fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Magia Krakowa i rozświetlony finisz: ruszyły zapisy na jubileuszowy 10. Cracovia Półmaraton Królewski!

5 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Biegania, rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń internetowych do jubileuszowego 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się 20 października 2024 roku. W wydarzeniu będzie mogło wziąć udział 10 tysięcy biegaczy.

Meta ponownie w TAURON Arenie Kraków!

Największa pod względem frekwencji impreza z wydarzeń Królewskiej Triady Biegowej, którą tworzy wraz z Cracovia Maratonem i Biegiem Trzech Kopców, w tym roku odbędzie się 20 października. Start o godz. 10:00, już tradycyjnie z ul. Stanisława Lema – przed TAURON Areną Kraków. A meta w blasku świateł na płycie głównej w przyciemnionej największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce! Biegacze z całego świata zaświadczają, że taki finisz, przy dopingu kibiców zgromadzonych w arenie, to nie lada gratka i zastrzyk endorfin. A do tego po drodze pokonuje się malowniczą trasę, prowadzącą przez wiele pięknych miejsc w Krakowie, zarówno tych zabytkowych, jak i ukazujących nowoczesną infrastrukturę europejskiej metropolii. TAURON Arena Kraków kolejny raz będzie też bazą imprezy – tam zlokalizowane zostaną m.in. biuro zawodów, szatnie i depozyt.

Zapisy do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Zapisy internetowe do 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego rozpoczęły się 5 czerwca w samo południe. Zgłoszenia internetowe przyjmowane będą do 15 października 2024 roku lub do dnia, w którym wyczerpany zostanie limit startujących. Jeżeli zostaną wolne miejsca, zapisy będą jeszcze prowadzone w Biurze Zawodów – w dniach 18-19 października 2024 roku.

Zapisy drużynowe

Istnieje możliwość zapisów drużynowych. Minimalna liczba zawodników, których można zapisać w ten sposób to 5 osób. Sprawdź szczegóły zasad zapisów drużynowych.

9. Cracovia Półmaraton Królewski | fot: ZiS Kraków

Warunki uczestnictwa

Ustalony został limit startujących – 10000 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany ww. limitu. W biegu mogą wziąć udział osoby, które najpóźniej w dniu 20 października 2024 roku ukończą 18 lat.

Opłata startowa

140 złotych – do 31.07.2024 r.
160 złotych – 01.08.2024 r. – 31.08.2024 r.
180 złotych – 01.09.2024 r. – 15.10.2024 r.
200 złotych – 18-19.10.2024 r. w Biurze Zawodów, w przypadku niewyczerpania limitu startujących

Wniesienie opłaty startowej możliwe jest wyłącznie poprzez system płatności PayU (bezpośrednie przekierowanie z profilu rejestracyjnego) do dnia 15 października 2024 roku, bezpośrednio po zgłoszeniu uczestnictwa lub – w przypadku niewyczerpania limitu startujących i przyjmowania zgłoszeń – w Biurze Zawodów gotówkowo lub kartą płatniczą, według ww. stawki. Brak wpłaty przy zgłoszeniu skutkuje usunięciem z listy startowej.

System PayU umożliwia wniesienie opłaty startowej w EURO poprzez przeliczenie opłaty startowej wg kursu EURO z dnia dokonywania opłaty. W Biurze Zawodów nie ma możliwości płatności w EURO.

Wprowadzona została możliwość przeniesienia opłaty startowej na innego zawodnika – najpóźniej do dnia 15 października 2024 roku. Szczegóły w REGULAMINIE.

Istnieje możliwość zakupu vouchera – prezentu dla zawodnika. Sprawdź szczegóły zasad zakupu vouchera.

9. Cracovia Półmaraton Królewski | fot: ZiS Kraków

Podczas 10. Cracovia Półmaratonu Królewskiego odbędą się:

– 8. Mistrzostwa Polski Fizjoterapeutów w Półmaratonie – sprawdź REGULAMIN
– XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie– sprawdź REGULAMIN
– Mistrzostwa Polski Leśników w Półmaratonie – sprawdź REGULAMIN
– I Półmaraton o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie – sprawdź REGULAMIN

Od debiutu do rekordów – 10 lat Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Już pierwsza odsłona Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Imprezy Roku 2014 im. Tomasza Hopfera, wielkiego propagatora sportu, w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. Na mapie polskich półmaratonów krakowskie wydarzenie stanowi bardzo istotny punkt dla biegaczy. Cracovia Półmaraton Królewski zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów, która obejmuje dziesięć imprez z całego kraju, w tym m.in. Półmaraton Warszawski, Bieg Lechitów i Poznań Półmaraton. W ciągu dekady bieg stał się imprezą masową o międzynarodowej renomie.

Rekordy trasy Cracovia Półmaratonu Królewskiego należą do reprezentantów Afryki. W 2019 roku Etiopczyk Enyew Mekonnen przebiegł trasę w czasie 1:01:34. W tej samej edycji Kenijka Betty Lembus pokonała trasę w czasie 1:10:48. Najszybszym Polakiem w historii Cracovia Półmaratonu Królewskiego jest Szymon Kulka, który w 2016 roku pokonał trasę w czasie 1:03:03, a najszybszą Polką Izabela Trzaskalska, która w tym samym roku finiszowała z czasem 1:11:33.

W 2018 roku padł dotychczasowy rekord frekwencji. Bieg ukończyło 8758 osób z 8784, które wystartowały.

Więcej informacji o dotychczasowych edycjach Cracovia Półmaratonu Królewskiego można znaleźć w zakładce „Historia Cracovia Półmaratonu Królewskiego”.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

5 / 5. 1

Przeczytaj też

Polska reprezentacja ukończyła Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy 2024 w Rzymie z dorobkiem 6 medali i na 9. miejscu w klasyfikacji medalowej. To najsłabszy wynik Polski na mistrzostwach kontynentu od 12 lat. W kontekście spełnienia oczekiwań medalowych […]

Medale, samotność i dyskwalifikacje: Jak Polacy zapisali się w historii Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Rzymie?

Już po raz czwarty w końcówce czerwca oczy setek biegaczy z całej Polski zwracają się ku Beskidom – nie bez kozery, bo to właśnie tam odbywa się Europejski Festiwal Biegowy “Dwa Beskidy”. Wydarzenie sportowo-kulturalne w […]

Biegowe wyzwanie w beskidzkiej krainie Łemków. Europejski Festiwal Biegowy startuje w ostatni weekend czerwca. Zapisy trwają!

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce wystąpią podczas Memoriału Czesława Cybulskiego na Golęcinie. Coraz większe zainteresowanie biletami na imprezę, która odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Świeżo […]

Anita Włodarczyk i Piotr Lisek zasilają obsadę Memoriału Czesława Cybulskiego

Żelazo pełni różnorodne funkcje w organizmie biegacza i wchodzi w skład hemoglobiny, barwnika krwi. To dzięki niemu tlen może być transportowany przez krwinki czerwone do każdej części ciała, aby brać udział w produkcji energii. Biegacze są szczególnie zagrożeni jego niedoborem.

Żelazo – pierwiastek dobrych wyników

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed organizatorami legendarnych wydarzeń sportowych, do jakich w polskich warunkach należy zaliczać Bieg Westerplatte, jest dostosowanie się do zmieniających się realiów, przy jednoczesnym zachowaniu tradycji i charakteru tych imprez. […]

W hołdzie Obrońcom Wybrzeża: historia i współczesność Biegu Westerplatte. Przed nami już 62. edycja!

Kiedy myślimy o bieganiu, wyobrażamy sobie pracę nóg i wydolność sercowo-naczyniową jako kluczowe elementy sukcesu. Jednak wiele osób zapomina, że górna część ciała, a zwłaszcza ręce, odgrywają istotną rolę w efektywnym biegu. Ćwiczenia na ręce […]

Ćwiczenia na ręce – po co one biegaczowi? Gotowy zestaw

Ile potrzebujesz kalorii aby schudnąć lub utrzymać swoją wagę? Aby się tego dowiedzieć, warto poznać najpierw swoją podstawową przemianę energii, a następnie całkowite zapotrzebowanie energetyczne. Sprawdź, jak to zrobić. Podstawowa przemiana materii – co to […]

Podstawowa przemiana materii a zapotrzebowanie energetyczne – jak obliczyć? Jak schudnąć?

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy to jedna z tych imprez, które w ostatnich latach dostarczały polskim kibicom wiele powodów do radości. Nasi reprezentanci potrafili nie tylko sprostać wyzwaniom, występując w roli faworytów, ale także nierzadko zaskoczyć, zdobywając […]

Mistrzostwa Europy – w których konkurencjach biegowych liczymy na medale?