fbpx

Filmy

Historia 16. PKO Poznań Maratonu [FILM]

“Miałem nadzieję, że to wyjdzie, ale miałem brak wiary” – mówi Michał Bartoszak. O historii Poznań Maratonu opowiadają ponadto Andrzej Krzyścin, Henryk Paskal, Robert Korzeniowski, Małgorzata Sobańska i wielu innych.

16. PKO Poznań Maraton od kuchni [FILM]

Jak wygląda organizacja maratonu od strony zaplecza? Maraton Poznań udostępnił film, na którym można zobaczyć niektóre organizacyjne aspekty sprzed imprezy. Największego ogromu prac nie da się na nim jednak zobaczyć, bo trwają przez cały rok.

Trener legenda Józef Lisowski o MŚ w Pekinie 2015

“17 zawodników pobiegło poniżej 45 sekund, a pięciu poniżej 44, to jest najwyższy poziom w historii mistrzostw świata w biegu na 400 metrów” – komentuje trener Lisowski.

Zbigniew Król – trener Kszczota o MŚ w Pekinie 2015

Zbigniew Król – trener srebrnego medalisty Adama Kszczota: “On tutaj mógł mieć złoty medal (…) bieg był strasznie wolny i przy tym wolnym biegu jego moc nie do końca wyszła. Bo miał niesamowitą końcówkę, ale jak Czapiewski powiedział – ten kto pierwszy ruszył ten wygrywał. Z ludzi mniej więcej równych i dlatego Rudisha biegnący przed nim wygrał, ale on do niego nic nie tracił. (…) Na pewno jest to znakomity prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi. Jeśli za rok nam się uda taką formę przyszykować jak teraz – na pewno będzie walczył o wszystko.”

“Szczęśliwi biegają ultra” – autorzy opowiadają o książce

Książka “Szczęśliwi…” łączy w sobie elementy autobiografii, praktycznego podręcznika o górskich ultramaratonach i rajdach przygodowych, pełnego konkretnych porad, a także relacji ze spotkań z legendarnymi zawodnikami z Polski i zza granicy, takimi jak Scott Jurek czy Tony Krupicka. Co mają o niej do powiedzenia sami autorzy?

Marek Tronina zaprasza na ostatni Maraton Warszawski na Narodowym

Zostało już postanowione, że w przyszłym roku meta najstarszego polskiego maratonu wróci na ulice miasta. Meta na Narodowym witała uczestników biegu od 2012 roku. Przez te lata spora część polskich maratończyków odebrała tam swoje medale za ukończenie 42,2 km. Maraton Warszawski był pierwszą biegową imprezą w naszym kraju, która wykorzystała Stadion Narodowy w ten sposób.

Caroline Rotich biegnie po zwycięstwo w maratonie bostońskim
Walka kobiet na ostatnim odcinku maratonu bostońskiego była bardzo zacięta. Oglądało się ją z wypiekami na twarzy. Maleńka, mierząca zaledwie 150 cm Mare Dibaba, która ścigała się kiedyś również na ulicach Warszawy, biegła po zwycięstwo tak stanowczo, że trudno było sobie wyobrazić inne zakończenie. Tymczasem dosłownie niewielkie kilkaset metrów przed metą, Caroline Rotich, biegaczka, która wcześniej pozostawała...
Marcin Lewandowski złoto HME w biegu na 800 m

Polacy przywieźli siedem medali z Halowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce z Pragi. 5 w konkurencjach biegowych, a jedyne złoto zdobył 800-metrowiec Marcin Lewandowski. Zobacz film z tego biegu.

Around Patagonia – Jason Schlarb biegnie po rekord

“Around Patagonia” to film o niezwykłym klimacie. Opowiada o wyprawie dwóch “wesołych chłopaków” – Jasona Schlarba (4. zawodnika UTMB w 2014 roku) i Jeremy’ego Wolfa, którzy pojechali w styczniu do Patagonii zawalczyć o FKT – Fastest Known Time na pętli dookoła Torres Del Paine.

Transcend – nowy film dokumentalny o biegaczu
Dziś ma premierę jeden z niewielu filmów dokumentalnych poświęconych biegaczom. "Transcend" to historia Wesleya Korira - zwycięzcy maratonu bostońskiego, człowieka, który dzięki bieganiu przeszedł od drogę od biedaka do członkostwa w kenisjkim parlamencie....
Anton Krupicka – opowiada o UTMB 2014

Anton Krupicka opowiada o bieganiu po górach, co go nakręca, jakie ma podejście do niepowodzeń. Podczas UTMB 2014 miał bardzo duże kłopoty żołądkowe, dotarł do końca z wynikiem poniżej oczekiwań. Opowiada o tym co poszło nie tak. O walce z kryzysem.

MISJA UTMB 2014 – Kamil Leśniak trenuje w Alpach
https://www.youtube.com/watch?v=_X3YkqA55Jk...
Kamil Leśniak – Misja UTMB
https://www.youtube.com/watch?v=-eL-GAHAydE...
Misja UTMB 2014: Pozdrowienia od Seba
https://www.youtube.com/watch?v=2kk6Mrqd03s...
UTMB 2011

Ultra-Trail du Mont Blanc 2014 – film z helikoptera, jeden z najbardziej inspirujących obrazów związanych z biegami ultra

Kilian Jornet – slow motion

Kilian Jornet Burgada, kilkakrotny zwycięzca UTMB, rekordzista wbiegu na Mont-Blanc pokazuje co to znaczy dobrze biegać

Gloucester Cheese Rolling

Gloucester Cheese Rolling czyli bieg za serem! Odbywa się w Anglii na bardzo stromym zboczu Coopers Hill i ma ponad 200 lat tradycji! Wielu ludzi zabiera karetka.

W bieganiu liczy się fair play!

To się nazywa fair play w bieganiu! Objerzyjcie

Ulrike Fuhrmann opowiada o Krwawej Pętli 2013 – The Fast 4
http://www.youtube.com/watch?v=6LybilHl-uE Krwawa Pętla Bike and Run 2013 - The Fast 4 z Ulrike Fuhrman na pokładzie był jedynym zespołem, któremu udało się zrobić całą trasę. Nie wyrobili się jednak w limicie 24 godzin.  ...
Advertisment ad adsense adlogger