fbpx

Otwockie Zimowe Biegi Górskie

Las na mazowszu

Na Mazowszu cykl Zimowych Biegów Górskich w Falenicy jest kultowy, a frekwencja na poziomie 700 osób na tak z pozoru kameralnej imprezie w lesie może zawstydzić niejeden bieg na 10 km po asfalcie. Na fali rosnącej popularności falenickiego cyklu powstawały kolejne biegi terenowe. Niemal bliźniaczy cykl biegowy odbywa się w lutym i marcu w Otwocku.

Przeczytaj relację z pierwszego biegu z cyklu.

18 stycznia odbył się pierwszy bieg z cyklu Otwockich biegów górskich. Organizatorzy przyznają, że formuła ich zawodów to niemal kopia tego co znamy z Falenicy, ale różnice jednak są. Podstawową różnicą są dystanse jakie zawodnicy będą mieli do pokonania. Zamiast 10 km, 6,6 km lub 3,3 km jak w Falenicy, w Otwocku do wyboru jest 8 km, 4 km lub 2 km. Tak samo jak w Falenicy bieg rozegrany jest na pętli tyle, że nie ma ona miała 3,3 km, a jedynie 2 km. Przewyższenia z racji krótszego dystansu również są mniejsze i zamiast 75 m podbiegamy w pionie 50 m, tak więc z liczb poziom trudności wydaje się w obu imprezach bardzo zbliżony. Bieg również jest rozgrywany w Mazowieckim Parku Krajobrazowym, tyle, że na Łysej Górze, a więc w innym zakątku.

Kolejna wspólna cecha to wymagana liczba ukończonych biegów potrzebnych do ujęcia zawodnika w klasyfikacji generalnej czyli minimum trzy, jeśli będzie ich więcej to zaliczane będą trzy najszybsze. W odróżnieniu od Falenicy wliczana jednak jest także ostatnia edycja finałowa.

biuro-zawodow

Lokalizacja bazy zawodów

Zapisać na bieg można się poprzez formularz na stronie www.bg_2014.team360.pl (do piątku poprzedzającego zawody do godziny 12) bądź w dniu startu w biurze zawodów (od godz 9:30) które mieści się w Otwocku przy ulicy ul. Myśliwskiej 2.  W biurze dokonywane są także wpłaty symbolicznej opłaty startowej w wysokości 5 zł. Start biegów o godzinie 10:30.

Terminy kolejnych biegów:

  • 23 lutego
  • 1 marca
  • 16 marca (finał)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger