fbpx

Wiatroodporne kurtki biegowe wagi piórkowej [PRZEGLĄD]

UltraMazury Michał Rowinski

Fot. Michał Rowiński

Kurtki chroniące przed wiatrem czyli popularne wiatrówki, to jeden z najpopularniejszych ciuchów na złe warunki pogodowe. Ochroni przed zimnem, wiatrem oraz niewielkim deszczem, a przy tym całkiem dobrze radzi sobie z potem. Dodatkowo takie kurtki potrafią być niesamowicie lekkie.

Wiatrówki są niezwykle popularne. Biegając np. po górach, są w zasadzie podstawowym wyposażeniem mimo, że nie ochronią przed mocniejszym deszczem. Jednak to wiatr jest zazwyczaj największym problemem, a pozbawienie kurtki membrany pozwala jej lepiej odprowadzać pot i zmniejszyć masę. Skoro dochodzimy do masy, to jest to parametr na który wiele osób zwraca dużą uwagę, a rozbieżności pomiędzy modelami mogą być gigantyczne. Oto 6 propozycji kurtek, które usatysfakcjonują maniaków lekkich rzeczy:

montane-featherlite-7

Montane Featherlite 7

Produkt z Wielkiej Brytanii to jedna z najlżejszych kurtek, jakie można kupić. Po spakowaniu jest wielkości jabłka, a jej masa to niesamowite 48 g. Kurtka nie posiada kaptura, kieszonek czy mankietów na rzepy, ale tak niska masa jak na kurtkę z pełnym zamkiem budzi uznanie. Niestety w parze z niską masą nie idzie cena, bowiem wynosi ona 134,95 Euro.

WindyWendyBlueAnFace

Cumulus Windy Wendy

Polak jednak potrafi. Windy Wendy jest produkowana w Gdyni przez markę Cumulus. Została wykonana z Pertexu Quantum GL co zaowocowało masą kurtki na poziomie 55 g. Tak samo jak w przypadku Montane, nie znajdziemy kaptura czy kieszonek, po spakowaniu jest mniejsza niż jabłko, a cena to 299 zł.

montbell-tachyon-parka

Montbell Tahcyon Parka

Japońska firma nie jest za bardzo znana w Europie, ale to była jedna z pierwszych firm, która stworzyła ekstremalnie lekkie kurtki. Tachyon Parka nie szokuje już wagą, ale 55 g to znakomity wynik. Co prawda zamek z przodu nie jest pełny, ale w zamian za to kurtka posiada kaptur. Cena to 96 Euro bez Vat.

mountain_hardwear-mens-ghost-lite

Mountain Hardwear Ghost Lite

Marka mało popularna w Polsce, ale Ghost Lite to kurtka z wysokiej półki. Posiada pełny zamek, kaptur, kieszonkę na piersi, a mimo wszystko udało się Amerykanom osiągnąć masę zaledwie 87 g. Cena to okrągłe 100 $.

salomon-fast-wing

Salomon Fast Wing

Jedna z najlżejszych kurtek w ofercie Salomona. Kurtka nie posiada kaptura (choć jest też wersja z kapturem), za to posiada pełny zamek, kieszonkę w którą można spakować kurtkę. Waga bardzo zbliżona do Ghosta i wynosi ona 85 g. Zbliżona jest również cena wynosząca 439 zł.

dynafit-react

Dynafit React

Dynafit na stałe zagościł w biegowym światku, więc w ofercie posiada także bardzo lekką kurtkę biegową, która waży tylko 78 g, posiadając kaptur i pełny zamek, ale już nie kieszonkę. Cena 549 zł.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger