fbpx

Wesołe Biegi Górskie

trasa biegu Wesoła

Rys. Materiały organizatora

Wesołe Biegi Górskie to nowy, choć tak naprawdę stary cykl biegów organizowanych przez Team 360. Bieg jest nowy, bo nowa jest lokalizacja, ale też stary, bo wszedł na miejsce zeszłorocznego cyklu Zimowych Biegów Górskich w Otwocku. Nowy – stary cykl wystartuje już 17 stycznia.

W zeszłym roku Team 360 organizował cykl zimowych biegów górskich w Otwocku. Biegi rozgrywane były na pętli poprowadzonej po leśnej wydmie. Wesołe Biegi Górskie będą rozgrywane w tej samej formule, ale w innym miejscu. Jak sama nazwa wskazuje, Wesołe Biegi będą się odbywać w Wesołej (część Warszawy). Podobnie jak w zeszłorocznym cyklu, trasa będzie poprowadzona na leśnej wydmie na pętli o długości 3,75 km i przewyższeniu około 70-75 m. Do wyboru będą – tak samo jak w Otwocku – trzy dystanse, czyli jedno okrążenie (3,75 km), dwa okrążenia (7,5 km) lub trzy okrążenia (11,25 km). Dystanse nieco się więc wydłużyły – lekko nie będzie. Cykl będzie składał się z pięciu biegów, które odbędą się w następujących terminach:

  • 17 stycznia
  • 31 stycznia
  • 14 lutego
  • 28 lutego
  • 7 marca

Aby zostać sklasyfikowanym w generalce całego cyklu, trzeba ukończyć przynajmniej trzy biegi. Przy większej liczbie będą brane trzy najlepsze rezultaty.

wesole-biegi-biuro

Na zawody można się zapisywać poprzez stronę organizatora (do piątku poprzedzającego zawody do godziny 12:00) lub przed startem w biurze zawodów, które będzie się znajdować w Szkole Podstawowej nr 173 przy ulicy Trakt Brzeski 18 w Warszawie-Wesołej (od godziny 9:30) około 400 m od linii startu.

Wpisowe wynosi 5 zł przy rejestracji przez internet lub 7 zł przy rejestracji w dniu zawodów w biurze (w obu przypadkach za opłata jest dokonywana w biurze zawodów). Start każdego z biegów zaplanowany jest na godzinę 10:30. Podobnie jak w przypadku Falenickich Zimowych Biegów Górskich, będzie można również wziąć udział w zawodach na orientację “WesolinO”.

Więcej informacji w regulaminie imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger