Sprzęt > Sprzęt > Ubrania > Sprzęt > Ubrania do biegania
Run Radical PRO: #rrazem silniejsi
Bieganie często uważane jest za sport indywidualny. Nic bardziej mylnego. To właśnie w grupie najbardziej można poczuć, jak prawdziwe jest powiedzenie, że pasję najlepiej dzieli się z innymi. Członkowie drużyny Run Radical PRO po kilku miesiącach wspólnych treningów i zawodów szybko to zrozumieli. A to dopiero początek ich przygody.
Grupa Run Radical PRO powstała na początku marca. Wtedy to zakończono rekrutację i utworzono zespół składający się z 7 osób: Agnieszki oraz jej sześciu kolegów; Marka, Krzyśka, Kamila, Damiana, Łukasza i Wojtka. Biegacze są już po kliku pierwszych indywidualnych startach oraz drużynowym majowym warszawskim Maratonie Sztafet.

Zaufanie: Klucz do sukcesu
Co daje im udział w projekcie? – Ciągle uczę się czegoś nowego – mówi Wojtek Czarnocki, biegacz z sześcioletnim stażem. – Fizjoterapeuta pokazuje, nad czym muszę pracować, które mięśnie wzmocnić, a które rozluźniać. Uczę się także współpracy z trenerem, co wcześniej było sporadyczne, tylko przed zawodami. Teraz wiem, że kluczem do sukcesu jest czas i zaufanie.
Podobnie uważa Agnieszka Choma-Gaca, z wykształcenia ekonomistka, która zawodowo zajmuje się ubezpieczeniami: – Teraz rozumiem, dlaczego wykonuje się konkretne ćwiczenia, wiem, co robić, by biegać szybciej, i jak ważna jest zbilansowana dieta. Grupa motywuje mnie, mamy wspólne treningi, ale także rozmowy nie tylko o bieganiu.
Cel: Nowa jakość w bieganiu amatorskim
Od samego początku celem grupy było nie tylko wspieranie sportowców na każdym etapie ich kariery, ale również promowanie wartości najważniejszych dla marki Rough Radical; pasji, determinacji i profesjonalizmu. Grupa Run Radical PRO chce wprowadzać nową jakość w świecie amatorskiego biegania. – Naszą misją jest stworzenie środowiska, w którym każdy biegacz poczuje się jak profesjonalista, otoczony opieką trenerską, psychologiczną i fizjoterapeutyczną – mówi Paweł Janczewski, dyrektor marketingu Rough Radical, koordynator grupy. I dodaje: – Chcemy również pomóc każdemu biegaczowi w rozwijaniu jego marki osobistej, wspierając w budowaniu wizerunku i współpracy z partnerami czy sponsorami.
Wsparcie na każdym kroku
Projekt Run Radical PRO ma na celu nie tylko wspieranie celów sportowych całej grupy, ale także rozwijanie potencjału indywidualnych zawodników. Dlatego uczestnicy mają stały kontakt z trenerem Bartkiem Falkowskim, który swój warsztat tworzy rozmawiając i współpracując z innymi biegaczami i specjalistami. W pracy stawia na dialog z zawodnikami, a także kładzie duży nacisk na aspekt mentalny. Bartek był gościem w pierwszym odcinku podcastu RRAZEM W FORMIE. Sportowy podcast [POSŁUCHAJ] i już wtedy podkreślał, że relacje w grupie rozwijają się dzięki wspólnym treningom, wymianie doświadczeń i wzajemnej nauce.
Natomiast Kacper Papiernik, psycholog Sportu Pozytywnego, porównuje bieganie do wędrówki górskiej: – Jeśli skupimy się na drodze, na tym, co nas otacza, trasa staje się przyjemniejsza, krótsza i łatwiejsza do przebycia. Ważne jest zaakceptowanie swoich możliwości i unikanie porównań z innymi sportowcami – tłumaczy psycholog grupy RRP, który wspiera biegaczy, pomagając im osiągnąć pełen potencjał mentalny.
Duch drużyny
Łukasz Giegiel, biegacz z 3-letnim doświadczeniem, którego przygoda z bieganiem rozpoczęła się od walki z nadwagą bardzo ceni sobie dotychczasową pracę w grupie. – Team spirit to dla mnie siła, która powoduje, że trenując razem, możemy osiągnąć więcej – jako drużyna, ale też indywidualnie. W RRP każdy ma swoje mocne strony, które powodują, że na treningach się uzupełniamy, a gdy ktoś ma słabszy dzień, może liczyć na innych.
– Duch drużyny to dla mnie również skupienie na jednym celu – dodaje Wojtek. – Maraton Sztafet był dla mnie niesamowitym przeżyciem. Wspieraliśmy się przed, w trakcie i po biegu, wtedy naprawdę poczułem, że tworzymy drużynę.

Droga do celu
W bieganiu liczy się wiele aspektów: dla niektórych to sama przyjemność z ruchu, dla innych – realizacja konkretnych marzeń. Kacper Papiernik podkreśla, że ważne jest ustalenie mierzalnych i realnych celów oraz wsparcie ich dobrze skonstruowanym planem treningowym. – Motywacja musi iść w parze z samodyscypliną i konsekwencją, nawet w trudnych warunkach.
Krzysiek Barański, trenuje regularnie od 10 roku życia. Większość sportowego czasu spędził jednak jako pływak, ratownik WOPR czy kapitan jachtowy. Teraz zachęca innych do aktywności. – Uważam, że przekonanie drugiej osoby do sportu jest cenniejsze niż 1 sekunda na zawodach – mówi.
– Do tej pory nie miałem roku bez kontuzji. Chcę to zmienić, trenować zdrowo i mądrze. Chcę pokazać, że sport można łączyć z etatową pracą i rodziną – dodaje.
RRazem silniejsi
Dla uczestników projektu ważna jest przede wszystkim możliwość rozwoju biegowego w grupie o podobnym poziomie sportowym. Jakie stawiają sobie cele?
Łukasz Giegiel biegając w RRP widzi już pierwsze efekty – Złamałem już 20 minut na 5 km, teraz chcę złamać 40 minut na 10 km. Liczę, że to przełoży się na dobre wyniki w maratonie w Walencji, gdzie chcę zbliżyć się do bariery 3 godzin.
– Te kilka miesięcy współpracy upewniło mnie, że nie ma dwóch takich samych biegaczy – wtrąca Wojtek Czarnocki. – Warto się wspierać, pomagać sobie i razem budować formę. Chce w tym roku złamać 17 minut na 5 km.
– Wcześniej biegałam sama. Teraz mogę wykonywać trudniejsze treningi i miło spędzać czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach – mówi Agnieszka. – Kocham maraton. Chcę być szybszą maratonką, ale najpierw muszę poprawić wyniki na krótszych dystansach. Realizuję to krok po kroku z tą fantastyczną grupą ludzi. W końcu jesteśmy #rrazem silniejsi – kończy Agnieszka.
Śledźcie postępy uczestników Run Radical PRO na Instagramie: Instagram Run Radical.
Film o grupie: Run Radical PRO – #rrazem silniejsi.
#współpraca #współpracapromocyjna

