fbpx

Maraton Warszawski > Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Slider > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

5 tysięcy osób na liście startowej jubileuszowego 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Takiego wydarzenia jeszcze nie było

Moda na bieganie wróciła na dobre! Na ponad miesiąc przed startem jubileuszowej 45. edycji Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego na liście startowej jest ponad 5 tysięcy osób! Trwają zapisy na wszystkie biegi rozgrywane w ramach Święta Biegania!

24 września Warszawa stanie się biegową stolicą Europy – emocjonująca rozgrywka TEAM UP! Europe, finał akcji charytatywnej #BiegamDobrze, nowa, szybka trasa i zachwycająca okolica startu i mety wszystkich biegów – ulica Emilii Plater. Okazja do finiszu pod Pałacem Kultury i Nauki może się nie powtórzyć!

Wielki Bieg – nieprzerwanie od 1979 roku

Maraton Warszawski – największe w Polsce wydarzenie sportowe, to wyjątkowy bieg. Rokrocznie, nieprzerwanie od 1979 roku, gromadzi na starcie tysiące uczestników, których łączy jeden cel i wspólna pasja. Każda odsłona Maratonu jest wyjątkowa, a dla każdego biegacza start to wielkie święto i zwieńczenie długich przygotowań.

Dystans królewski, biegi towarzyszące, EXPO a także tętniące życiem Miasteczko Biegacza to szansa, by obserwować rozwój sportowej pasji Polaków i wzrost branży. Możliwość startu w samym centrum stolicy i przebiegnięcia przez największe arterie miasta przy wyłączonym ruchu samochodowym jest dla biegaczy świętem. Tak wielkie wydarzenie sportowe jest również okazją do promocji walorów turystycznych miasta.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski Wystartuje spod Pałacu Kultury i Nauki

Zapierająca dech w piersiach lokalizacja startu i mety i nowe trasy

Biuro zawodów tradycyjnie znajdzie się w Pałacu Kultury i Nauki. Nowe będą lokalizacje startu i mety – te znajdą się na ulicy Emilii Plater. Miasteczko Biegacza urośnie na Placu Defilad – centrum sportowych emocji w samym sercu Warszawy.

W tym roku na biegaczy czekają, oprócz zachwycającej lokalizacji finiszu w samym centrum, także zupełnie nowe trasy – zarówno dystans królewski oraz sztafeta, jak i towarzysząca im Nice To Fit You Warszawska Dycha zyskały nowy przebieg. Trasy szybkie – w przypadku maratońskiej przebiegającej przez aż sześć dzielnic stolicy oraz malownicze Radiowo, jak i widowiskowe – poprowadzone główną arterią Warszawy, Alejami Jerozolimskimi w biegu “na dychę” to okazja dla uczestników na nowe, odświeżające wrażenia.

Trasy biegów opisane, przedstawione graficzne i przeanalizowane dostępne są na stronie z MAPĄ BIEGU.

Mały Wielki Bieg w profesjonalnym wydaniu

W tym roku po raz pierwszy w historii najmłodsi wystartują w samym centrum Warszawy. Nationale-Nederlanden Mini Maraton odbędzie się w sobotę 23 września w tym samym miejscu, w którym następnego dnia na trasę wyruszą dorośli uczestnicy Wielkiego Biegu. Zapisy na wydarzenie dla dzieci i młodzieży trwają! Na liście jest już prawie 300 uczestników!

Mały Wielki Bieg, czyli w przeddzień 45. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego

– Naszemu zaangażowaniu w 45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski towarzyszy idea #długodystansZDROWIA. Troska o zdrowie to maraton, a nie sprint, dlatego zdrowy tryb życia oraz aktywność fizyczną warto promować także w odniesieniu do dzieci. Nationale-Nederlanden Mini Maraton jest świetną okazją, aby pokazać dzieciom piękno sportu i spędzić miłe rodzinne chwile w aktywny i ciekawy sposóbmówi Marta Maszewska- Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki Nationale- Nederlanden.

Mini Maraton podzielony jest na kategorie – w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach. Najmłodsi – dzieci do lat trzech, wystartować mogą z opiekunem. Górny limit wieku to 16 lat. Wszyscy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano pamiątkowe puchary. Trasa będzie wyłączona z ruchu samochodowego, a uczestnicy będą mogli cieszyć się wyjątkową, maratońską oprawą.

Więcej o Małym Wielkim Biegu: https://nnmaratonwarszawski.com/mini-maraton

Nice To Fit You Warszawska Dycha oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska

Oprócz biegów dla najmłodszych oraz królewskiego dystansu dla dorosłych w ostatni weekend września odbędą się także: bieg na 10 km – Nice To Fit You Warszawska Dycha i Bridgestone Sztafeta Maratońska. Dla każdego amatora sportu znajdzie się zatem okazja do startu – jeśli na maraton za wcześnie, warto rozważyć udział na krótszym dystansie i dać sobie szansę na świętowanie jubileuszowej odsłony 45. edycji Maratonu Warszawskiego w znakomitym i niezwykle licznym gronie.

Wielki powrót mody na bieganie – zapełniające się listy startowe

Wszystkie tegoroczne biegi odbywające się w Warszawie – począwszy od 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego, zanotowały wzrost zainteresowania. W tym momencie na liście startowej Wielkiego Biegu jest ponad 5 tysięcy osób – to o prawie 2 tysiące więcej niż w analogicznym okresie w 2022 roku. Nice To Fit You Warszawska Dycha z kolei jest już w planach prawie 2 tysięcy Polaków, co również jest imponującym wynikiem.

– Wracamy na dobre – wróciła moda na bieganie! Polacy uprawiają sport, cieszą się nim, rozumieją – kibicują, angażują się w wolontariat i coraz liczniej startują w zawodach. Stawianie sobie własnych celów do realizacji, planowanie i prostu zdrowy tryb życia to coś, co jest zapisane w DNA naszej marki mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji “Maraton Warszawski”. Cieszę się, że możemy obserwować emocje biegaczy amatorów i rozwój branży. Choć do wyników przedpandemicznych jeszcze trochę brakuje, to z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że popularność biegania, moda na zdrowie i aktywności znów zagościła w naszej codzienności.

45. Nationale-Nederlanden Maraton Warszawski już 24 września 2023 roku

#BiegamDobrze – nowa fundacja na pokładzie!

Największa w Polsce biegowa akcja charytatywna pozwala na czynienie dobra poprzez… start w zawodach! Bieganie i pomaganie to domena prawie sześciuset uczestników – tylu biegaczy zarejestrowało się na wydarzenie za pomocą ścieżki charytatywnej. Łącznie zebrali już niebanalną kwotę prawie 200 tysięcy złotych, które zasilą konta organizacji pozarządowych. Zbiórki potrwają do 4 października!

Do grona NGO zaangażowanych w akcję dołączyła Fundacja “Twarze Depresji”. Środki, które zbiorą biegacze zostaną przeznaczone na unikatowy w skali kraju program bezpłatnej, zdalnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

– Bardzo się cieszę, że Fundacja “Twarze Depresji” dołącza do grona beneficjentów akcji. Depresja, szczególnie wśród młodych, to zjawisko powszechne. Zbyt mało mówimy o problemach związanych ze zdrowiem psychicznym – mówi Magda Skrocka, zastępca dyrektora w Fundacji „Maraton Warszawski”. – Wierzę, że wspólnie przyczynimy się do poprawy świadomości oraz pomocy potrzebującym. Mamy też wiele wspólnych pomysłów na edukację, które niebawem ujrzą światło dzienne – dodaje.

Zapraszamy na Wielki Bieg – wolontariat, kibicowanie, biegi!

Zapisy na wszystkie biegi trwają! Każdy znajdzie coś dla siebie. A tych, którzy do startu nie ją jeszcze gotowi zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w wolontariacie sportowym. Warszawiaków i wszystkich bliskich namawiamy do kibicowania – każda zagrzewająca do walki postać przy trasie to ogromna motywacja dla biegaczy.

– Bądźmy razem i przeżywajmy sportowe emocje. Bieg uliczny to wydarzenie społeczne, nie tylko sportowe. Dajmy sobie szansę na uczestnictwo w czymś niecodziennym, wyjątkowym i napędzającym do działania na kolejne tygodnie dodaje Magda Skrocka, zastępca dyrektora Fundacji “Maraton Warszawski”.

Strona internetowa biegu: https://nnmaratonwarszawski.com

Zapisy trwają na https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Zegama to Zegama – to powiedzenie znają wszyscy w trailowym świecie. Na czym polega fenomen wydarzenia, które w jeden majowy weekend zmienia małe, senne miasteczko w Kraju Basków w prawdziwe epicentrum trailrunningu? Przekonała się o […]

Baskijska gorączka w sennym mieście. Emocje z Zegamy po trailowym weekendzie

Rozgrzewka przed bieganiem jest często pomijanym, ale niezwykle ważnym elementem treningu. Odpowiednie przygotowanie ciała do wysiłku nie tylko zwiększa wydajność, ale również minimalizuje ryzyko kontuzji. Dlaczego rozgrzewka przed bieganiem jest ważna? Rozgrzewka przed bieganiem to […]

Rozgrzewka przed bieganiem – jak wykonać? Po co?

W ten wyjątkowy weekend z Dniem Matki oczy trailowego świata zwracają się w jednym kierunku, ale przecież biegamy także w Polsce – i to zdecydowanie w każdym jej krańcu. Rozpoczynający się weekend obfituje w imprezy […]

Zegama is Zegama, a w Polsce też gorąco! Krótki przegląd imprez ostatniego weekendu maja

Tegoroczny Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run zapowiada się jako niezwykłe wydarzenie. Dzięki opcji biegu wirtualnego, blisko 230 tysięcy osób z całej Polski dołączy do tej sportowej inicjatywy, a na ulicach Łodzi pojawi się 6 500 […]

Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run przyciąga tłumy! 230 tysięcy uczestników z aplikacją i ponad 6 tysięcy w Łodzi

24 maja przypada dzień urodzin Ireny Szewińskiej, najlepszej lekkoatletki w dziejach polskiego sportu z aż siedmioma medalami olimpijskimi zdobytymi w czasie długiej i pięknej kariery. Sportsmenka, która murem stała za kobietami i działała na ich […]

Irena Szewińska: zawsze murem za kobietami w sporcie

Czołowa polska sprinterka Ewa Swoboda ma swoją lalkę Barbie! W ten sposób dołączyła do grona uhonorowanych przez firmę Mattel sportsmenek z całego świata, które mają udowadniać dziewczynkom, że trzeba walczyć o marzenia. Wszystko w ramach […]

Ewa Barbie Swoboda: chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń sportowych w Gdyni – Nocny Bieg Świętojański. Zawody odbędą się w nocy z 21 na 22 czerwca, a na starcie spodziewamy się ponad 2000 uczestników. Biegacze […]

Nocny Bieg Świętojański w Gdyni już za miesiąc! Zapisy trwają

Niecały miesiąc temu ukończył wyzwanie Run Across Portugal pokonując 650 km, a dziś planuje już kolejne. Czy Artur Kujawiński to człowiek cyborg, czy rzeczywiście „maniak biegania”? Posłuchajcie ciekawej rozmowy z człowiekiem, który jest w ciągłym […]

Czuję się bohaterem w grze mojego życia. Artur „UltraManiac” Kujawiński nie tylko o bieganiu przez Portugalię