fbpx

Ryka – buty biegowe tylko dla pań

Ryka running shoes

Fot. Ryka

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. To fakt niepodważalny. Wiedzą o tym producenci sprzętu biegowego i w swojej ofercie mają zazwyczaj linię odzieży dedykowaną płci pięknej. Jednak buty zaprojektowane specjalnie dla pań to rzadkość. Ryka to bodaj pierwsza marka, która projektuje buty do biegania wyłącznie dla kobiet.

Mogłoby się wydawać, że stworzenie takiej marki, choć szczytne, mija się jednak z celem. Przecież to mężczyźni stanowią większość uprawiających amatorsko sport, w tym bieganie. Istnieje jednak firma Ryka, która specjalizuje się w butach do biegania dla pań.

Choć istnieje od 25 lat, to jest słabo znana nawet fanatykom tego sportu. Dodam, że to amerykańska marka. Specjaliści z Ryki podkreślają, że projektowanie butów dla kobiet wcale nie ogranicza się do zmniejszania męskich modelów.

ryka2

Fot. Ryka

Przy pracach projektowych brane są pod uwagę różnice w kształcie stopy, pracy mięśni.Ich buty są projektowane z uwzględnieniem różnic w kształcie stopy, pracy mięśni. Buty mają uwzględniać choćby Q-angle czyli kąt pomiędzy kolanem a biodrem który różni się o około 5 do 7 stopni w stosunku do mężczyzn.

Oczywiście oprócz butów w ofercie znajduje się bardzo szeroka oferta ubrań sportowych dla kobiet, w sumie około 150 propozycji odzieżowych. Drogie panie, jest w czym wybierać.

Niszowi producenci, żeby utrzymać się na rynku, zazwyczaj liczą sobie za swoje produkty jak za zboże. W końcu muszą wysoką marżą nadrobić nieduży obrót. W przypadku Ryki ceny są zaskakująco niskie. Para butów kosztuje około 50-60 dolarów. To znaczy, że tańsze modele można kupić już za równowartość 200 złotych. W porównaniu do gigantów biegowego rynku to naprawdę niedużo.

ryka3

Fot. Ryka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger