Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez
Tydzień do 8. Nocnego Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej
2 września br. wystartuje 8. Nocny Półmaraton Praski oraz towarzysząca mu Piątka Praska. Start, meta oraz całe miasteczko zawodów znajdą się na błoniach PGE Narodowego. Na zawodników czekać będzie szybka trasa, sprzyjająca biciu rekordów oraz mnóstwo mocnej, sportowej energii. Imprezę rozpocznie bieg na 5 km o godzinie 19.30, półmaraton wystartuje o 20.30.
Trasa obydwu biegów prowadzić będzie przez główne ulice Pragi Północ, jednak jej najistotniejszym elementem będzie meta, gdzie na finiszerów czekać będą efekty specjalne takie jak ognie i lasery. Każdy kto ukończy półmaraton oraz ,,piątkę” otrzyma pamiątkowy medal, najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe oraz statuetki.
W miasteczku zawodów znajdą się scena, z której zostanie poprowadzona rozgrzewka przed każdym z biegów, food trucki, strefa dziecka oraz stoiska partnerów i sponsorów imprezy z licznymi atrakcjami i niespodziankami.
Udział w zawodach potwierdziło wielu światowej klasy biegaczy w tym m.in. Angelika Mach olimpijka z Rio, multimedalistka mistrzostw Polski, Krystian Zalewski, olimpijczyk z Rio, medalista mistrzostw Polski, Mateusz Kaczor, uczestnik mistrzostw świata juniorów czy Iwona Bernardelli, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Półmaratonu Praskiego, wojskowa mistrzyni świata w maratonie.
Program Półmaratonu Praskiego i Piątki Praskiej:
18:00 – Otwarcie Strefy Dziecka
19:00 – Rozgrzewka dla uczestników Piątki Praskiej
19:10 – Przejście do stref startowych uczestników Piątki Praskiej
19:30 – Start Piątki Praskiej
19:50 – Rozgrzewka dla uczestników Półmaratonu Praskiego
20:05 – Przejście do stref startowych uczestników Półmaratonu Praskiego
20:25 – Start Półmaratonu Praskiego dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach
20:30 – Start Półmaratonu Praskiego
20:50 – Rozciąganie dla uczestników Piątki Praskiej
21:00 – Dekoracja dzieci biorących udział w grze terenowej
21:10 – Dekoracja zwycięzców Piątki Praskiej
22:30 – Dekoracja zwycięzców Półmaratonu Praskiego
22:45 – Dekoracja zwycięzców Półmaratonu Praskiego w kategorii osób z niepełnosprawnościami oraz poruszających się na wózkach aktywnych z napędem bezpośrednim
00:30 – Zakończenie imprezy