fbpx

Nike Epic React – nowość na rynku polskim

nike_epic-react_flyknit-2

Była pianka boost od adidasa, był Flytefoam od ASICSa, teraz czas na Reat od Nike – nową piankę, która ma być pod każdym względem lepsza od klasycznej Eva.

nike_epic-react_flyknit-3

Nike Epic React to najnowsze dzieło projektantów firmy Nike. Został on wykonany przy użyciu nowej pianki React, nad którą chemicy pracowali 3 lata. Ma ona zapewniać lepszą amortyzację oraz bardziej efektywny zwrot energii potrzebny przede wszystkim na długich dystansach. React jest bardziej miękki od pianki Eva. Aby zapewnić stabilność buta, użyto nieco więcej materiału szczególnie pod piętą, gdzie dodatkowo podeszwa jest szersza. Dodatkowo nowy materiał jest bardzo lekki oraz wytrzymały.

Środkową podeszwę wykonano z jednego kawałka pianki, beż używania klejów czy jakichkolwiek innych spoiw. Podeszwa zewnętrza została pokryta gumą tylko w punktach nacisku. Zbędny materiał usuwano, aby zmniejszyć masę. Cholewka wydaje się dobrze znana, bowiem jest wzorowana na modelu Flyknit Racer, czyli tkana. Z tyłu zastosowano jednak zewnętrzne usztywnienie, coś na wzór modelu Ultra boost od niemieckiego rywala.

Nowy model Nike będzie dostępny od 22 lutego. Niestety jeszcze producent nie podał ceny, masy czy dropu nowego modelu.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger