Triathlon > TRI: Wydarzenia > Triathlon
Pierwszy Ironman 70.3 w 2015 roku za nami
Fot. trainheroic.com
Pierwszy w tym roku Ironman 70.3 odbył się wczoraj w australijskim Geelong. Zostało rozdanych 30 slotów na Mistrzostwa Świata, które w 2015 roku odbędą się w Austrii w miejscowości Zeel am See.
Najlepszy na dystansie 1/2 Ironmana okazał się Craig Alexander. Geelong jest dla niego szczęśliwym miejscem, bowiem w zeszłym roku również zakończył on ten wyścig jako zwycięzca. Przekroczył metę z czasem 3:46:26. Tym razem przez cały wyścig po piętach deptał mu Sam Appleton, który dał się wyprzedzić o niespełna 20 sekund. Trzeci na finiszu, prawie pięć minut później, był Mark Bowstead. Ciekawostką może być fakt, że Alexander w tym roku kończy 41 lat.
Wśród pań triumfowały kolejno Liz Blatchford, Rebekah Keat i Sarah Crowley. Pierwsza z Age Grouperek, Amanda Wilson z kategorii 30-34, zameldowała się na mecie jako piąta kobieta, wyprzedzając kilka zawodniczek kategorii PRO.
Obejrzyj anglojęzyczny wywiad z Crowie’em nagrany przed wyścigiem w Geelong:
Kolejne zmagania na dystansie połowy Ironmana już 7 marca w Nowej Zelandii. Gospodarzami kolejnych imprez aż do kwietnia będą na zmianę USA i Australia.