fbpx
Las na mazowszu

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Otwockie Zimowe Biegi Górskie

Las na mazowszu

Na Mazowszu cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy jest kultowy, a frekwencja na poziomie 700 osób na tak z pozoru kameralnej imprezie w lesie może zawstydzić niejeden bieg na 10 km po asfalcie. Na fali rosnącej popularności falenickiego cyklu powstawały kolejne biegi terenowe. Niemal bliźniaczy cykl biegowy odbywa się w lutym i marcu w Otwocku.

Przeczytaj relację z pierwszego biegu z cyklu.

18 stycznia odbył się pierwszy bieg z cyklu Otwockich biegów górskich. Organizatorzy przyznają, że formuła ich zawodów to niemal kopia tego co znamy z Falenicy, ale różnice jednak są. Podstawową różnicą są dystanse jakie zawodnicy będą mieli do pokonania. Zamiast 10 km, 6,6 km lub 3,3 km jak w Falenicy, w Otwocku do wyboru jest 8 km, 4 km lub 2 km. Tak samo jak w Falenicy bieg rozegrany jest na pętli tyle, że nie ma ona miała 3,3 km, a jedynie 2 km. Przewyższenia z racji krótszego dystansu również są mniejsze i zamiast 75 m podbiegamy w pionie 50 m, tak więc z liczb poziom trudności wydaje się w obu imprezach bardzo zbliżony. Bieg również jest rozgrywany w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, tyle, że na Łysej Górze, a więc w innym zakątku.

Kolejna wspólna cecha to wymagana liczba ukończonych biegów potrzebnych do ujęcia zawodnika w klasyfikacji generalnej czyli minimum trzy, jeśli będzie ich więcej to zaliczane będą trzy najszybsze. W odróżnieniu od Falenicy wliczana jednak jest także ostatnia edycja finałowa.

biuro-zawodow

Lokalizacja bazy zawodów

Zapisać na bieg można się poprzez formularz na stronie www.bg_2014.team360.pl (do piątku poprzedzającego zawody do godziny 12) bądź w dniu startu w biurze zawodów (od godz 9:30) które mieści się w Otwocku przy ulicy ul. Myśliwskiej 2.  W biurze dokonywane są także wpłaty symbolicznej opłaty startowej w wysokości 5 zł. Start biegów o godzinie 10:30.

Terminy kolejnych biegów:

  • 23 lutego
  • 1 marca
  • 16 marca (finał)
mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Oddajemy w Wasze ręce nową odsłonę portalu MagazynBieganie.pl. Strona jest teraz nowocześniejsza i w pełni dopasowana do ruchu mobilnego. Ma nieco nowych funkcjonalności, m.in. kalkulator tempa biegu, możliwość oceny każdego tekstu. Nie musicie już też czekać na […]

Nowa odsłona Magazynu Bieganie!

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?