fbpx

Maraton Warszawski > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

5 tysięcy osób na liście startowej jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Takiego wydarzenia jeszcze nie było

Moda na bieganie wróciła na dobre! Na ponad miesiąc przed startem jubileuszowej 45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego na liście startowej jest ponad 5 tysięcy osób! Trwają zapisy na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Święta Biegania!

24 września Warszawa stanie się biegową stolicą Europy – emocjonująca rozgrywka TEAM UP! Europe, finał akcji charytatywnej #BiegamDobrze, nowa, szybka trasa i zachwycająca okolica startu i mety wszystkich biegów – ulica Emilii Plater. Okazja do finiszu pod Pałacem Kultury i Nauki może się nie powtórzyć!

Wielki Bieg – nieprzerwanie od 1979 roku

Maraton Warszawski – największe w Polsce wydarzenie sportowe, to wyjątkowy bieg. Rokrocznie, nieprzerwanie od 1979 roku, gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długich przygotowań.

Dystans królewski, biegi towarzyszące, EXPO a także tętniące życiem Miasteczko Biegacza to szansa, by obserwować rozwój sportowej pasji Polaków i wzrost branży. Możliwość startu w samym centrum stolicy i przebiegnięcia przez największe arterie miasta przy wyłączonym ruchu samochodowym jest dla biegaczy świętem. Tak wielkie wydarzenie sportowe jest również okazją do promocji walorów turystycznych miasta.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski Wystartuje spod Pałacu Kultury i Nauki

Zapierająca dech w piersiach lokalizacja startu i mety i nowe trasy

Biuro zawodów tradycyjnie znajdzie się w Pałacu Kultury i Nauki. Nowe będą lokalizacje startu i mety – te znajdą się na ulicy Emilii Plater. Miasteczko Biegacza urośnie na Placu Defilad – centrum sportowych emocji w samym sercu Warszawy.

W tym roku na biegaczy czekają, oprócz zachwycającej lokalizacji finiszu w samym centrum, także zupełnie nowe trasy – zarówno dystans królewski oraz sztafeta, jak i towarzysząca im Nice To Fit You Warszawska Dycha zyskały nowy przebieg. Trasy szybkie – w przypadku maratońskiej przebiegającej przez aż sześć dzielnic stolicy oraz malownicze Radiowo, jak i widowiskowe – poprowadzone główną arterią Warszawy, Alejami Jerozolimskimi w biegu “na dychę” to okazja dla uczestników na nowe, odświeżające wrażenia.

Trasy biegów opisane, przedstawione graficzne i przeanalizowane dostępne są na stronie z MAPĄ BIEGU.

Mały Wielki Bieg w profesjonalnym wydaniu

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy Wielkiego Biegu. Zapisy na wydarzenie dla dzieci i młodzieży trwają! Na liście jest już prawie 300 uczestników!

Mały Wielki Bieg, czyli w przeddzień 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego

– Naszemu zaangażowaniu w 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski towarzyszy idea #długodystansZDROWIA. Troska o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną warto promować także w odniesieniu do dzieci. Nationale-Nederlanden Mini Maraton jest świetną okazją, aby pokazać dzieciom piękno sportu i spędzić miłe rodzinne chwile w aktywny i ciekawy sposóbmówi Marta Maszewska- Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale- Nederlanden.

Mini Maraton podzielony jest na kategorie – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsi – dzieci do lat trzech, wystartować mogą z opiekunem. Górny limit wieku to 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Więcej o Małym Wielkim Biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Nice To Fit You Warszawska Dycha oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska

Oprócz biegów dla najmłodszych oraz królewskiego dystansu dla dorosłych w ostatni weekend września odbędą się także: bieg na 10 km – Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Dla każdego amatora sportu znajdzie się zatem okazja do startu – jeśli na maraton za wcześnie, warto rozważyć udział na krótszym dystansie i dać sobie szansę na świętowanie jubileuszowej odsłony 45. edycji Maratonu Warszawskiego w znakomitym i niezwykle licznym gronie.

Wielki powrót mody na bieganie – zapełniające się listy startowe

Wszystkie tegoroczne biegi odbywające się w Warszawie – począwszy od 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, zanotowały wzrost zainteresowania. W tym momencie na liście startowej Wielkiego Biegu jest ponad 5 tysięcy osób – to o prawie 2 tysiące więcej niż w analogicznym okresie w 2022 roku. Nice To Fit You Warszawska Dycha z kolei jest już w planach prawie 2 tysięcy Polaków, co również jest imponującym wynikiem.

– Wracamy na dobre – wróciła moda na bieganie! Polacy uprawiają sport, cieszą się nim, rozumieją – kibicują, angażują się w wolontariat i coraz liczniej startują w zawodach. Stawianie sobie własnych celów do realizacji, planowanie i prostu zdrowy tryb życia to coś, co jest zapisane w DNA naszej marki mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji “Maraton Warszawski”. Cieszę się, że możemy obserwować emocje biegaczy amatorów i rozwój branży. Choć do wyników przedpandemicznych jeszcze trochę brakuje, to z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że popularność biegania, moda na zdrowie i aktywności znów zagościła w naszej codzienności.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już 24 września 2023 roku

#BiegamDobrze – nowa fundacja na pokładzie!

