5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ W WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON

Autor: Redakcja • 10.05.2018

pnl-2017-142

Wśród wielu wydarzeń na biegowej mapie Polski pojawiła się właśnie nowa impreza, która ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu ogólnopolskich wydarzeń sportowych, a także przyciągać co roku do Katowic, samego serca Śląska, kilka tysięcy miłośników biegania.

Mowa tu o Wizz Air Katowice Half Marathon, którego pierwsza edycja odbędzie się już 10 czerwca 2018 roku w Katowicach. Wydarzenie to organizowane jest przy równym i pełnym współpracy zaangażowaniu trzech podmiotów: linii lotniczych Wizz Air , miasta Katowice, oraz Fundacji „Cała Naprzód”. Powodów, aby wziąć udział w tym przedsięwzięciu jest wiele. Poznajcie 5, naszym zdaniem, najważniejszych:

Dla każdego coś miłego

Jak podkreślają organizatorzy przedsięwzięcie to zawróci w głowie nie tylko biegaczom, ale i oczaruje mieszkańców, a także zintegruje różne społeczności w duchu sportowego zaangażowania. Co Wizz Air Katowice Half Marathon ma do zaoferowania uczestnikom i kibicom? Przede wszystkim biegi w samym sercu Śląska: 21,097 km, 5 i 10 km, Nordic Walking (5 km), bieg sztafetowy (4 x 5 km), biegi dla dzieci (200 m, 400 m, 800 m). Ale Wizz Air Katowice Half Marathon to nie tylko bieganie i sportowa rywalizacja, to także szereg imprez i wydarzeń towarzyszących, z których skorzystać będą mogli sami biegacze, ale też kibicie i mieszkańcy Katowic, a także okolicznych miast. W tym dniu bowiem w okolicach katowickiego Spodka odbędzie się wielki rodzinny, sportowo-rekreacyjny piknik.

Trasa biegu przez samo serce Śląska

Niewątpliwym atutem całego wydarzenia jest sama trasa wzorowana na trasie przejazdu kolarzy tour de Pologne. Teraz również biegacze będą mogli podczas swojego startu zobaczyć różne oblicza Katowic oraz poczuć to co do tej pory mogli odczuwać tylko kolarze. Trasa biegu prowadzi bowiem głównymi ulicami centrum miasta, dosłownie w samym sercu Śląska. Dodatkowo 6 kilometrów rywalizacji odbędzie się po terenach leśnych, a ostatnie 3 kilometry biegu zawodnicy pokonają wśród tłumów kibiców, kiedy to biec będą przez Rynek i Aleję Korfantego.

pnl-2017-185

Najszybszy finisz w Europie

Na deser opisanej wyżej trasy organizatorzy przygotowali dla biegaczy pół kilometra z górki aż do samej linii mety. Będzie to najprawdopodobniej najszybszy finisz w Europie!

Pakiet startowy z voucherem od Wizz Air

Dodatkowym atutem Wizz Air Katowice Half Marathon i ukłonem w stronę uczestników biegu są bardzo atrakcyjne, zarówno pod kątem ceny, jak i zawartości, pakiety startowe, które rozpoczynają się już od 39 zł. Natomiast linie lotnicze Wizz Air dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowały wyjątkową niespodziankę. W każdym pakiecie startowym znajdzie się voucher o wartości 20 euro do wykorzystania na wszystkie loty obsługiwane przez Wizz Air na stronie wizzair.com. do 10 czerwca 2019 r. Bo przecież bieganie i latanie mają ze sobą wiele wspólnego – dają poczucie wolności, spełnienia i satysfakcji!

Biegamy i pomagamy

Wizz Air Katowice Half Marathon to nie tylko dobra zabawa w duchu sportowej rywalizacji, to także pomaganie, tym którzy tego najbardziej potrzebują! Podczas pierwszej edycji biegu uczestnicy biegu będą mogli wesprzeć trójkę podopiecznych Całej Naprzód, która od lat organizuje na Śląsku wszelkiego rodzaju wydarzenia o charakterze kulturalnym, muzycznym czy sportowym, dzięki którym wspiera osoby niepełnosprawne. W tym roku pomagamy: Amelii, Oliwii i Pawłowi, którego śląscy biegacze kojarzyć mogą z innego wydarzenia biegowego – Postaw na Lewka. Pomóc całej trójce można m.in. kupując buffy, a także wrzucając hojne datki do puszek w dniu imprezy.

Wygląda na to, że już 10 czerwca br. w Katowicach będziemy świadkami i uczestnikami wydarzenia biegowego na najwyższym światowym poziomie. Swój udział potwierdziło już ponad 1200 biegaczy! Wciąż można dołączyć do Wizz Air Katowice Half Marathon i stać się częścią tego wyjątkowego przedsięwzięcia. Warto pobiec przez samo serce Śląska!

Więcej o tym wydarzeniu znaleźć można na stronie http://halfmarathonkce.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger