił rekord świata w pięciokrotnym IRONMAN!

67:45:51 – tyle czasu zajęło Polakowi pokonanie 19km w wodzie, 900 km rowerem i 211 km biegiem. W ramach Bretzel Ultra Triathlon wystartował 27 czerwca, do mety dotarł w nocy 30 czerwca.

Poprzednim rekordzistą dystansu 5 x Ironman był również Polak – Robert Karaś. Jego wynik wyniósł 67:58:01. Wydawałoby się wtedy, że jest to wynik absolutnie nie do pobicia. A jednak!

Bez trudnych chwil oczywiście się nie obyło. Na Instagramie możemy przeczytać wpis, umieszczony przez support Adriana:

„Przeprawa przez pierwszą cześć ostatniego maratonu bardzo nas stresowała. Adrian jest już naprawdę zmęczony, ale wciąż biegnie. I to całkiem szybkim tempem. Znaleźliśmy sposób na żywienie Adriana, bo nie chciał jeść i miał kryzysy: kamuflujemy mu żele i elektrolity rozpuszczając je w ciepłym rumianku. Jak dotąd się nie zorientował jeszcze, że coś długo tak może lecieć bez jedzenia.”

Post udostępniony przez Adrian Kostera (@kostera_ultratri)

Oprócz Adriana, nikt jeszcze nie dotarł do mety (godz. 10:00). Na trasie jest pozostałych 13 zawodników, w tym również Polak – Rafał Godzwon, który na ten moment jest na miejscu drugim w klasyfikacji.

Kim jest Adrian Kostera?

Adrian Kostera to sportowiec-amator. Mieszka w Holandii, gdzie do niedawna pracował w szklarni. Łączył więc intensywne treningi z codziennością.

Ukończył takie wyzwania jak 100 maratonów w 100 dni, czy najdłuższy duatlon na świecie – 120 km biegu, 1800 km jazdy rowerem, ponownie bieg – 422 km.

Nie zawsze był wzorowym sportowcem. Przez 15 lat palił papierosy.

„9 września 2016 rzuciłem palenie i poszedłem pobiegać w zwykłych butach. Na początek 6 km. Wtedy już z założeniem, że nauczę się biegać, jeździć na rowerze i pływać, a któregoś dnia ukończę 100 triathlonów Ironman w 100 kolejnych dni. Rok później byłem maratończykiem. Dwa lata później Ironmanem i ultra biegaczem. W 2019 roku byłem już Mistrzem Holandii w biegu 24-godzinnym, czwarty na Mistrzostwach Świata w Double Ironman oraz ukończyłem projekt 100 maratonów w 100 dni” – mówił w wywiadzie dla biegowe.pl.

Obecnie Adrian może już skupić się bardziej na sporcie, wykonując własne treningi oraz trenując innych. Jego marzeniem jest pokonanie 100 IM w 100 dni.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

4.8 / 5. 4

Przeczytaj też

Mordercze wyzwanie – Krwawa Pętla – bieg zespołowy na dystansie około 250 kilometrów, limit czasu 24 godzin, zróżnicowane podłoże i brak supportu. Jak ją pokonać? Jaką taktykę przyjąć? Czy liczba osób w grupie ma znaczenie […]

Krwawa Pętla – najbardziej hardcorowy bieg ultra na Mazowszu [WYWIAD]

Już 25 września, po raz pierwszy podczas 44. Maratonu Warszawskiego, będzie można wystartować w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha. Począwszy od tego roku, bieg na 10 km będzie odbywać się cyklicznie jesienią, jako wydarzenie towarzyszące […]

Wielkimi krokami zbliża się Pekao S.A. Warszawska Dycha!

Aleksandra Lisowska zostaje MISTRZYNIĄ EUROPY W MARATONIE! Polka wygrywa bieg w Monachium, odrywając się na ostatnich dwóch kilometrach od kilkuosobowej grupy rywalek. Do mety dobiega z czasem 2:28:36, z lekkim negative splitem, po pierwszej połowie w 1:14:33 (1:14:33 + 1:14:03). To największy sukces polskiego maratonu od mistrzostwa świata Wandy Panfil z 1991 roku z Tokio. Gratulacje także dla trenera – Jacka Wośka! Polki zajmują także 3. miejsce w drużynie!

Aleksandra Lisowska Mistrzynią Europy w maratonie!

Małgorzata Pazda-Pozorska po śmierci klinicznej zmieniła swoje życie. Jej pasją zostało bieganie, które szybko przerodziło się w coś więcej. Zdobyła wiele nagród, w tym mistrzostwo Polski w biegu dwudziestoczterogodzinnym, pobijając tym samym rekord Europy. Swoją […]

Małgorzata Pazda-Pozorska o swojej książce biograficznej „Żyć jakby nie było jutra”, spełnianiu marzeń i sile do działania.

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

Już w poniedziałek start Mistrzostw Europy w Monachium. Zaczyna się od mocnego uderzenia – maratonu kobiet oraz mężczyzn. Jakie mamy szanse?

10 sierpnia rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do 15. Biegu Trzech Kopców, który odbędzie się 2 października 2022 roku. W jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim będzie mogło wziąć udział 3500 osób, […]

15. Bieg Trzech Kopców: wystartowały zapisy!

Trening po plaży dużo bardziej angażuje mięśnie nóg niż wtedy, gdy biegniemy po twardej, ubitej nawierzchni. Stopa nie odbija się z dużą energią od podłoża. Trzeba zaangażować w to więcej siły, co w efektywny sposób […]

Bieganie po plaży – dlaczego warto (i jak) to robić?

Planujesz start w adidas Półmaratonie Praskim lub adidas Runners Piątce Praskiej? A może jeszcze wahasz się, czy w miesiąc zdążysz przygotować się do biegu na 5 km? Przekonaj się, jak trenować w ostatnim miesiącu przed […]

Ostatni miesiąc przed adidas Runners Piątką Praską i adidas Półmaratonem Praskim. Jak trenować?