fbpx

Informacje prasowe

ASICS wprowadza startówki METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS. Bierzemy się za testy!

ASICS wprowadza na rynek dwa nowe modele z flagowej serii METASPEED – SKY PARIS i EDGE PARIS. Szybkie oraz lekkie buty z wkładką karbonową kumulują w sobie zaawansowane technologie, wspierając biegaczy w pogoni za osobistymi rekordami.

Buty są wynikiem rygorystycznego procesu projektowania i testowania, prowadzonego przez Instytut Nauki i Sportu w japońskim Kobe, z udziałem wielu zewnętrznych testerów i ponad stu elitarnych sportowców z całego świata. W rezultacie ASICS jeszcze bardziej ulepszył serię METASPEED, zmniejszając wagę obuwia, czyniąc go zarówno bardziej miękkim, jak i sprężystym, a także zmieniając konfigurację karbonowej płytki na całej długości.

Koncept METASPEED

W 2021 roku, ASICS po raz pierwszy wprowadził na rynek jednocześnie dwa nowe buty do szybkiego biegania, METASPEED SKY i METASPEED EDGE, zaprojektowane specjalnie z myślą o dwóch różnych stylach biegania.

Zespół stojący za tymi dwoma butami – o nazwie kodowej „C-Project” – otworzył nowe możliwości, przyjmując podejście projektowe skoncentrowane przede wszystkim na człowieku i jego potrzebach. Zauważywszy, że ówczesne modele wyścigowe faworyzowały tylko jeden typ biegacza, ASICS był w stanie pomóc wielu sportowcom sięgnąć po nowe wyżyny, ponieważ po raz pierwszy nie musieli oni dostosowywać swojego stylu biegania do obuwia.

Nowe buty METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS są dostosowane odpowiednio do indywidualnych stylów biegania – „długość kroku” i „kadencja”. Co najważniejsze, mają one ulepszoną konstrukcję w stosunku do poprzednich modeli, pomagając utrzymać idealną postawę i kąt uderzenia stopy, gdy biegacze stają się zmęczeni, dzięki czemu oszczędzają więcej energii na późniejszą część biegu.

Od lepszego do najlepszego

Nowe METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS zostały ulepszone w trzech kluczowych aspektach w porównaniu do swoich poprzedników. Po pierwsze, oba buty zostały odchudzone o około 22 g. Ta znaczna redukcja wagi sprawia, że zapewniają biegaczom uczucie lekkości i sprężystości. Osiągnięto to częściowo dzięki połączeniu nowej cholewki MOTION WRAP UPPER 2.0, która sprawiła, że cholewka jest lżejsza, a także o około 8% bardziej oddychająca, oraz wprowadzeniu nowej pianki podeszwy środkowej FF BLAST TURBO PLUS.

Oba buty zostały wyposażone w piankę podeszwy środkowej FF BLAST TURBO PLUS, która oprócz tego, że jest lżejsza, jest bardziej miękka oraz sprężysta niż poprzednie wersje. Ta dodatkowa amortyzacja pomaga wspierać dłuższe dystanse zarówno podczas treningów, jak i zawodów, dzięki czemu sportowcy mogą oszczędzać swojego nogi, gdy ma to dla nich największe znaczenie.

Kolejnym znaczącym ulepszeniem w METASPEED SKY PARIS jest poszerzenie karbonowej płytki na całej długości w przedniej części buta, która została strategicznie rozmieszczona, aby poprawić ogólne odbicie od pianki podczas wybicia z palców. METASPEED EDGE PARIS ustawia płytkę z włókna węglowego w pozycji idealnej dla biegaczy kadencyjnych i został zaktualizowany do minimalnej konstrukcji dla lepszego startu oraz mniejszej wagi.

Filozofia projektowania ASICS

Kluczem do stworzenia METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS była unikalna filozofia projektowania ASICS, poświęcona tworzeniu doskonałych produktów i technologii, które zostały zatwierdzone przez Instytut Nauki i Sportu ASICS oraz zawodowych sportowców.

Rok 2024 jest ogromnie ważny w sporcie biegowym, dlatego prezentujemy METASPEED SKY PARIS i METASPEED EDGE PARIS na początku sezonu między innymi z myślą o nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Nazwa nie jest zatem przypadkowa. Te nowe modele są wynikiem skrupulatnej pracy naszego zespołu, ścisłej współpracy z zewnętrznymi ekspertami i sportowcami z całego świata. Cel jest prosty – jak najwięcej rekordów życiowych – powiedział Shuhei Takemura, lider projektu rozwoju produktów z serii METASPEED w ASICS.

Miałem okazję już biegać w tych butach i pierwsze odczucia są bardzo dobre! Czuć, że są wyraźnie lżejsze i mam wrażenie, że nowa pianka FF BLAST TURBO PLUS, wraz z płytką karbonową, „oddaje” więcej energii. Dodałbym, że buty są bardzo komfortowe, co sprawia, że szybciej jestem w stanie dojść do siebie bo pokonaniu dystansu maratońskiego. Już nie mogę doczekać się kolejnych startów! – dodał Adam Nowicki, ambasador ASICS, biegacz długodystansowy i olimpijczyk z Tokio.

Startujemy z testami!

Linia obuwia startowego ASICS METASPEED stanowi jedną z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. Z pełnym zaangażowaniem przystępujemy do testów, a już niedługo będziemy mogli podzielić się z Wami naszymi wrażeniami z biegania w tych innowacyjnych butach. Nie możemy się również doczekać porównania ich osiągnięć z modelem ASICS METASPEED SKY+, który zadebiutował w 2022 roku. Już nieługo zabierzemy Was w podróż po świecie biegowego designu i technologii.

Najnowsze modele z linii METASPEED będą dostępne w sprzedaży od 4 marca na ASICS.com, Sklepbiegacza.pl i Natural-born-runners.pl.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Organizatorzy 16. PKO Poznań Półmaratonu zaprezentowali skład elity swojego biegu. Rekordy życiowe najmocniejszej biegaczki i najmocniejszego biegacza wskazują na to, że w niedzielę możemy być świadkami prób ataku na rekord imprezy w obu kategoriach. Kto […]

Weekend z 16. PKO Poznań Półmaratonem – czy będzie walka o rekordy imprezy?

Dokładnie 10 kwietnia PUMA rozpoczęła pierwszą od 10 lat ogólnoświatową kampanię „FOREVER. FASTER. – See The Game Like We Do”. Nowe działania zapraszają profesjonalnych, jak i amatorskich sportowców do postrzegania rozgrywki w sposób, w jaki […]

Puma stawia na szybkość! Ruszyła ogólnoświatowa kampania

„100 twarzy maratonu” to projekt, który stanowi integralną część obchodów 100-lecia Polskiego Maratonu. W ramach tego projektu mieliśmy zaszczyt porozmawiać z legendą polskich biegów długodystansowych, Małgorzatą Sobańską. Jej dorobek obejmuje aż 40 przebiegniętych maratonów, w […]

Historie zza kulis: Małgorzata Sobańska w ramach projektu 100 twarzy maratonu

Podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego oraz New Balance Biegu Na Piątkę zawodnicy o wielkich sercach wybiegali dla potrzebujących 760 tys. zł! Wszystko dzięki biegowej akcji charytatywnej #BiegamDobrze od Fundacji „Maraton Warszawski”. Od początku funkcjonowania inicjatywy […]

#BiegamDobrze z wynikiem 760 tys. zł podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

Czy nowoczesne buty startowe muszą mieć w swojej konstrukcji karbon, żeby zapewniać świetną dynamikę? Jak się okazuje – niekoniecznie. Udowadnia to Saucony Endorphin Speed 4, który ma płytkę… nylonową. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie, jak […]

Saucony Endorphin Speed 4 – buty z płytką, która daje szybkość i sporo… przyjemności [RECENZJA]

Jak trenować w ostatnich dniach przed startem w zawodach? Co można zrobić, by jeszcze poprawić naszą formę? Co zrobić, jeżeli czujemy się niepewnie? Przekonajcie się, jak postępować, by nie zepsuć swojego debiutu.

Ostatnie dni przed startem w zawodach – czy możesz coś jeszcze poprawić?

Już w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. wystartuje 21. Cracovia Maraton – jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Od piątku do niedzieli 12-14.04 zapraszamy do odwiedzenia stoiska marki Saucony na Stadionie Miejskim im. Henryka […]

Odkryj markę Saucony podczas Expo 21. Cracovia Maraton 2024

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie tradycyjnie rozegrany zostanie na trasie o długości 5 kilometrów. Uczestnicy 32. edycji pobiegną głównymi ulicami Warszawy, zyskując unikalną szansę na obejrzenie centrum miasta z tej perspektywy. Którędy przebiega trasa […]

Bieg Konstytucji 3 Maja w sercu miasta! Plac Trzech Krzyży, Most Poniatowskiego z panoramą Warszawy na 5-kilometrowej trasie biegu