fbpx

Bieg ulicą Piotrkowską (24 maja)

Ulica Piotrkowska w Łodzi. Fot. Wikimedia Commons/ MAx92

Ulica Piotrkowska w Łodzi. Fot. Wikimedia Commons/ MAx92

Prawie 500 osób zgłosiło się w ciągu niespełna dwóch dni do 12. Biegu ulicą Piotrkowską Rossmann Run w Łodzi. Do biegu, który odbędzie się 24 maja, pozostało ponad cztery miesiące. Organizatorzy liczą na 4 tysiące zawodników i zawodniczek w biegu głównym.

Bieg na dystansie 10 km ma mieć atest PZLA. Start biegu głównego znajduje się w okolicach Parku Staromiejskiego przy pięknym Pałacu Poznańskiego. Meta – na Rynku Manufaktury. Do końca lutego wpisowe wynosi 30 zł.

W biegu, poza klasyfikacją generalną, zostaną wręczone nagrody w 7 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn oraz aż w 13 kategoriach branżowych. Będą również prowadzone odrębne klasyfikacje najlepszych małżeństw, zawodników z Łodzi oraz zespołów klubowych i formowych.

Bieg Ulicą Piotrkowską jest organizowany od 2002 roku, a głównym założeniem inicjatorów całego przedsięwzięcia, łódzkich dziennikarzy sportowych, było przekonanie mieszkańców, że bieganie główną ulicą miasta to znakomita zabawa, sposób dbania o zdrowie i promocja regionu. Już pierwszy bieg zgromadził na starcie kilkuset uczestników. Od pierwszej edycji sportowym ambasadorem imprezy jest skoczek wzwyż, wicemistrz olimpijski, Artur Partyka. Na starcie biegu pojawiają się również regularnie chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, Robert Korzeniowski, oraz trzykrotni olimpijczycy, medaliści Mistrzostw Świata i Europy w łyżwiarstwie figurowym – Dorota i Mariusz Siudkowie.

Więcej informacji o biegu na www.biegpiotrkowska.pl, zapisy – [KLIK].

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger