fbpx

Informacje prasowe

Poznaliśmy oficjalny medal i pamiątkową koszulkę 31. Biegu Konstytucji 3 Maja! Na liście startowej pozostało 100 miejsc!

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Biegu Konstytucji 3 Maja należącego do Warszawskiej Triady Biegowej. Organizatorzy imprezy – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”, zaprezentowali oficjalną koszulkę biegu oraz medal, który czeka na każdego uczestnika biegu. Biegacze sprawdzą się na dystansie pięciu kilometrów na nowej trasie prowadzącej przez ścisłe centrum stolicy. Na liście startowej pozostało jedynie wolnych 100 miejsc!

Bieg Konstytucji – medal


Medale pełne symboliki i pamiątkowe koszulki

Tegorocznym motywem wyróżniającym oficjalny medal 31. Biegu Konstytucji 3 Maja jest pióro, nawiązujące do aktu podpisania Konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów w 1791 roku. Jego wyjątkowość podkreśla charakterystyczny złoty kolor. Medal jest nagrodą za wysiłek włożony w przebiegnięcie trasy – otrzymuje go każdy, kto przekroczy linię mety. Wraz z medalem zaprezentowano pamiątkową, niebieską koszulkę z czerwonym kontrastującym logiem imprezy i ponownie – z symbolicznym piórem. Koszulkę techniczną uczestnicy mogą zamówić podczas zapisywania się na wydarzenie lub domówić do opłaconego już pakietu startowego wykorzystując formularz rejestracji.

Nowa trasa, znane miejsca

31. Bieg Konstytucji 3 Maja może pochwalić się nową, jedyną w swoim rodzaju trasą. Uczestnicy pokonają odległość 5 km, startując i finiszując w centrum Warszawy – na Nowym Świecie przy ul. Foksal. Po drodze biegacze będą mijać m.in. Rondo gen. Charles’a de Gaulle’a, Muzeum Narodowe, Stadion Narodowy i Rondo Waszyngtona, na którym nastąpi tzw. nawrotka. Sama trasa również nawiązuje symbolicznie do Święta Konstytucji 3 Maja. Przebiega ona bowiem przez most Księcia Józefa Poniatowskiego – jednego z bohaterów okresu Sejmu Czteroletniego, którego postawa sprawiła, że mogła zostać uchwalona pierwsza w historii Europy ustawa zasadnicza.

Bieg Konstytucji

Coraz bliżej limitu

To już pewne – osiągnięty zostanie limit uczestników biegu. Zapisy zostaną zamknięte, gdy na liście pojawi się cztery tysiące nazwisk. Bieg cieszy się popularnością wśród tych, którzy zostają na majówkę w stolicy – niezmiennie od lat wiosenny bieg przyciąga korzystnym terminarzem, niemal gwarantowaną pogodą oraz sprzyjającym nawet debiutantom dystansem.

Jak co roku, jest wielu chętnych do wzięcia udziału w 31. Biegu Konstytucji 3 Maja. Limit uczestników wynosi 4 tys. osób i zbliżamy się wielkimi krokami do osiągnięcia pełnej stawki. Zostało 100 dostępnych miejsc. Dla wszystkich spóźnialskich jest to ostatni dzwonek na rejestrację. – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji „Maraton Warszawski”.

Odbiór pakietów startowych

Biuro Zawodów będzie mieścić się w Ośrodku AKTYWNA WARSZAWA na Solcu (Solec 71, 00-402 Warszawa). Pakiety startowe na bieg będzie można odbierać w następujących dniach:

  • 27.04.2023 r. w godzinach 14:00-20:00 (piątek)
  • 28.04.2023 r. w godzinach 10:00-20:00 (sobota)
  • 02.05.2023 r. w godzinach 10:00-20:00 (wtorek)

UWAGA! W dniu biegu – 3.05.2023 r. w godzinach 7:00 – 9:00 – swoje pakiety odbiorą wyłącznie zawodnicy spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start.

Biuro Zawodów w dniu biegu mieścić się będzie na terenie boisk przy XXXVII Liceum Ogólnokształcącym im. Jarosława Dąbrowskiego – wejście od ulicy Mikołaja Kopernika.

Więcej szczegółowych informacji: https://bieg3maja.pl/

Zapisy: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Widzimy się 3 maja!

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?