fbpx

Dieta > Slider

Biegasz i chcesz schudnąć? Koniecznie zobacz to wideo!

Wszystkich, których interesuje temat odchudzania przez bieganie, zachęcamy do obejrzenia wideo z ciekawej rozmowy na ten temat. Redaktorzy naszego portalu: Jakub Karasek i Marcin Nagórek, opowiadali o najlepszej strategii odchudzania, szansach i zagrożeniach stojących przed chudnącymi biegaczami oraz odpowiadali na pytania zadawane przez widzów transmisji.

Materiał wideo z całej rozmowy jest dostępny poniżej. Pierwsze dwie minuty można przewinąć, wystąpiły tam problemy z dźwiękiem.

Obaj panowie, sami od lat biegający, pracujący jako trenerzy indywidualni i mający wieloletnie doświadczenie z odchudzającymi się podopiecznymi, zgadzają się, że bieganie jest najlepszym sportem dla osoby myślącej o odchudzaniu. Jednocześnie zauważają, że nie da się, niestety, schudnąć tylko poprzez uprawianie sportu – należy połączyć aktywność z odpowiednią dietą. Nie przesądzając, która metoda jest najlepsza, zwracają uwagę na zagrożenia i szanse płynące z każdej ze strategii.

Dla leniwych, którzy nie mają czasu na oglądanie całości (do czego jednak zachęcamy!), przygotowaliśmy krótką ściągę – jakie tematy zostały poruszone w poszczególnych częściach rozmowy:

4:30 Czy biegając można nabrać wagi?

7:05 Ile kalorii spalimy w biegu?

12:04 Czy bieganiem podbijemy metabolizm spoczynkowy?

13:09 Efekt jo-jo

17:20 Trzy podstawowe zmiany w diecie

19:32 Czy biegacze mogą jeść późne kolacje?

20:25 Zmiany wagi na przestrzeni życia

24:45 Jak ważne jest prowadzenie dzienniczka żywieniowego i dlaczego?

28:05 Dieta piwna albo dieta czekoladowa?

30:43 Czy jeść po wieczornym lub nocnym treningu?

34:25 Ogólna strategia odchudzania ważniejsza niż detale

39:44 Jak biegać w czasie odchudzania?

41:40 Czy biegając wolno spalamy więcej tłuszczu?

45:03 Czy można truchtać codziennie?

47:15 Czy metabolizm zwalnia po 30-tce?

48:12 Lepszy koktajl węglowodanowo-białkowy czy normalny posiłek?

49:55 Dlaczego niektórzy nie stosują diet i chudną?

mm
Marcin Nagórek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca