fbpx

Informacje prasowe

adidas Running wspomina rekordowy dla kolekcji adidas ADIZERO rok 2021

adidas podsumowuje miniony rok, który był jednym z najbardziej wyjątkowych sezonów w historii w rywalizacji elity biegów ulicznych, a dla twórców kolekcji adidas ADIZERO okazją do świętowania najbardziej udanego sezonu w historii.

W tym okresie ponad połowa (54%) biegaczy adidas startujących w 50 największych biegach ulicznych na świecie sięgnęła po zwycięstwo nosząc buty adidas ADIZERO. Od premiery przełomowego modelu ADIZERO ADIOS PRO, technologia stosowana w butach startowych z serii ADIZERO przyczyniła się do ustanowienie aż 7 rekordów świata!

Magazyn Bieganie jako jeden z nielicznych miał okazję przetestować drugą już edycję modelu. Zapraszamy do recenzji adidas ADIZERO ADIOS PRO 2, przygotowanej przez Marcina Nagórka.

W zeszłorocznych zawodach z cyklu World Major Marathons, zawodnicy i zawodniczki biegający w adidas ADIZERO sześciokrotnie przekroczyli linię mety jako pierwsi, wyprzedzając przeciwników o średnio 27 sekund. Kolejne sześć razy stawali na podium. W szczególności warto wymienić Kenijkę Peres Jepchirchir, której udało się powtórzyć wyczyn Mary Kaitany, siegając w jednym roku po olimpijskie złoto na dystansie maratonu oraz zwyciężyć w biegu należącym do WMM, czego dokonała w listopadzie w Nowym Jorku.

Wszystkie te niesamowite osiągnięcia i najlepsze biegowe momenty z 2021 roku zebrane zostały w specjalny materiał video, dostępny na profilu @adidasrunning na Instagramie.

SIEDEM REKORDÓW ŚWIATA

Kenijka Peres Jepchirchir otworzyła nowy rozdział dla serii ADIZERO pod koniec 2020 roku, kiedy pobiła rekord świata w kategorii Women’s Only w półmaratonie nie raz, ale dwukrotnie – w Pradze i w Gdyni. Kolejny rekord padł łupem Kibwotta Kandie, który podczas półmaratonu w Walencji osiągnął wynik 57m:32s.

Następnie, podczas zawodów ADIZERO: ROAD TO RECORDS, które odbyły się we wrześniu 2021 na specjalnym torze wokół siedziby adidas w niemieckim Herzogenaurach, w ciągu jednego dnia zostały ustanowione dwa nowe rekordy świata. Najlepszy wynik na dystansie 10km w kategorii Women’s Only został pobity przez tragicznie zmarłą Agnes Jebet Tirop. Dzięki wynikowi 30:01min poprawiła rekord świata sprzed 19 lat. Rekord świata w biegu Women’s Only na dystansie 5 km został złamany przez pochodzącą z Etopii Senbere Teferi, która zatrzymała zegar na 14m:29s, ustanawiając tym samym pierwszy rekord świata w najnowszym modelu kolekcji ADIZERO – ADIZERO TAKUMI SEN 8.

Rok 2021 przyniósł jeszcze dwa najlepsze wyniki w historii – pierwszy w Genewie, gdzie Kalkidan Gezahegne zwyciężyła w kategorii Women’s Mixed na 10km z czasem 29m:38s, a drugi w Lille, pobity przez Dawit Seyaum w kategorii Women’s Mixed na 5km z wynikiem 14m:41s.

adidas ADIZERO ADIOS PRO to model, który najczęściej w 2021 roku stawał na podium największych imprez biegowych na świecie

ZAWODNICY W ADIZERO DOMINUJĄ W NAJWAŻNIEJSZYCH MARATONACH ŚWIATA W 2021 ROKU:

Biegający w ADIZERO ADIOS PRO 2 Guye Adola, rozpoczął w Berlinie serię zwycięstw w największych światowych maratonach. Następnie Joceline Jepkosgei, która biegła w tym samym modelu butów, zwyciężyłą w Londynie z czasem 2h:17m:43s. W Bostonie zawodnicy adidas Benson Kipruto I Diana Kipyokei pobiegli w ADIZERO ADIOS PRO 1, przekroczając linię mety jako pierwsi, odpowiednio w kategorii mężczyzn I kobiet, zdobywając w ten sposób pierwszy dublet w sezonie. Drugi padł w Nowym Jorku, gdzie Albert Korir wygrał wyścig mężczyzn, a Peres Jepchirchir dobiegła jako pierwsza kobieta, oboje mieli na nogach ADIZERO ADIOS PRO 2.

PRZYSZŁOŚĆ KOLEKCJI ADIZERO RYSUJE SIĘ W JASNYCH BARWACH

Alberto Uncini Manganelli, GM Running & Credibility Sports, adidas, wyjaśnia: “Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, co nasi zawodnicy osiągnęli w tym sezonie w biegach ulicznych.

Nie było łatwo pracować w sezonie, który został skondensowany do kilku intensywnych miesięcy. Nasze zespoły pracowały bez wytchnienia, aby wprowadzić odpowiednie innowacje I zapewnić naszym sportowcom jak najlepsze produkty i wsparcie, celem uwolnienia ich maksymalnego potencjału. Dzięki temu biegacze mogli skupić się na jednej rzeczy: wygrywaniu.

