Road to Paris. Przystanek – Warszawa. Wyjątkowy team pobiegnie w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej
24 września uczestnicy Bridgestone Sztafety Maratońskiej pobiegną na wspólnej trasie z tysiącami uczestników 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Misją Bridgestone jest wspieranie sportu i sportowców połączone z działaniami charytatywnymi – tegoroczny, wyjątkowy skład teamu marki łączy w sobie obie te idee.
W sztafecie pobiegną lekkoatleta, płotkarz i sprinter Marek Plawgo, specjalizujący się w chodzie sportowym lekkoatleta Grzegorz Sudoł oraz podopieczna Fundacji Rak’n’Roll Marta Franciszczak.
Bridgestone, sponsor tytularny sztafety, od 2014 roku jest Globalnym Partnerem Igrzysk Olimpijskich, a od 2018 również Paralimpijskich, dzięki czemu może wspierać wszystkich sportowców. Cele firmy pokrywają się z ideami Ruchu Olimpijskiego, według którego misją sportu jest wspieranie zrównoważonego rozwoju ludzkości, promowanie pokoju i stanie na straży ludzkiej godności.
– Sztafeta w Warszawie to ważny element Road to Paris – kampanii Bridgestone związanej z Igrzyskami Olimpijskimi i Paralimpijskimi w Paryżu w 2024 roku, na które wszyscy czekamy. Cieszę się, że mogę być ambasadorem tych działań. Sport zespołowy to nie tylko wspólne dążenie do zwycięstwa, ale także radość z dzielenia pasji ze wspaniałymi ludźmi – mówi Grzegorz Sudoł, sportowiec, ambasador inicjatywy B-Olympic

Pracownicy Bridgestone wiedzą, że bieganie to również świetna okazja, żeby zrobić coś dobrego dla innych. Dzięki inicjatywie B-Olympic, za każdym razem, gdy realizują roczny cel wyrażony w charytatywnych kilometrach, przekazywana jest darowizna na rzecz organizacji zajmujących się profilaktyką nowotworową. W ten sposób w 2022 r. udało im się zebrać aż 135 tys. euro. W realizacji sportowych wyzwań motywują ich olimpijczycy: koordynator kampanii Olimpijskiej Bridgestone, Marek Plawgo oraz lekkoatleta Grzegorz Sudoł.
– Cieszę się, że Bridgestone wspiera nie tylko profesjonalnych sportowców, ale także wszystkich miłośników sportu – również tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tej sztafecie. Bieg na takim dystansie jest wyzwaniem wymagającym systematycznych przygotowań, a także ciągłego pokonywania ograniczeń i barier – nie tylko tych fizycznych. Motywowanie uczestników i obserwowanie ich osiągnięć to dla mnie ogromna satysfakcja – mówi Marek Plawgo, koordynator kampanii Olimpijskiej Bridgestone.
Trzecią osobą w zespole jest Marta Franciszczak, która pobiegnie na dystansie 10 km. Jej udział w wydarzeniu ma szczególne znaczenie – Marta jest podopieczną Fundacji Rak’n’Roll, wspierającej osoby, które, tak jak ona, musiały zmierzyć się z wyjątkowo trudnym wyzwaniem i podjąć walkę z rakiem. Obecnie kontynuuje leczenie, ale czuje się już dużo lepiej i bieganie znów zaczęło sprawiać jej przyjemność.

– Zanim zachorowałam, intensywnie trenowałam, moją pasją było bieganie w półmaratonach i maratonach, brałam udział w biegach ekstremalnych. Dziś zależy mi na tym, żeby pokazać, że zwycięstwo może mieć różne oblicza. Nie tylko to sportowe, związane z rywalizacją, z walką o medale, ale też to oznaczające zwycięstwo nad samym sobą i swoimi słabościami czy chorobą – tłumaczy Marta Franciszczak, podopieczna Fundacji Rak’n’Roll.
Bridgestone i Fundacja Rak’n’Roll od lat łączą siły, zachęcając biegaczy do udziału w inicjatywie charytatywnej #BiegamDobrze. Zakładając wirtualną zbiórkę, można pozyskać środki na ważne społeczne cele, a po przekroczeniu określonej kwoty otrzymać specjalny pakiet startowy na bieg.
Słynny stołeczny Maraton, nazywany również Wielkim Biegiem, organizowany jest od 1979 r. Towarzyszący mu bieg sztafetowy to doskonała opcja dla zawodników, którzy nie są jeszcze gotowi na pokonanie ponad 42 km „królewskiego dystansu”. Członkowie 3-osobowych drużyn biorących udział w sztafecie dzielą go bowiem między sobą. Na trasie będą mogli skorzystać z szatni i pomocy technicznej w strefach zmian Bridgestone.
Spotkajmy się na trasie, cieszmy się bieganiem i wspierajmy się nawzajem!
Gotowi do biegu? Start!