Wykłady dla biegaczy przy 35. PZU Maratonie Warszawskim
Bieganie jako aktywność fizyczna z punktu widzenia medycyny, fizjologii, fizjoterapii, dietetyki, psychologii i metodyki treningu – miesięcznik BIEGANIE zaprasza na cykl wykładów w ramach weekendu 35. PZU Maratonu Warszawskiego.
Jak trenować skutecznie i poprawiać wyniki? Jak biegać, by unikać kontuzji? Co najkorzystniej zjeść przed startem? Odbierający w sobotę pakiety startowe i poszukujący na targowych stoiskach zakupowych okazji będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchać prelekcji ekspertów i zadać pytania, nurtujące zarówno początkujących, jak i zaawansowanych pasjonatów biegania. Do dyspozycji wszystkich ciekawych i łaknących fachowej wiedzy zaproszeni zostali najlepsi specjaliści z Carolina Medical Center, Centrum OLIMPIAKOS oraz adidas Running.
Udział w wykładach jest bezpłatny.
Program wykładów – sobota, 28 września:
12.00-12.45 „Kontuzje i przeciążenia biegaczy. Jak biegać zdrowo” – dr Mateusz Janik, lekarz z Centrum Leczenia Urazów Sportowych w Carolina Medical Center, pracuje w zespole dr Roberta Śmigielskiego.
13.00-13.45 „Ocena funkcjonalna i trening motoryczny biegacza” – mgr Paweł Daroszewski, fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, trener personalny i mgr Marcin Plenzler, fizjoterapeuta, diagnosta funkcjonalny – eksperci Carolina Medical Center.
14.00-14.45 „Fizjologia biegacza” – dr Krzysztof Mizera , fizjolog sportowy, Centrum OLIMPIAKOS.
15.00-15.45 „Żywienie okołostartowe” – mgr Justyna Mizera, dietetyk sportowy, Centrum OLIMPIAKOS.
16.00-16.45 „Głową muru nie przebijesz … ale ścianę tak” – czyli psychologiczne uwarunkowania kryzysu w maratonie i sposoby przezwyciężania – Wojciech Herra, psycholog, specjalista z zakresu motywacji w sporcie, ekspert adidas Running.
17.00-17.45 „Trening wyczynowca inspiracją dla amatora” – Tomasz Lewandowski, trener najlepszych polskich biegaczy (m.in. swojego młodszego brata – Marcina Lewandowskiego), ekspert adidas Running.
Więcej szczegółowych informacji w Biurze Zawodów 35. PZU Maratonu Warszawskiego na Stadionie Narodowym w Warszawie, 27 – 28 września (piątek-sobota).