“Włożyliśmy niezliczone godziny pracy w rozwój kolekcji ADIZERO oraz w innowacje takie jak LIGHTSTRIKE PRO i ENERGYRODS. Siedem zwycięstw w maratonach i siedem rekordów świata w ciągu jednego roku jest świadectwem tej ciężkiej pracy.

“Jednak to, co motywuje nasz zespół, to nie tylko osiągnięcie danej liczby czy rekordowego czasu. Chodzi o to, by przesuwać swoje granice, wprowadzać innowacje i wspierać naszych sportowców w pisaniu historii na nowo. Charakter naszej pracy nad kolekcją ADIZERO napędza ten sposób myślenia i już teraz wybiegamy w przyszłość i pracujemy nad projektami na 2022 rok, a także kolejne lata. Mamy ambitne cele na rok 2022 i uważamy, że uda nam się je zrealizować. Od rekordów świata, przez kolejne zwycięstwa w najważniejszych maratonach po wielkie sukcesy naszych sportowców, którzy biorą udział w biegach na całym świecie.

ADIZERO to kolekcja adidas kierowana do zawodników, którzy pragną uwolnić swój potencjał i biegać jeszcze szybciej. Buty z tej serii zostały opracowane na bazie licznych testów oraz danych zebranych od najszybszych biegaczy. Wynikiem tych działań są wysokiej jakości, innowacyjne buty biegowe.

W 2022 roku marka będzie wprowadzać kolejne innowacje i zawodnicy adidas będą mieli szansę łamać w nich następne rekordy. Po tak widowiskowym sezonie zarówno na adidas, jak i biegaczy czeka nie lada wyzwanie, ale przecież IMPOSSIBLE IS NOTHING.

mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Praca, studia, dziecko, sprzątanie, pranie, obiad, wizyta u fryzjera, kosmetyczka, spotkanie z kumplami, kino, książka, bieganie. Kolejność bywa różna, część z tych zajęć wypada, ale bieganie jest codziennie. Dlaczego? Co ci to daje?

Jak często biegać. 7 razy w tygodniu – czy warto?

Klasycznie okrągłe, ale z wplecionymi ażurami i elementami podkreślającymi charakter imprezy – 7. Nocny adidas Półmaraton Praski zaprezentował medale, jakie będą czekać na finiszerów biegu głównego oraz towarzyszącej im adidas Runners Piątki Praskiej. Rozgrywane wieczorową […]

Nocny adidas Półmaraton Praski zaprezentował medale

Mikołaj Raczyński to główny trener Speed Squad – nowej inicjatywy adidas Runners w Warszawie. Są to wspólne, grupowe treningi ambitnych biegaczy, odbywające się co tydzień na stadionie „Skry”. Z Mikołajem rozmawiam o zaletach treningu w […]

Czy warto trenować w grupie? Wywiad Marcina Nagórka z Mikołajem Raczyńskim, trenerem grupy Speed Squad

Położone w województwie łódzkim miasto Żychlin po raz drugi z rzędu stanie się areną zmagań biegaczy na dystansach 5 i 10 km. Impreza odbędzie się 12 czerwca (niedziela). Dla najlepszych przewidziano nagrody finansowe. Miasteczko biegowe […]

„Żychlin W BIEGU” po raz drugi! 12 czerwca wystartują biegi na 5 i 10 km

Ostroga piętowa

Gdy podczas biegania wydaje ci się, że coś uciska stopę, jakbyś miał siniaka na podeszwie, lepiej zawczasu wybierz się do lekarza. Wkrótce ból rozcięgna podeszwowego może uniemożliwić bieganie. Ból pięty i wewnętrznej części podeszwy to jedne z najczęstszych dolegliwości biegaczy.

Ból w stopie? Rozcięgno podeszwowe

9 maja ruszyła piąta edycja adidas Run For The Oceans. Jest to globalna akcja, której głównym celem jest zmniejszenie ilości plastiku w morzach i oceanach. Ruszaj z nami w drogę i od 23 maja zbieraj […]

10 minut aktywności to 1 plastikowa butelka mniej. Rusza akcja adidas Run For The Oceans!

Kolejny niezapomniany weekend biegowy w Białymstoku przeszedł do historii. W 9. PKO Białystok Półmaratonie najlepsi okazali się Mateusz Kaczor (1:04:51) i Lilia Fisikovici (1:13:58). We wszystkich organizowanych w trakcie weekendu biegach udział wzięło 3,5 tysiąca […]

Mateusz Kaczor i Lilia Fisikovici wygrywają 9. PKO Białystok Półmaraton!

Od strony biologii wygląda to następująco: cykl menstruacyjny trwa około 28 dni. Dzieli się on na dwie fazy: folikularną i lutealną. Granicą pomiędzy nimi jest owulacja, inaczej jajeczkowanie, czyli początek wędrówki komórki jajowej z „nadzieją” […]

Kobieca strona biegania, czyli o cyklu miesiączkowym słów kilka