Największa w Polsce biegowa akcja charytatywna pozwala na czynienie dobra poprzez… start w zawodach! Bieganie i pomaganie to domena prawie sześciuset uczestników – tylu biegaczy zarejestrowało się na wydarzenie za pomocą ścieżki charytatywnej. Łącznie zebrali już niebanalną kwotę prawie 200 tysięcy złotych, które zasilą konta organizacji pozarządowych. Zbiórki potrwają do 4 października!

Do grona NGO zaangażowanych w akcję dołączyła Fundacja “Twarze Depresji”. Środki, które zbiorą biegacze zostaną przeznaczone na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja “Twarze Depresji” dołącza do grona beneficjentów akcji. Depresja, szczególnie wśród młodych, to zjawisko powszechne. Zbyt mało mówimy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”. – Wierzę, że wspólnie przyczynimy się do poprawy świadomości oraz pomocy potrzebującym. Mamy też wiele wspólnych pomysłów na edukację, które niebawem ujrzą światło dzienne – dodaje.

Zapraszamy na Wielki Bieg – wolontariat, kibicowanie, biegi!

Zapisy na wszystkie biegi trwają! Każdy znajdzie coś dla siebie. A tych, którzy do startu nie ją jeszcze gotowi zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie sportowym. Warszawiaków i wszystkich bliskich namawiamy do kibicowania – każda zagrzewająca do walki postać przy trasie to ogromna motywacja dla biegaczy.

– Bądźmy razem i przeżywajmy sportowe emocje. Bieg uliczny to wydarzenie społeczne, nie tylko sportowe. Dajmy sobie szansę na uczestnictwo w czymś niecodziennym, wyjątkowym i napędzającym do działania na kolejne tygodnie dodaje Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji “Maraton Warszawski”.

Strona internetowa biegu: https://nnmaratonwarszawski.com

Zapisy trwają na https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
mm
Magdalena Sprawka

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Niedziela 24 września należała do biegaczy! Wielkie biegowe emocje, sprzyjająca biegaczom pogoda, udane premiery – lokalizacji pod Pałacem Kultury i Nauki, projektu europejskiej rywalizacji drużynowej i imponującego Marathon Zone dla całych rodzin – tak podsumować […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już za nami! Święto biegania w Polsce – nowa trasa, nowa znakomita lokalizacja startu i mety, premiera formatu TEAM UP! Europe i zwycięstwo Polki – Ewy Jagielskiej. Świetna frekwencja i moc kibicowania w sercu Warszawy!

Poniżej zapis z 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego, który wystartował 24 września o godzinie 9:00. Start oraz meta znajdowały się w samym sercu miasta pod Pałacem Kultury i Nauki. Na biegaczy oraz kibiców czekało wiele atrakcji. […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski. Relacja minuta po minucie

Małe mistrzostwa Europy – to określenie, które idealnie pasuje do rywalizacji, jaka toczyć się będzie na trasie 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego w ramach nowej formuły TEAM UP! Europe. W elicie biegu tym razem najważniejsze są […]

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski stawia na Europejczyków. Małe mistrzostwa starego kontynentu w stolicy

Już w ten weekend podczas Expo Sport&Fitness marka Saucony zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję. Zapraszamy fanów marki i osoby, które chciałyby poznać buty do biegania tego amerykańskiego producenta do odwiedzenia stoiska Saucony w Pałacu Kultury i […]

Marka Saucony na Expo Sport&Fitness

Już w najbliższą niedzielę, 24 września odbędzie się PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców. Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Biegu Górskim to impreza, której pierwsza edycja została zorganizowana w 2007 roku. Uczestnicy mają do […]

Już w tę niedzielę PGE Energia Ciepła 16. Bieg Trzech Kopców – jedyny taki bieg górski w centrum dużego miasta!

Na miesiąc przed startem 22. Poznań Maratonu do biegu zgłosiło się już ponad 4 tysiące zawodniczek i zawodników. Uczestnicy maratonu i wszyscy sympatycy mogą już zamawiać odzież z kolekcji przygotowanej przez AdRunaLine specjalnie naszą imprezę. […]

30 dni do 22. Poznań Maratonu. Coraz więcej zapisanych!

Masz ochotę na produktywny poranek? Taki przy kawie i porządnym planerze? W takim razie służymy pomocą! Bynajmniej nie w kwestii kawy, ale notatnika, który sprawi, że z pozoru zagmatwany dzień nagle stanie się bardziej przejrzysty. […]

Wyjątkowy planner stworzony przez olimpijkę, Alicję Konieczek już w sprzedaży

Bieganie w terenie to nie tylko aktywność fizyczna, ale dla wielu osób wręcz styl życia. Marka Salomon doskonale rozumie ten styl oraz potrzeby pasjonatów uprawiania sportu w otoczeniu przyrody. Chcąc przeżywać wyjątkowe przygody, odkrywać , […]

Szykuj się na niezapomniane przygody! Poznaj kolekcję Salomon jesień-zima 2023/24