fbpx

APL TechLoom Pro – pierwsze buty wykonane z kaszmiru

apl-techloompro-cashmere

Fot. APL

Złoty mercedes, garnitur od Armaniego, baseny, szampany i bale – tak wygląda życie miliardera. Miliarder jednak też człowiek i może zechce pobiegać. Jakie buty będą godne jego osoby? Może kaszmirowe? Jeśli takie sobie zażyczy, to w USA można je kupić.

apl-techloompro4
apl-techloompro4
« 1 z 4 »

APL to skrót od nazwy Athletic Propulsion Labs.  Brzmi trochę jak nazwa instytutu badawczego, jednak nic bardziej mylnego. Ta profesjonalnie brzmiąca nazwa, to po prostu producent butów sportowych oraz odzieży mniej czy bardziej sportowej. Firma w Polsce jest niedostępna, w Europie też trudno ją uświadczyć, za to w USA właśnie przebija się do sklepów i to ona stworzyła pierwsze buty biegowe wykonane z kaszmiru o nazwie TechLoom Pro.

Buty są dostępne także w klasycznej wersji, ale to kaszmirowa przyciąga uwagę. Kaszmir to tkanina wykonana z wełny kóz kaszmirskich, charakteryzująca się włóknami o grubości 16-18 mikrometrów, dzięki czemu jest bardzo miękka i puszysta. Kaszmir jest jednak materiałem drogim. Ma to odbicie w cenie butów, których para kosztuje 250 $.

Kaszmir jednak nie cechuje się wytrzymałością, więc aby wzmocnić buta, wplecione zostały także włókna nylonowe. But ma łączyć świat luksusu i mody ze światem biegowym, więc nie jest to zapewne model przeznaczony do ostrej codziennej orki. Producent niestety nie podaje wagi tego modelu. Podeszwa jest całkiem gruba, a drop wynosi 8 mm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger